Android Ana Ekranı için En İyi 15 Widget

Android Ana Ekranı için En İyi 15 Widget

Widget'lar uzun zamandır Android'de yer alıyor. Android'i iOS'tan daha iyi yapan özelliklerden biri. Not alma, hava durumu, takvim, yapılacaklar listesi vb. gibi bilgiler için bir widget vardır. İşte Android için en iyi widget'lar.

1Weather:Widget Forecast Radar

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

1Weather göreceli olarak en iyi hava durumu uygulamalarından biridir. Bu uygulamanın Android widget'ları fena değil. HTC Sense aygıtlarını süsleyen eski stil "flip clock and weather" stilini çağrıştırıyor ve yapılandırılabilir. Saat kısmına tıklamak sizi alarm uygulamanıza götürür. Hava bölümünü tıklamak sizi 1Weather'ın ana arayüzüne götürür. Ayrıca, bol miktarda bilgi sağlayan ve yalnızca hava durumu widget'ları da vardır. Kullanımı ücretsizdir. Ücretli sürüm reklamları kaldırmaktır.

Battery Widget Reborn (Free)

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Battery Widget Reborn, Android için en iyi widget'ler arasında yer alıyor. Tek, dairesel bir batarya göstergesi. Tema ve ana ekran düzeninize uyacak şekilde rengi ve boyutunu değiştirebilirsiniz. Uygulama pil bilgisi, WiFi ve Bluetooth ayarları gibi şeyler için kısayollar ile birlikte gelir ve hatta daha ayrıntılı pil etkinliği göstermek için grafikler verir. Aşırı derecede karmaşık bir şey değil. Ancak, akıllı telefon üreticilerinin durum çubuğundaki yüzdesini her zaman etkinleştirmenize izin vermediği bir dönemde, Battery Widget Reborn gibi uygulamalar hala kullanışlıdır.

Month: Calendar Widget

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Month: Calendar Widget uygulamasının iki Android widget'i vardır. İlki oldukça standart ve minimal bir takvim widget. 90’ın üzerinde tema, minimum düzen, Google Takvim’le entegre çalışır ve yaklaşmakta olan çeşitli hatırlatmaları gösterir. Profesyonel kullanıcılar biraz daha güçlü bir şeye ihtiyaç duysalar da, oldukça iyi görünüyor. Calendar Widget: Agenda, diğer Calendar Widget  uygulamasına çok benzer, ancak daha fazla seçeneğe sahiptir. Özel olarak gündeminiz için ve olabileceğiniz diğer etkinlikler için widget oluşturabilirsiniz. Her iki widget de sınırlı sayıda tema kullanmakta serbesttir. Uygulama içi satın alımlar ile daha fazlasını satın alabilirsiniz.

Google Asistan

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor 

Google App’in birkaç iyi Android widget'ı var. İlki, hepimizin milyonlarca kez gördüğü klasik Google Arama çubuğu. Basit, işlevsel ve işleri hızlı bir şekilde aramanızı sağlar. Diğeri dörte bir widget. Sevdiğiniz şeylerle ilgili bilgileri içeren haber kartlarıyla birlikte size hava durumunu gösterir. Ayrıca, ana ekranınızdan Google Asistan / Asistan'a ulaşmanın hızlı bir yolunu sağlar. Etkili, ücretsiz ve hepsi bir arada seçenek olarak iyi çalışıyor. Büyük olasılıkla telefonunuzda zaten bu uygulama var, bu yüzden herhangi bir ek yer kaplamaz. Bu, doğrudan Pixel başlatıcısı, Lawnchair Launcher, Nova Launcher, vs. gibi launcherlarla entegre edildiğinde en iyi sonucu verir.

Google Keep - not ve listeler

Fiyat: Ücretsiz

Google Keep, basit ve etkili bir not alma uygulamasıdır. Bununla beraber, metin notları, liste notları ve hatta sesli notları alabilirsiniz. Ayrıca, işbirliği için notları başkalarıyla paylaşma seçeneği sunar. Aynı zamanda uygulama içinde bir sürü ekstra küçük gizli özellikler vardır. Ayrıca hızlı bir şekilde not oluşturma olanağı sağlayan basit bir Android widget kümesiyle birlikte gelir. İhtiyaçlarınıza göre, basitten daha karmaşık boyutlara kadar çeşitlilik gösterir. Not alma uygulamaları için widget arıyorsanız aslında tek ihtiyacınız olan şey bu. Kullanımı tamamen ücretsizdir. Herhangi bir web tarayıcısını kullanarak Google Drive'daki notlara da erişebilirsiniz.

HD Widgets

Fiyat: Ücretsiz

HD Widget'lar ve Beautiful Widget'lar, Google Play Store’daki en popüler iki saat ve hava kombinasyonu widget'larıydı. HD Widget'lar hala güncelleme alıyor. Sonuçta, saat ve hava durumu widget'ı hala sadece birkaç geliştiricinin iyi yaptığı bir şey. HD Widgets, birçok widget'la birlikte OpenWeather veya AccuWeather'dan gelen hava tahminlerine sahiptir. Bazı seçenekler arasında saat, hava durumu ve saat kombinasyonu ve ayar geçişleri bulunur. Widget'lar özelleştirilebilir, ancak bugünün Materyal Tasarımı ile karşılaştırıldığında biraz eski kalıyor.

IFTTT

Fiyat: Ücretsiz

IFTTT mağadaki en güçlü uygulamalardan biridir. Telefonunuzun yapmasını istediğiniz otomatik işleri oluşturmak için kullanırsınız. Birçok özelliğinden biri de, basıldığında bir komutu etkinleştiren bir düğme widget'ıdır. Örneğin, Hue ışıklarınızı açmak veya kapatmak, eve döndüğünüz birisine otomatik olarak mesaj göndermek için kullanabilirsiniz. Biraz öğrenme eğrisi var, ancak birçok sıkıcı görevi otomatikleştirmek için eğlenceli bir yol. Widget'ın kendisi oldukça basittir. Çok yönlü Android widget'lardan biri.

KWGT Kustom Widget Maker

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor 

KWGT bir WYSIWYG editörü kullanır. Bu, düşündüğünden biraz daha kolay hale getirir. Çok çeşitli şeyler yapmasını ve istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Zooper, Tasker ve diğer uygulamalar için destek içerir. Ekranda gösterebileceğiniz şeylerden bazıları sistem bilgisi (CPU hızı, ağ istatistikleri, vb.), saat, batarya bilgisi, tarih, geri sayımlar, trafik bilgisi, bir sonraki alarm, konum ve daha fazlasını içerir. Oldukça güçlü, ancak çoğu widget'la elde edeceğinizden daha fazla iş var. Bildiğimiz kadarıyla, halen aktif olarak geliştirilmekte olan özel widget uygulamalarından biri.

Muzei Live Wallpaper

Fiyat: Ücretsiz

Muzei Live Wallpaper popüler bir canlı duvar kağıdı uygulaması. Son bir güncelleme de yeni bir widget eklendi. Bir sonraki sanat eserine geçmenizi sağlar. Arka planlarını çok değiştirmek isteyenler için eğlenceli, küçük bir widget. Ek olarak, bazı launcherlar, diğer duvar kağıdı uygulamaları ve hatta Tasker dahil olmak üzere Muzei destekli tonlarca uygulama vardır.

Overdrop Weather — Animated Forecast & Widgets

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Ovedrop, listedeki en yeni Android widget'lardan biridir. Teknik olarak sadece bir hava durumu uygulaması, ancak ana ekran için şaşırtıcı derecede iyi gereçlere sahip. Bu, beş güne kadar olan bir tahmin widget'ını, tarih ve pil yüzdesini içeren bir kart stili düzenini ve temel geçerli hava tahmin widget'ını içerir. Hava sağlayıcısı olarak Dark Sky'ı kullanıyor ve bazı temel hava durumu uygulaması özelliklerine de sahip. Uygulamanın kendisi oldukça hoşumuza giden bir karanlık moda sahip ve kullanıcı arayüzü çok hoş. Güzel görünümlü hava widgetları istiyorsanız bu harika bir seçenek.

Tasker

Fiyat: Ücretli

Tasker, şimdiye kadar yapılmış en güçlü uygulamalardan biri. Aynı zamanda en karmaşık olanlarından biri. Telefonunuzun istediğiniz her şeyi yapmasını sağlamak için bunu kullanabilirsiniz. Ek işlevsellik ekleyen tonlarca eklentiyle kendi başına 200'den fazla işlem içeriyor. Diğer pek çok uygulama da yapabileceği şeylere ekleme yapmak için Tasker desteğine sahiptir. Bu, alabileceğiniz en güçlü Android widget'lardan biridir.

TickTick

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

TickTick, mobil cihazlardaki en iyi yapılacaklar listesi uygulamalarından biridir. Basit bir kullanıcı arayüzü, çok sayıda organizasyon ve özelleştirme seçeneği vardır ve özelliklerinin çoğu tamamen ücretsizdir. Basit kontrolleri olan bir liste stili kullanır. İş görevlerinizi veya alışveriş listenizi hatırlamak için kullanabilirsiniz. İşbirliği için listeleri arkadaşlarınızla veya ailenizle bile paylaşabilirsiniz. Ayrıca, yapılacaklar listesi uygulamalarının aksine, ücretsiz olarak hatırlatıcılar (görev başına iki taneye kadar) içerir. Bu uygulama aynı zamanda bir dizi widget seçeneğiyle birlikte geliyor. Bu, özellikle yapılacaklar listeleriniz için minimal fakat işlevsel bir takvim widget'ı içerir. Ayrıca tarih gibi şeyler için görevleri sıralayabilirsiniz.

Time Until

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Time Until bazı iyi araçlar ile eğlenceli bir küçük uygulama. Bir geri sayım sayacı uygulaması. Tatiller, doğum günleri, özel etkinlikler veya bir geri sayım için neye ihtiyaç duyacağınız gibi şeyler için kullanırsınız. Widget'lar küçük, ancak etkili. Düz bir renk kullanmak kullanmak istiyorsanız, arkaplanı kendi resimlerinizden seçebilirsiniz. Ayrıca size kolaylık sağlamak için farklı boyutlarda gelir. Bir widget'ın en popüler kullanımı değil, ancak Time Until görebildiğimiz en iyi geri sayım sayacı widget'larından biri.

Todoist: Görev yönetimi & yapılacaklar listesi

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Todoist, yapılacaklar listesi uygulamasının en muhteşem araçlarından bazılarına sahiptir. Aslında, tüm uygulama gerçekten çok iyi görünüyor. Geliştiriciler, parlak renkler, tam Materyal Tasarımı içeren harika bir iş çıkarır ve kullanımı oldukça kolaydır. Ücretsiz sürüm, görevler, son tarihler ve bazı organizasyonel özellikler dahil olmak üzere temel özelliklerin çoğuyla birlikte gelir. Premium versiyon, hatırlatıcılar ve diğer profesyonel kullanıcı özellikleri gibi şeyler ekler. Bu ve TickTick, en iyi iki yapılacaklar listesi uygulamasıdır.

Weather Underground: Forecasts

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Weather Underground en iyi hava tahmin uygulamalarından biridir. Aynı zamanda bazı iyi araçlar da vardır. App mevcut sıcaklık, genişletilmiş tahminler ve bir hava durumu radarı gibi normal hava durumunuzu içerir. Ayrıca polen sayısı, UV indeksi ve diğer faydalı istatistikler gibi şeyler elde edersiniz. Widget'lar çeşitli boyutlarda gelir, ancak hepsi oldukça iyi çalışır. Az miktarda özelleştirilebilirler ve çoğu insan için bu yeterlidir. Sıcaklığa bağlı olarak widget'in rengini değiştiren bir ayarı tercih edebilirsiniz. Uygulama reklam gösterimi ile tamamen ücretsizdir.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile