Ogznet.com
Android için En İyi 10 Bulut Depolama Uygulaması Paylaş:

Android için En İyi 10 Bulut Depolama Uygulaması

Android için En İyi 10 Bulut Depolama Uygulaması

Bulut depolama, her yerde sabit disk veya USB bellek taşımaktan çok daha kullanışlıdır ve ayrıca dosyaları başkalarıyla paylaşmayı da kolaylaştırır. Android için bu bulut depolama uygulamaları ile dosyalarınıza her zaman cep telefonunuzdan ulaşabilirsiniz.

1. Autosync

 • Ücretsiz / Ücretli

Autosync

Autosync, MetaCtrl tarafından geliştirilen bir uygulama ailesidir. Her biri farklı bir bulut depolama uygulamasıyla çalışır ve Google Drive, OneDrive, Dropbox, Box, MEGA ve pCloud, Yandex ile birlikte çalışan evrensel bir bulut depolama uygulamasıdır. Autosync, bir bulut depolama yöneticisi olarak işlev görür. Telefonunuz ile bulut depolama alanı arasında tam iki yönlü senkronizasyonu uygular (veya isterseniz tek yönlü) ve özelleştirilebilir aralıklarla senkronize etmek için ayarlayabilirsiniz.

2. Box

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

box bulut depolama

Box'ın 10 GB'lık ücretsiz bulut depolama alanı ile dosyalarınızı, fotoğraflarınızı ve belgelerinizi kolaylıkla depolayın, yönetin ve paylaşın.

Yeni kullanıcılar ücretsiz olarak kişisel hesaplara kaydolabilir ve 10 GB'lık ücretsiz depolama alanı alırken, aylık belli bir ücretle 100 GB alabilirsiniz. Maalesef, 100 GB'dan daha fazlasına ücretli olarak dahi sahip olamazsınız.

3. Dropbox

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Dropbox bulut depolama

Dropbox, buluta dosya yüklemeye ve bunları herkesle paylaşmaya olanak tanır. Fotoğrafları, videoları, dokümanları ve diğer dosyaları bulut depolama alanına yedekleyin ve bilgisayarlarınızla veya mobil cihazlarınızla senkronize edilen dosyalara her yerden erişin. Gelişmiş paylaşım özellikleri sayesinde, büyük ya da küçük dosyaları arkadaşlarınıza, ailenize ve iş arkadaşlarınıza göndermek kolaydır.

Uygulama, otomatik fotoğraf yükleme, kolay paylaşım seçenekleri, en son Android tasarım öğeleri, Microsoft Office desteği ve başkalarına dosya gönderme yeteneği ile birlikte gelir. Bireysel hesaplar ücretsiz olarak 2 GB alan sunulur. Kurumsal kullanıcılar, Dropbox ile iletişim kurarak başka seçeneklere göz atabilir.

4. Google Drive

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Google Drive

Google Drive, tüm dosyalarınız için güvenli bir yerdir ve dosyalarınıza istediğiniz akıllı telefondan, tabletten veya bilgisayardan erişmenize olanak tanır. Drive'daki dosyalarınız (ör. videolar, fotoğraflar ve dokümanlar) güvenle yedeklendiği için onları kaybetmezsiniz. Uygulamadayken, diğer kullanıcıları dosya ya da klasörlerinizden dilediğinizi görüntülemeleri, düzenlemeleri veya üzerinde yorum yapmaları için kolayca davet edebilirsiniz.

Kullanıcılar istedikleri takdirde Google Fotoğraflar üzerinden sınırsız fotoğraf ve video yedekleme özelliğiyle 15 GB'lık ücretsiz alandan yararlanabilirler (uygun kalite ayarlarıyla). Ayrıca belgeler, not alma, e-tablolar ve sunular için çeşitli ofis uygulamaları da mevcuttur.

5. MEGA

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

MEGA bulut depolama

Mega, bir bulut depolama hizmeti olan ve artık kullanılmayan Megaupload'un devamıdır. Mega, kullanıcılara ücretsiz 50GB bulut depolama alanı veren ve gelecek vaad eden bir hizmettir. Bu, tüm bulut depolama uygulamaları ve hizmetleri arasında gördüğümüz en büyük ücretsiz alandır. 200 GB ile 8 TB arasında değişen bir dizi depolama seçeneğiyle birlikte gelir.

MEGA, kullanıcı kontrollü şifreli bulut depolama sağlar ve mobil cihazlar için özel uygulamalar ile birlikte standart web tarayıcıları üzerinden de kullanılabilir. Diğer bulut depolama sağlayıcılarından farklı olarak verileriniz yalnızca istemci cihazlarınız tarafından şifrelenir ve şifresi çözülür.

6. Microsoft OneDrive

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive ile Android cihazınızdan, bilgisayarınızdan (PC veya Mac) ve kullandığınız diğer cihazlardan belgelerinize, fotoğraflarınıza ve diğer dosyalarınıza erişin ve bunları paylaşın. Android için OneDrive uygulaması, kişisel dosyalarınızla ve iş dosyalarınızla hareket halindeyken kolayca çalışmanıza olanak tanır.

Microsoft OneDrive, çeşitli Windows ürünleriyle doğrudan entegre olduğu için popüler bir bulut depolama seçeneğidir. Yeni başlayanlar için 5 GB ücretsiz bulut depolama alanı alabilir ve ayda belli bir ücret karşılığında 50 GB'a kadar yükseltebilirsiniz. OneDrive depolama alanı, kişisel kullanım veya işletmeler için Office 365 aboneliğine dahildir.

7. Nextcloud

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Nextcloud bulut depolama

Nextcloud farklı bir bulut depolama türüdür. Kendi bilgisayarınızda kendi Nextcloud sunucunuzu oluşturursunuz. Uygulama, bilgisayarınız ve telefonunuz arasında dosya senkronize etmenizi sağlar. Tam olarak tipik bulut depolama alanınız gibi çalışır, ancak dosyaların nereye gittiğini ve oraya ulaştıklarında ne olacağını kontrol edersiniz. Bulut depolama fikrini seven, ancak dosyalarını başka bir şirketin sunucularında istemeyen insanlar için mükemmel bir kaynaktır. Ayrıca, bilgisayarınızda depolama alanınız olduğu kadar bulut depolama alanına da sahip olursunuz. Kişisel kullanım için ücretsizdir. İşletmeler için de kurumsal seçenekler vardır.

8. Resilio Sync

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Resilio Sync bulut servisi

Resilio Sync (eski adıyla BitTorrent Sync) kendi bulut depolama sistemini yapmak isteyen herkes için en iyi bulut depolama çözümüdür. Bu uygulama, masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızı, tabletinizi ve hatta kendi ev sunucunuzu telefon senkronizasyonu ile kullanmanızı sağlar. Her şeyi depolamak için kendi makinenizi kullanmanız dışında, Dropbox, Google Drive vb. gibi hizmetler ile de çalışır. Güvenlik bilincine sahip, ancak yine de bulut depolama alanına ihtiyaç duyanlar için mükemmel bir seçenektir. Tek dezavantajı, senkronizasyonun yapılabilmesi için alıcı makinenizi her zaman açık tutmanız gerekmesidir. Uygulama temel kişisel kullanım için ücretsizdir.

9. Tresorit

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Tresorit, daha yeni ve daha pahalı bulut depolama seçeneklerinden biridir

Tresorit, daha yeni ve daha pahalı bulut depolama seçeneklerinden biridir. Ancak güvenliği çok ciddiye alır. Buluta yüklenen her dosya için uçtan uca şifreleme sunar. Temel hesaplar 1 GB depolama alanına sahiptir. Profesyonel planlar ücretsiz hesaptan çok daha fazla güvenlik özelliği içerir. Ayrıca işletmeler ve kurumsal kullanım için ek seçenekler de vardır.

10. Amazon Drive

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Amazon Drive

Amazon Drive, bulutta sakladığınız belge, müzik, fotoğraf ve videolarınıza kolayca erişim sağlar. Amazon Drive'da önemli dosyaları saklayın ve Android cihazınız kaybolsa veya zarar görmüş olsa bile başka bir cihazdan güvenle hesabınıza tekrar ulaşın.

Amazon Drive, Amazon Prime'a sahip olanlar için fotoğraf ve videolar için sınırsız yedekleme ile birlikte 5 GB ücretsiz depolama alanı sunar.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!