Android

Android’de Yinelenen Kişileri Birleştirme ve Kaldırma

Telefon Rehberinizdeki Aynı Kişileri Birleştirme

30 Ekim 2019 5259 2 dk, 2 sn
Android’de Yinelenen Kişileri Birleştirme ve Kaldırma
Abone Ol 
Telefon rehberinizde çok sayıda aynı numara veya kişi mi var. Bu sorundan kurtulmak için detaylar yazımda.

Akıllı telefonunuzda olabilecek en kötü şey bu değil, ancak bir sürü yinelenen kişi veya numara varsa, arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmaya çalışırken, mesaj gönderirken veya bir numaraya ulaşmaya çalışırken zorluk oluşturabilir. İyi haber, bunları kolayca yönetilebilir ve organize edebilirsiniz.

1. Telefonunuz Üzerinden Çift Kayıtları Birleştirme

Android'in telefon uygulaması bu iş için denemeniz gereken ilk şey olmalı. Kişiler uygulamasına gidin (bunu LG ve Samsung telefonlarında denedik ancak telefonunuzun markasına bağlı olarak biraz farklılıklar olabilir) ve uygulamada Menü düğmesine> Ayarlar'a dokunun. Yinelenenler başlığı altına "Önerilen birleştirmeler" ve "Önerilen bağlantılar" seçeneklerini göreceksiniz. Bunların ikisinede tıklayarak tekrarlı kayıtların hepsini görebilir ve buradan teker teker birleştirmek istediğiniz kayıtları seçebilirsiniz.

android çift kayıt birleştirme

2. Masaüstü tarayıcısından / Google Kişiler'den Çift Kayıtları Birleştirme

İkinci bir yöntem, Google Hesabınızdan yapılır. Gmail hesabınıza giriş yapın ve ardından Kişiler klasörüne gidin (veya doğrudan bu bağlantıdan giriş yapın). Sol kenar çubuğunda, yinelenen tüm kişilerin olduğu bir listeyi gösterecek "Yinelenenler" seçeneği var. Bu linke tıklayarak benzer kayıtları görüp birleştirebilirsiniz.

google üzerinden yinelenen kayıtları birleştir

Ek bir uyarı

Yukarıdaki iki alternatif, Google'ın kişileri birleştirmek için sağladığı kolay ve erişilebilir seçeneklerdir. Binlerce kişi ve yüzlerce kopyanız yoksa, sizin için en iyi seçeneklerdir. Ancak daha fazlası için Play Store'da kişileri birleştirmek için "ücretsiz" bir çok uygulama var. Ancak buradaki sıkıntıda uygulamaların bazıları, otomatik olarak bir tıklama ile kopya kişileri birleşmek için Google hesap kimlik bilgilerini alma izni talep etmekte ve kişisel gizlilik güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Aklınızda bulunsun..Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için, İletişim sayfası aracılığıyla site yöneticisiyle irtibat kurabilirsiniz.


Günlük yeni bloglar için abone olun!


İlginizi Çekebilir


Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

Yukarı kaydır