Ogznet.com
Ogznet.com
Image by mohamed Hassan from Pixabay

Android için En iyi 10 Dosya Yöneticisi

Dosya yöneticisi uygulamaları, cihazınızdaki en önemli uygulamalar arasında yer alır. Bunlarla dosyalarınıza göz atabilir, indirdiğiniz dosyaları bulabilir, depolama alanınızı yönetebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Herkes bu konuda çok bilgili olmasa da bir Android dosya yöneticisine ihtiyacı vardır. İşte Android için en iyi dosya yöneticisi uygulamaları.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

1. Amaze File Manager

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Amaze File Manager

Amaze File Manager, açık kaynak kodludur ve sadece temel özelliklere sahip bir dosya yöneticisi isteyenler için daha hafif bir kullanıcı deneyimine sahip bir uygulamadır. Materyal Tasarıma sahip, SMB dosya paylaşımı, uygulamaları kaldırmak için yerleşik bir uygulama yöneticisi, root gezgini ve daha fazlasını içerir. İsteğe bağlı uygulama içi satın alımlarla indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

Kes, kopyala, sil, sıkıştır, arşivden çıkar vb. gibi temel özelliklere kolayca erişilebilir. Aynı anda birden çok sekmede çalışabilirsiniz.

ASTRO Dosya Yöneticisi

Astro, Android’in en eski dosya yöneticisi uygulamalarından biridir. Dosyalarınızı kolayca açmak, taşımak, sıkıştırmak ve yedeklemek, telefonunuzun belleğini temizlemek ve performansını artırmak için kullanabilceğiniz bir uygulamadır. Bazı özellikler arasında SD kart desteği, bulut depolama desteği, dosya sıkıştırma, uygulama yönetimi ve sıkıştırılmış dosya çıkarma desteği (ZIP ve RAR) bulunmaktadır. Ayrıca iyi görünümlü bir Materyal Tasarım kullanıcı arayüzü ile basit bir kullanım elde edersiniz. Reklamsız ve tamamen ücretsizdir. En son özellikleri daha hızlı denemek istiyorsanız, geliştirici Metago'nun bir beta sürümü de var.

3. FX File Explorer

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

FX File Explorer

FX File Explorer, birçok kullanışlı özelliğe sahip bir dosya yöneticisidir. Kayıtlı dosyalarınız için çeşitli işlevler, çoklu pencere desteği, FTP gibi ağ depolama desteği ve hatta şifrelenmiş arşivlenmiş dosyalar için destek içerir. FX Explorer temel olarak bir dosya yöneticisinde yer alması gereken her şeyi içeriyor. GZip, Bzip2 ve 7zip gibi sıkıştırılmış dosyaları da destekler. Reklam gösterini yoktur ve özel izinler istemez. Özellikle ES File Explorer'dan sonra iyi bir seçimdir.

4. MiXplorer Silver

  • Ücretli

MiXplorer Silver

MiX Silver, Archiver ve SMB2, Tagger ve Metadata eklentilerine sahip bir MiXplorer dosya yöneticisi paketidir. MiXplorer Silver, özellik listesi oldukça etkileyicidir. Dosya tarama, sıkıştırılmı dosya desteği, bulut depolama desteği ve HTML görüntüleyici gibi temel özellikleri barındırır. Bunların yanında EPub, MobiPlacket ve PDF okuyucu desteği ile dosya şifreleme özellikleri vardır. Ayrıca, gerektiğinde daha fazla işlevsellik katan bir dizi eklenti de vardır. Böylece, daha fazla sıkıştırılmış dosya türü desteğine ve daha az PDF desteğine ihtiyacınız varsa, sıkıştırılmış dosya eklentisini alabilir ve PDF eklentisini çıkarabilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz bir sürümü yoktur.

5. X-plore File Manager

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

X-plore File Manager

X-Plore Dosya Yöneticisi listedeki daha benzersiz seçeneklerden biridir. Çift bölmeli bir uygulamadır, bu da her zaman iki pencereyi yöneteceğiniz anlamına gelir. Klasörler arasında kopyalama / yapıştırma yapıyorsanız veya dosyaları hızlı bir şekilde taşımanız gerekiyorsa, bu harika bir özelliktir. Ayrıca çeşitli dosya türleri, bulut depolama, ağ depolama (FTP, SMB, DLNA / UPnP), yerleşik bir hex düzenleyici, root desteği ve diğer birçok özellik için destek ile birlikte gelir.

6. Root Explorer

  • Ücretli

Root Explorer

Root Explorer, cihazına root atmış kullanıcılar için bir dosya yöneticisidir. Android dosya sisteminin tamamına erişebilirsiniz. Özellikler birden fazla sekme bulunur, Google Drive, Box, Dropbox ve ağ (SMB) desteği, SQLite veritabanı görüntüleyici, Text Editor, sıkıştırılmış dosya açma/oluşturma (rar, zip ya da tar / gzip dosyaları), dosya arama ve kısayollar oluşturma gibi.

7. Solid Explorer File Manager

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor · Reklam İçeriyor

Solid Explorer File Manager

Solid Explorer, Materyal Tasarımı, bulut desteği, root erişimi, FTP, SFTP, WebDav, SMB ve CIFS desteği, sıkıştırılmış dosya desteği, Chromecast desteği ve hatta tema seçenekleri bulunmaktadır. Bu, bir dosya yöneticisi uygulamasında bulunabilecek tüm özellikleri içerebildiğini göstermektedir. 14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Bundan sonra satın almanız gerekmektedir. Bu Android için en iyi dosya yöneticisi de olabilir.

8. Total Commander

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Total Commander

Total Commander, daha güçlü ve yüksek puan alan dosya yöneticisi uygulamalarından biridir. Ağ depolama desteği, bulut depolama desteği, eklenti desteği, yer imleri ve dahil edilen metin düzenleyici gibi diğer araçlar da dahil olmak üzere isteyebileceğiniz hemen hemen her özelliğe sahiptir. Uygulamanın arayüzü güncel olmasa bile, kullanışlıdır. Bununla birlikte, uygulama içi satın alma olmadan reklam gösterimi ile tamamen ücretsizdir.

9. Cx Dosya Gezgini

  • Ücretsiz

Cx Dosya Gezgini

Cx Dosya Gezgini, temiz ve sezgisel bir arayüze sahip güçlü bir dosya yönetici uygulamasıdır. Bu dosya yöneticisi ile PC'nizde veya Mac'inizde Windows Gezgini veya Finder kullanıyor gibi mobil cihazınızdaki, PC'nizdeki ve bulut depolamadaki dosyalarınıza hızlı bir şekilde göz atabilir ve dosyalarınızı yönetebilirsiniz. Uygulama ayrıca ileri düzey kullanıcıların aradıkları zengin bir dizi özellik sunmaktadır. Mobil cihazınızda kullanılan alanı görselleştirilmiş bir depolama analizi ile yönetebilirsiniz.

10. MK Explorer

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

MK Explorer

MK Explorer, temel dosya yöneticisi özelliklerine sahip basit bir seçenektir. Gerçekten basit bir şey istiyorsanız bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Bir Materyal Tasarımı arayüzü, temel dosya yönetimi özellikleri (kopyalama, yapıştırma, silme, Lollipop 5.0+ için SD Kart desteği) ve root erişimi içerir. Ayrıca 20 farklı dil için desteği vardır ve yerleşik bir metin editörü, galeri ve müzik çalara sahiptir. Bu uygulamayı Android'in Lollipop veya Marshmallow gibi eski sürümlerini çalıştıran cihazlar için öneriyoruz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz