Ogznet.com

Android için En İyi 5 Ekran Görüntüsü Alma Uygulaması

İşte Android için en iyi ekran görüntüsü alma uygulamaları. Ayrıca bu uygulamalar Android için en iyi ekran kaydetme uygulamalarıdır.

Image by rawpixel.com

Ekran görüntüleri, çoğu insanın gün içinde yaptığı popüler bir eylemdir. Çoğu kişi ekran görüntüsü almak için telefonun düğmelerini kullanır. Ancak, ekran görüntüsü almanın başka yolları da vardır. Android için en iyi ekran görüntüsü alma uygulamalarına göz atalım.

Bu yazının içeriği:

Göster
  Gizle

  1. AZ Screen Recorder - Video Recorder, Livestream

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

  AZ Screen Recorder - Video Recorder, Livestream

  AZ Screen Recorder, pürüzsüz ve net ekran videoları kaydetmenize yardımcı olan, Android için yüksek kaliteli bir ekran kaydedici uygulamadır. Ekran görüntüsü yakalama, ekran video kaydedici, video düzenleyici, canlı yayın ekranı gibi tonlarca özellik ile bu ekran kayıt uygulaması, video eğitimleri, video görüşmeleri, oyun videoları vb. hazırlayabilirsiniz.

  AZ Screen Recorder'da zaman sınırı, filigran, reklam yoktur ve geri sayım sayacı ve temel video düzenleme özellikleriyle birlikte basit bir kullanıcı arayüzü sunar. Ekran kaydı ve ekran yakalama için iyi bir uygulamadır.

  2. Firefox ScreenshotGo

  • Ücretsiz

  Firefox ScreenshotGo

  Ekran görüntülerinizi bulmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Firefox ScreenshotGo, ekran görüntülerinizi metin olarak aramanıza ve tüm ekran görüntülerinizi organize ederek ve bulması kolay bir şekilde organize etmenize olanak sağlar.

  Tüm ekran görüntülerinizdeki metin otomatik olarak dizine eklenecek ve aramaya hazır olacaktır, böylece arama çubuğuna sadece anahtar kelimeler yazabilir ve istediğiniz ekran görüntülerini çok hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Metin içermeyen ekran görüntülerinin arama sonuçlarında görünmeyeceğini unutmayın.

  Ayrıca mevcut ekran görüntülerinizi galeriden içe aktarabilir ve bulabilirsiniz.

  Ekran görüntüsü almak için kalıcı bildirim veya donanım anahtarı desteği ile ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

  3. Screenshot touch

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

  Screenshot touch

  Screenshot Touch, daha iyi ekran görüntüsü yakalama uygulamalarından biridir. Hızlı erişim için bir yer paylaşımı ve kalıcı bir bildirim içerir. Diğer bazı özellikler arasında görüntü kırpma, kaydırarak ekran yakalama (daha uzun ekran görüntüleri için), tam web sayfası ekran görüntüsü yakalama, ekran kaydı ve daha fazlası bulunur. Ayrıca, telefonu sallayarak veya diğer benzer eylemler ile ekran görüntülerini yakalayabilirsiniz. Ücretsiz sürümde reklam var. Premium sürüm reklamları kaldırır ve birkaç özellik daha ekler.

  4. ScreenMaster

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

  ScreenMaster

  Screen Master ücretsiz, kullanımı kolay, root gerektirmeyen ekran görüntüsü yakalama uygulamasıdır. Screen Master, yüzen düğmeye dokunarak veya cihazı sallayarak tabletinizde, telefonunuzda veya diğer Android cihazlarınızda ekran görüntüsünü kolay bir şekilde almanızı sağlar.

  Screen Master ayrıca kırpma, metin ekleme, pikselli görüntü, ok çizme, doğrultma, daire ve daha fazlası gibi çeşitli ek açıklama özellikleri sunar. Ekran görüntünüzü kolayca düzenlemenizi ve işaretlemenizi ve hızlı bir şekilde arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlar.

  Ses Kısma ve Güç Düğmesi Kombinasyonu ile Ekran Görüntüsü Alma

  Tüm yeni tip Android cihazlarında ekran görüntüsü alma işlevi vardır. Bu, genellikle birkaç donanım anahtarını aynı anda basılı tutmayı gerektirir. Böylece ekran görüntüsünü yakalar ve kaydedersiniz. Düğme kombinasyonları cihazdan cihaza değişir. Bununla birlikte, en yaygın ekran görüntüsü alma şekli şu şekildedir:

  Ekran görüntüsü almak için ses kısma ve güç düğmesine aynı anda basılı tutun.

  Bazı cihaz üreticileri bu kombinasyonu değiştirmiş olabilir. Örneğin, eski Samsung cihazları aynı anda ses kısma, ana sayfa düğmesi ve güç düğmesine basarak ekran görüntüsü almanızı sağlıyordu. Ancak, bu günlerde, temel olarak tüm cihazlar ses kısma ve güç düğmesi kombinasyonunu kullanır.

  Cihaz Üreticilerinin Ekran Görüntüsü Alma Çözümleri

  Çoğu yeni Samsung cihazında, ekran görüntüsü almak için avucunuzu ekran boyunca kaydırmak gibi bir işleve sahiptir ve S-Pen ile Ekran Seçimi, ekranın istediğiniz bölümünü ekran görüntüsü almanıza olanak tanır. LG gibi bazı üreticiler ise Hızlı Ayarlar menüsünde ekran görüntüsü alma işlevi sunar.

  Bunların çoğunu cihazınızın ayarlar menüsünde bulabilirsiniz.

  Stok Android Araçları ile Ekran Görüntüsü Alma

  Android Pie, işletim sistemine birçok değişiklik getiriyor. Bunlardan biri, güç menüsünün bir parçası olarak ekran yakalama özelliğidir. Cihazı kapatıyormuş gibi güç düğmesine uzun süre basmanız yeterlidir. Kapatma ve yeniden başlatma ile birlikte Ekran görüntüsü almak için bir seçenek olmalıdır.

  Android Pie'dan daha eski sürümlerine sahip cihaz kullananlar yukarıda listelenen uygulamalardan birini kullanmalıdır.

  Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz