Android Ekranını Kişiselleştirmek için 9 Temel Uygulama

Android Ekranını Kişiselleştirmek için 9 Temel Uygulama

Ana ekran, akıllı telefon deneyiminizin en önemli yönlerinden biridir. Android, bu deneyimi istediğiniz gibi kişiselleştirmenizi sağlar. Google Play Store, mükemmel ana ekran özelleştirme uygulamaları ile doludur. Android ana ekranınızı bir profesyonel gibi özelleştirmek için yüklemeniz gereken bazı harika uygulamalar bu makalede.

1. Muzei

Muzei, ana sayfa arka planınızı her gün yeni sanat eserleri ile yenileyen canlı duvar kağıdı uygulamasıdır. Muzei etkinleştirildiğinde uygulamaki ekrana iki kez dokunarak sanatçı ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlar.

Ayrıca, Muzei diğer duvar kağıdı uygulamalarını ve kanallarını entegre etmenize izin verir. Örneğin, sanat eseri yerine toprak görüntülerini tercih ederseniz, Muzei Earth View adlı bir uygulama yükleyebilir.

2. Contextual App Folder

Her uygulama, ana ekranınızda yer almaz. Bunlardan bazılarını, muhtemelen belli bir yerde bulunduğunuzda veya bir aksesuarı telefona bağladığınızda kullanıyorsunuz. Bu tip durumlar için Contextual App Folder (İçeriğe Dayalı Uygulama Klasörü) adı verilen bu uygulamayı öneriyoruz.

İçeriğe Dayalı Uygulama Klasörü, adından da anlaşılacağı gibi, ana ekranda bir tetikleyiciye dayalı olarak bir klasörü dinamik olarak güncelleyebilir. Örneğin, bir mağazaya yakın olduğunuzda marketler uygulamanızı veya bir çift kulaklık bağladığınızda tüm müzik uygulamalarınızı gösterebilir.

Uygulama, arama yaparken veya telefon şarj edilirken olduğu durumlar gibi çok çeşitli tetikleyicilere sahiptir. Premium sürüm satın alırsanız iki tetikleyiciyi aynı anda kullanabilirsiniz.

3. Launcher'lar

Telefonunuzun stok başlatıcısından memnun değilseniz veya sadece sıkıntıdan yeni bir şey denemek istiyorsanız, Play Store'un birçok başlatıcı uygulamasından birini seçebilirsiniz. Çok çeşitli üçüncü taraf uygulama seçenekleri bulacaksınız.

Geçmişte birkaç Android başlatıcısı sunmuştuk. Smart Launcher harika bir all-in-one lanuncher paketi, Evie Launcher kaynak tüketiminde hafiftir.

4. Simge Paketleri

Ana ekranınızı renklendirmenin bir başka hızlı yolu da yeni bir simge paketi kurmaktır. Bunlar mevcut simgelerinizi yenileriyle değiştirerek, herşeye yeni bir görünüm kazandırır.

Play Store'da bulunan bazı simgeler paketlerini daha önce tanıttık, ama yüzlerce (hem ücretsiz hem de ücretli) simge paketi var. Stok başlatıcılar farklı simgeleri uygulamanıza izin vermediğinden, bunlardan yararlanmak için yeni bir başlatıcıya ihtiyacınız olacak.

5. Zooper Widget (Pro)

Zooper Widget, hoşunuza giden herhangi bir şekilde ana ekran widget'ı oluşturmanızı sağlar. Birden çok uzantı, eklenti ve bir ton ayarı ile iyi çalışır. Bu, hava durumu, pil istatistikleri, cevapsız bildirimler ve daha fazlası dahil olmak üzere neredeyse her tür bilgiyi gösterir.

Uygulamaya başlamanıza yardımcı olacak bir dizi şablon ile geliyor.

6. Custom Search Bar Widget

Custom Search Bar Widget (Özel Arama Çubuğu Widget), ana ekranınıza daha yönlü bir arama çubuğu getiren kullanışlı bir widget uygulamasıdır. DuckDuckGo, Facebook ve daha fazlası dahil olmak üzere hemen hemen her arama motorunda bir sorguyu anında yürütmenizi sağlar. Aralarında geçiş yapmak kolaydır.

Ayrıca, CSBW, Drive, Haritalar ve Fotoğraflar gibi Google uygulamalarında da tek bir konumdan arama gerçekleştirebilir. Web bağlantılarını, panodan yapıştırma gibi işlemleri ve widget'a uygulama kısayollarını ayarlamak için bile seçenekler vardır.

7. Smart Drawer

Smart Drawer, yeni bir başlatıcının öğrenme eğrisinden geçmek istemeyen ancak yine de uygulama çekmecesini kullanışlı bir şekilde kullanmak isteyen kullanıcılar içindir. Tüm uygulamalarınızı oyunlar, medya ve ayarlar gibi çeşitli kategorilere akıllıca sıralar. Deneyim, ayrı bir uygulama gibi hissetmeyecek kadar duyarlı.

Herhangi bir başlatıcı ile çalışır ve Smart Drawer'ı bir hareketle başlatabilirsiniz. Ayrıca, parmak iziniz veya bir PIN'inizle uygulamaları gizleme veya kilitleme yeteneğine sahiptir.

8. WallMag

WallMag bu listede en ilginç uygulamalardan biridir; Ana ekran arka planınızı bir dergiye dönüştürür. En son haber resmini telefonunuzun duvar kağıdı olarak ayarlayarak yapar. Yüzen WallMag düğmesine dokunduğunuzda, uygulama hikayeyi yukarı çekecektir.

Tabii ki, tercihlerinize göre kaynakları ve ilgilendiğiniz konuları yapılandırabilirsiniz. Duvar kağıdına iki kez dokunarak anında diğerine geçebilirsiniz.

9. Tapet

Yeni ve benzersiz bir duvar kağıdı aramak oldukça zaman alıcı bir süreç olabilir. Peki neden duvar kağıtları döngüsü için bir uygulamaya izin vermeyesiniz!

Tapet, otomatik olarak ana ekranınız için yeni duvar kağıdı desenleri üreten şık bir uygulamadır. Bunu her gün, hatta saat başı bir kez yapabilirsiniz. Dahası, Tapet bunu cihazınızda yapar ve internet bağlantısı gerektirmez. Tapet, Muzei ile bile uyumludur.

En İyi Android Launcher 2018
İlginizi Çekebilir

En İyi Android Launcher 2018

2018'in En İyi Android Launcher Uygulamaları
İlginizi Çekebilir

2018'in En İyi Android Launcher Uygulamaları

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile