Ogznet.com
Android Telefonlar için En İyi Antivirüs Uygulamaları Paylaş:

Android Telefonlar için En İyi Antivirüs Uygulamaları

Android Telefonlar için En İyi Antivirüs Uygulamaları

Android için En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Android için en iyi Antivirüs uygulamaları burada. Android Antivirüs uygulamaları, Android’deki en popüler uygulama türlerinden biri olmaya devam ediyor. Genellikle, Android için bir antivirüs uygulamasına ihtiyacınız olmaz. Bunun için yalnızca Play Store’dan uygulama indirin ve güvenlik ayarlarınızı etkin durumda tutun.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Ancak yinede, kötü amaçlı yazılımlar devamlı olarak Android cihazlarımızı tehdit ediyor. Bilgisayarlarımız gibi Android telefonlarımızı da kötü amaçlı yazılımlardan korumamız gerektiği ihtiyacı artık malumunuz. Hangi antivirüs uygulamalarının Android cihazlarımızı zararlı virüslerden korumaya yardımcı olacağını bilmeliyiz.

İşte Android için en iyi antivirüs uygulamaları ve kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulamaları.

Son olarak, Android'deki birçok antivirüs uygulamasının hiçbir şey yapmadığını veya gerekli korumayı sağlayamadığını da unutmamak gerekir. İşte AV-Comparatives'in, hangi antivirüs uygulamalarının iyi, hangilerinin iyi olmadığı hakkında ek bilgilerle birlikte yürüttüğü bir çalışma.

Burada Android için en iyi Antivirüs uygulamalarını listeleyeceğiz.

1. BullGuard Mobile Security and Antivirus

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

BullGuard Mobile Security and Antivirus

Hırsızlık koruması, yedekleme ve diğer özellikleriyle Android cihazlar için mükemmel bir Antivirüs koruması. BullGuard Mobile Security and Antivirus uygulamasının, kullanımı kolaydır, pilinizi tüketmez ve mobil cihazınızı korur. Cihazınız yanınızda olmasa bile, kontrol tam olarak sizdedir.

Ücretsiz BullGuard Mobil Güvenliği ile aşağıdakilere sahip olursunuz

 • Antivirus - bulut tabanlı virüs koruma ile casus yazılımları, reklam yazılımları ve diğer zararlıları durdurur
 • Hırsızlığa karşı koruma - cihazınızın kaybolması veya çalınması durumunda verileri kilitler ve siler
 • SIM koruması - SIM çıkarıldığında cihazı otomatik olarak kilitler, isteğe bağlı veri silinmesini içerir
 • Yedekleme - verilerinizi güvende tutmak için basit tek dokunuşla yedekleme
 • Mobil Güvenlik Yöneticisi - web tabanlı platform sayesinde cihazınızı uzaktan yönetebilir ve izleyebilirsiniz. BullGuard Mobil Güvenlik ve Antivirüs, cihazınıza yüklü bir uygulama ve bilgisayar aracılığıyla erişilebilen bir web servisinden oluştuğundan, cihazınız yanınızda olmasa bile, mobil cihazınız üzerinde her zaman tam kontrol sahibi olursunuz.

Premium Mobil Güvenlik - Ebeveyn Kontrolünü Dahil Ediyor

Ücretli sürümde yukarıda elde ettiğiniz tüm korumalara ek olarak ebeveyn denetimleri eklenir. Bu araç, çocuğunuzun mobil cihaz kullanımını güvenli bir şekilde yapması için istediğiniz zaman gizlice izlemenizi sağlar.

Premium Özellikler:

 • 5 cihaza kadar destek
 • Ebeveyn denetimleri
 • Gelen veya giden fotoğrafları izleyin
 • Gönderilen ve alınan bilgileri izleyin
 • Hangi uygulamaların indirildiğini görün
 • Cihazın yerini takip et
 • Uzaktan Yönetim

2. Panda Security - Ücretsiz antivirüs ve VPN

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Panda Security - Ücretsiz antivirüs ve VPN

Android cihazlarınız için en eksiksiz korumayı ücretsiz olarak indirin! Panda Mobile Security, Android akıllı telefonunuzu veya tabletinizi virüslere, kötü yazılımlara ve fidye yazılımlara karşı koruyarak gizliliğinizi güvene alan VPN'e sahip ücretsiz antivirüs yazılımıdır. Ayrıca bunu Android Wear™ akıllı saatinizde de kullanabilirsiniz!

Panda Mobile Security özellikleri:

Ücretsiz VPN

 • Bir cihaz için mevcut
 • Varsayılan tek bir sanal konum
 • Günlük 150 MB

Ücretsiz antivirüs koruması

 • İndirdiğiniz her uygulamanın ve uygulama güncellemelerinin gerçek zamanlı taraması
 • İstediğiniz dosyalar ve multimedya içeriklerde tarama yapın, bunu akıllı saatinizden bile yapabilirsiniz
 • Antivirüs ile tüm SD kartları taratın

Pro özellikleri

 • Arama engelleyici: Telefon numaralarını kara listenize ekleyin ve istenmeyen aramaları engelleyin.
 • Hırsızlık uyarıları: Eğer biri telefonunuzu veya tabletinizi çalarsa üç başarısız kilit açma denemesinden sonra hırsızın fotoğrafını çeker.
 • Uygulama kilidi: Bir güvenlik PIN'iyle uygulamalarınıza (Facebook, Whatsapp, Instagram vb.) erişimi engelleyin.
 • Hareket uyarısı: Biri cihazınızı isteğiniz dışında alırsa bir alarm sizi uyarır.

Dome Family: Aileni çevrimiçi ortamda korumak için ebeveyn denetimi. Çocukların için önceden tanımlanan alanlara girdiklerinde veya buralardan ayrıldıklarında uyarı veren GPS konumu ve takibi, cihaz kullanımını izleme ve denetleme. Her şey akıllı telefonunuzdan veya web konsolundan yönetilir.

3. Bitdefender Antivirus Free

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Bitdefender Antivirus Free

Bitdefender Antivirus, aslında birkaç ücretsiz antivirüs uygulamasından biridir. Yıllar içinde pek değişmedi. Temel bir tarama özelliği, basit bir arayüz, hızlı performansa sahiptir ve yapılandırma gerektirmez. Bu, temel ihtiyaçlar için iyidir. Yaptığı tek şey bir şeyleri taramak ve sonra orada oturup bir şeyleri tekrar taramak için beklemek. Ayrıca, uygulama içi satın alma veya abonelik olmadan ücretsizdir. Yine de reklamlar var.

4. ZoneAlarm Mobile Security & Antivirus Protection

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

ZoneAlarm Mobile Security & Antivirus Protection

Kötü amaçlı yazılım, fidye yazılımı ve WiFi saldırılarına karşı mobil güvenlik ve antivirüs koruması. Android için ZoneAlarm Mobile Security, ihtiyacınız olan temel savunma katmanlarını sağlar.

ZoneAlarm Mobile Security endişe duymadan ortak kablosuz ağlara bağlanmanıza olanak sağlar. Ayrıca herhangi bir kötü amaçlı yazılım indirmediğinizden de emin olmanızı sağlar.

Kamera, mikrofon ve diğerlerine uzaktan erişim girişimlerini engeller. Fotoğraflarınızı, videolarınızı ve verilerinizi yanlış ellere geçmemesi için korur. Fidye yazılımı da dahil olmak üzere kötü amaçlı bir uygulama indirildiğinde uyarı bildirimi alırsınız.

5. Total AV Antivirüs ve VPN-Mobile Security 2020

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Total AV mobil cihazlar için güvenlik ve optimizasyon aracıdır.

Total AV mobil cihazlar için güvenlik ve optimizasyon aracıdır. Bu uygulama, siber tehditlere karşı Android cihazlarınızı korumak için olanak sağlar.

Güçlü antivirüs koruması sürekli olarak en son virüs tanımlarını alacak şekilde güncellenmektedir. Böylece virüsler, malware, ransomware ve diğer zararlı tehditlere karşı tam korunma sağlar.

Total AV, sadece antivirüs uygulaması değil aynı zamanda entegre optimizasyon araçları da içerir. Cihazınızın depolama, uygulama önbelleği ve herhangi bir çift fotoğrafları temizleyin. Bir düğmeye tıklayarak uygulamaları kaldırın.

Gerçek zamanlı koruma ile tehditlere karşı gerçek zamanlı olarak cihazınız korunacaktır.

Uygulamanın ücretsiz sürümü yalnızca virüs taraması yapmaktadır. Bulunan virüsleri temizlemek için ücretli sürüme geçmeniz gerekmektedir.

6. McAfee Mobile Security: Hırsızlık Korumalı Güvenli WiFi

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

McAfee Mobile Security en ileri mobil güvenlik aracıdır. Cihazınızı McAfee'nin gizlilik korumasıyla koruyun.

McAfee, antivirüs uygulamalarındaki en büyük isimlerden biridir. Aynı zamanda en ağırlarından biridir. Uygulama tarama, hırsızlık önleme, casus yazılım önleme ve güvenlik kilitleme özelliklerini içerir. Ek olarak, potansiyel telefon hırsızınızın fotoğraflarını çekebilir, telefon kapanmadan önce konumları buluta kaydedebilir ve daha yararlı şeyler yapabilir. McAfee ayrıca başka şeyler için çeşitli bağımsız uygulamalara sahiptir. Kullanıcı arayüzü eski ve pek iyi görünmüyor. Ek olarak, çalışmayan performans artırma özelliklerine sahiptir ve bir hesap oluşturmayı gerektirir. Uygulamanın antivirüs kısmı oldukça iyi çalışıyor ve bazı üçüncül özellikler güzel. Ancak yine de bu kategorideki en zayıf seçeneklerden biridir.

7. ESET Mobile Security & Antivirus

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

ESET Mobile Security & Antivirus

ESET Mobile Security, Android akıllı telefonunuzu veya tabletinizi koruyan hızlı ve güçlü bir antivirüs ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma uygulamasıdır. Sezgisel ve kullanımı kolay bir arabirime sahiptir. Ücretli versiyonda Proaktif Anti-Theft (hırsızlık koruması) ve Kimlik Avı Koruması bulunur. Uygulamayı yükledikten sonra tüm özellikleri denemek için otomatik olarak 30 günlük ücretsiz deneme hakkına sahip olursunuz. E-postalarınızı kontrol ederken, dosyaları karşıdan yüklerken veya web'de gezinirken fidye yazılımları, reklam yazılımları, kimlik avı ve diğer kötü amaçlı yazılımları düşünmeden daha güvenli bir teknolojinin keyfini çıkarın.

8. Norton Mobile Security ve Antivirüs

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Norton Mobile Security ve Antivirüs

Norton Mobile Security ve Antivirüs, hepsi bir arada mobil güvenlik ve virüs koruma uygulamasıdır. Android cihazlarınızı, kötü amaçlı uygulamalar, hırsızlık ve web siteleri gibi tehditlere karşı korumaya yardımcı olur. Zararlı program veya casus yazılım içerebilecek uygulamaları veya cihazınıza zarar verebilecek veya yavaşlatabilecek Android virüslerini tarayın ve kaldırın. Wi-Fi tarama ile bir bağlantının güvenli olup olmadığını bildirir ve herkese açık kablosuz ağa bağlanırken cihazınızın güvende kalmasına yardımcı olur.

9. Safe Security-Antivirüs, Booster, Cleaner

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Safe Security-Antivirüs, Booster, Cleaner

Safe Security biraz karışık bir araç. Bazı güvenlik unsurları kötü değil ancak bazıları ise oldukça kötü. Uygulamalarınızı potansiyel kötü amaçlı yazılım etkinliklerine karşı tarar. Virüs taramalarını yapıp, size olası güvenlik açıklarını gösteren süper kolay bir antivirüs uygulamasıdır. Uygulama aynı zamanda bir dizi telefon güçlendirici ve telefon hızlandırıcı özelliğine sahiptir. Gerçekte çalışmadıkları ve telefonunuzun daha kötü performans göstermesine neden olacakları için bu özelliklerin hiç birini kullanmamanızı öneririz.

10. Avira Security 2020 - Antivirüs ve Mobil Güvenlik

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Avira Security 2020 - Antivirüs ve Mobil Güvenlik

Avira, nispeten yeni antivirüs uygulamalarından biridir. Uygulama, cihaz taramaları, gerçek zamanlı koruma, harici SD kart taramaları ve çok daha fazlasını içeren temel özelliklerle birlikte gelir. Diğer bazı özellikler arasında hırsızlık önleme desteği, gizlilik taraması, kara listeye alma ve hatta cihaz yöneticisi özellikleri bulunur. Norton ve diğerleri gibi uygulamalardan çok daha hafiftir. Aynı zamanda nispeten ucuzdur ve basit bir şeye ihtiyacınız varsa ücretsiz bir sürümü vardır.

11. Avast Antivirüs 2020 – Güvenlik, Virüs temizleyici

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Avast Antivirüs 2020 – Güvenlik, Virüs temizleyici

Avast Mobile Security, herhangi bir platformdaki en popüler antivirüs uygulamalarından biridir. 100 milyondan fazla indirme ve tonlarca özelliğe sahiptir. Bazı özellikler arasında klasik antivirüs taraması, bir uygulama kilidi, çağrı engelleyici, hırsızlık önleme desteği, fotoğraf kasası ve hatta rootlu Android cihazlar için bir güvenlik duvarı bulunur. Bu, antivirüs kısmına çok sık ihtiyaç duymasanız bile onu mükemmel bir araç haline getirir. Bazı güçlendirici özellikler de vardır, ancak her zamanki gibi bunlardan kaçınmalısınız. Uygulama, ürünü tanıtmak için 14 günlük ücretsiz deneme sürümü ile birlikte gelir.

12. Trend Micro Mobile Security & Antivirus

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Android İçin Mobil Güvenlik ve Performans Arttırıcı Antivirüs Taraması

Trend Micro, antivirüs uygulamaları için iyi bir popüler bir seçimdir. Uygulamaların kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol ettiği cihaz taramaları gibi olağan şeyleri içerir. Çoğu gibi, en büyük özellikleri ikincil özelliklerdir. Bunlar arasında kötü amaçlı uygulamaların önlenmesi, mobil bankacılık güvenliliğini artırma, telefonunuzun performansını artırma, kaybolması durumunda cihazınızı bulmanıza, kilitlemenize veya cihaz belleğini silmenize olanak tanır.

Kötü amaçlı uygulamaları %100 oranında algılayarak Android telefonlar ve tabletler için en iyi korumayı sunar. Gelişmiş AI taraması ile kötü amaçlı uygulamalardan, virüslerden, kimlik hırsızlığından, fidye yazılımlarından ve şifre araştırıcılarından sizi korur.

Web Koruması tüm tarayıcılarda dolandırıcılık, kimlik avı ve diğer tehlikeli web sitelerine karşı koruma sağlar.

Sophos Intercept X for Mobile

Sophos, Android için en sevdiğimiz antivirüs ve kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulamalarımızdan biridir. Kötü amaçlı yazılımdan koruma, virüs tarayıcı, web filtreleme, uygulama korumaları, hırsızlık koruması, Wi-Fi güvenliği ve diğer her türlü şey gibi tüm temel öğeleri içerir. Bunların hepsini ücretsiz olarak, reklam yapmadan yapar ve aslında çalışmayan hiçbir gereksiz işlev içermez. Parola saklama işlevi KeePass uyumludur ve hatta çok faktörlü kimlik doğrulama için bir kimlik doğrulama işlevi ile birlikte gelir.

14. AVG Antivirüs Ücretsiz – Android Virüs Temizleme

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

AVG Antivirüs Ücretsiz – Android Virüs Temizleme

AVG, antivirüs uygulamaları alanındaki başka bir büyük isimdir. Aslında, temelde AVAST ile aynıdır. Çünkü AVAST 2016 yılında AVG'yi satın aldı. Bu nedenle, deneyim her iki antivirüs uygulamasında da benzer. Telefonunuzu tarayabilir ve potansiyel güvenlik açıklarını hemen hemen aynı şekilde bulabilirsiniz. Bu, Google Haritalar aracılığıyla hırsızlık önleme izleme özelliğine sahiptir, ancak AVAST'ın yaptığı gibi rootlu güvenlik duvarı kullanılabilirliğine sahip değildir. Her zamanki gibi bir işe yaramadıkları için lütfen telefon hızlandırıcı özelliklerine dikkat edin. Üreticiler, Antivirüs uygulamalarında pazarlama stratejileri için böyle gereksiz özellikler ekliyorlar.

15. Dr. Web Security Space

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Dr. Web Security Space

Dr Web, eskiden beri var olan antivirüs uygulamalarından ve anti-malware uygulamalarından biridir. Hızlı ve tam taramalar, fidye yazılımlarından koruma, karantina alanı ve hatta istatistikler dahil olmak üzere iyi bir dizi özelliğe sahiptir. Bununla birlikte, hırsızlık önleme özellikleri, çağrı ve SMS filtreleme, URL filtreleme, ebeveyn denetimleri, güvenlik duvarı ve daha fazlasını içerir. Aynı zamanda oldukça ucuzdur.

Bu uygulama 14 günlüğüne hiçbir ücret ödemeden kullanılabilir, sonrasında bir yıllık ya da daha uzun bir dönem için ticari lisans satın alınmasını gerektirir.

16. Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock & Web Security

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Kaspersky Lab'den Android™ cihazlar için ücretsiz antivirüs ve telefon güvenliği çözümü

Kaspersky, en popüler antivirüs uygulamalarından biridir. Hem ücretsiz hem de profesyonel bir sürümü var. Her iki sürüm de SMS ve çağrı engelleme, tarama, virüs güncellemeleri ve hırsızlık önleme sunar. Premium sürüm, gerçek zamanlı koruma, uygulama kilidi ve daha fazlası gibi şeyler ekler. Tabii ki, her iki sürümde de kötü amaçlı yazılım ve benzeri şeyler için cihaz taraması var. En büyük antivirüs uygulamaları kadar ağır değildir. Ayrıca, çalışmayan kötü güçlendirici özelliklere sahip değildir. Kaspersky Internet Security for Android, bilgisayarlardan çok daha savunmasız olabilen telefonlarınızın ve tabletlerinizin yanı sıra özel bilgilerinizin çevrimiçi tehditlere karşı güvenliğini sağlamanıza yardımcı olan ücretsiz olarak indirilen bir antivirüs çözümüdür.

17. Lookout Antivirüs & Mobil Güvenlik

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Ücretsiz antivirüs, kötü amaçlı yazılım koruması, casus yazılım koruması, hırsızlık koruması, telefon izleyici ve konum belirleyici!

Lookout, başka bir popüler antivirüs ve kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulamasıdır. Temel işlevleri oldukça iyi yapıyor. Buna taramalar, kimlik avı koruması, kötü amaçlı yazılım koruması, hırsızlık önleme özellikleri ve daha fazlası dahildir. Ayrıca kimlik koruması ve WiFi taraması gibi bazı benzersiz özelliklerle birlikte gelir. Bu, çoğu antivirüs uygulamasından biraz farklı bir bakış açısı sağlar. Bir antivirüs veya kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulaması için oldukça iyidir.

18. Malwarebytes Güvenlik: Antivirus & Anti-Malware

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Dünyanın en popüler kötü amaçlı yazılım önleme teknolojisi artık mobil!

Malwarebytes, Windows'daki en popüler antivirüs uygulamalarından biridir. Mobil versiyon da oldukça iyi. İyi bir şekilde güncellenen bir virüs veritabanı, kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımı desteği, bir izin izleyici ve daha fazlasını içerir. Potansiyel olarak tehlikeli bağlantılar için WhatsApp, Facebook, SMS, vb. mesajları bile tarayabilir. Uygulama güzel görünüyor, iyi çalışıyor ve diğerleri gibi çok ağır değil.


Bu uygulamaların hepsinin ücretsiz versiyonları Google Play'de bulunmaktadır. Ücretsiz versiyonları temel cihaz güvenliği için yeterlidir.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!