Ogznet.com
Android Fotoğrafçılarının Sahip Olması Gereken 5 Uygulama Paylaş:

Android Fotoğrafçılarının Sahip Olması Gereken 5 Uygulama

Android Fotoğrafçılarının Sahip Olması Gereken 5 Uygulama

Mobil fotoğrafçılara en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları

Akıllı telefonların kameraları artık daha iyi çekimler yapıyor. Eskiden yanımızda taşıdığımız fotoğraf makineleri artık evlerde duruyor ve cebimizdeki akıllı telefonlar bu ihtiyacı fazlasıyla karşılıyor. Peki ya çektiğiniz bu fotoğrafları düzenlemeye ne dersiniz.

Akıllı telefonların içindeki küçük kameraların teknolojisi çok iyidir. Akıllı telefonlarımızla çektiğimiz fotoğraf ve videoların kalitesi gün geçtikçe artmaktadır. Çektiğiniz bu fotoğrafları düzenlemeyi ve efekt eklemeyi seviyorsanız veya dijital sanat ürünleri ortaya çıkarmak istiyorsanız, mobil telefonunuzda iyi bir fotoğraf düzenleme uygulamasına sahip olmanız gerekir.

Mobil fotoğrafçılığın uzun zamandır lideri iPhone olmuştur. İyi bir kameraya sahip olmanın, iyi bir cihaza sahip olmakla ilgili olduğunu kabul eden ilk akıllı telefonlar oldu. Bu vizyonu Steve Jobs'a borçluyuz.

iPhone'un en iyi yanlarından biri uygulama ekosistemidir. Android için de uygulama sayıları oldukça arttı. Android'ler artık RAW formatında fotoğraflar çekilebiliyor. App Store'daki en popüler uygulamalar artık Google Play'de de mevcut ve şu anda bu RAW dosyalarını bile düzenleyebiliyorlar.

Adobe, bilgisayarda fotoğraf ve video düzenleme konusunda uzun zamandır lider yazılımlardandır. Adobe Lightroom, bulut desteği ile RAW desteği ve düzenlemesi sağlar. Bir Adobe Creative Cloud hesabınız varsa, telefonunuzdaki fotoğrafları mobil cihazınızda ve masaüstünüzde düzenlenebilirsiniz.

 

Adobe Photoshop Lightroom, görüntüleri düzenlemenizi ve onlara eşsiz fotoğraf efektleri uygulamanızı sağlayan ücretsiz bir fotoğraf düzenleyicidir. Fotoğraf düzenleme ve resim düzenleme işlemlerinde sıklıkla kullanılan fotoğraf kırpma ve fotoğraf efekti ekleme gibi temel özellikler dışında HDR gibi gelişmiş kamera özellikleriyle dolu bir fotoğrafçılık uygulamasıdır.

Snapseed bir Google uygulamasıdır, ancak daha önce bir iOS uygulamasıydı. O günden bu yana herkesin favori fotoğraf düzenleme uygulaması oldu ve kesinlikle olmazsa olmaz bir araç. Bu uygulama, RAW fotoğraf düzenleme desteği sağlayan ilk Android uygulamasıydı. Temel resim düzenleme araçları çok iyidir. Kaydırma ve tek dokunuşla fotoğraf düzenleme araçları sağlar ve bu, uygulamanın kullanımını kolaylaştırır.

3. SKRWT

Akıllı telefon kamera lenslerinizdeki bozulmayı kaldırabilecek bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, SKRWT sizin içindir.

 

SKRWT, piyasanın en güçlü perspektif ve lens düzeltme aracıdır. SKRWT, simetri hastalarının bayılacağı, çok amaçlı bir perspektif ve lens düzeltme aracıdır. Adaptörler, DLSR’ler, GoPro ya da drone kamera ile çekilmiş tüm çekimler için, yatay ve dikey çizgileri düzeltin, lens ayarlamalarını yapın. Türünün tek örneği tam otomatik kırpma işlevi ve kendi kendini açıklayan sezgisel kullanıcı ara yüzü ile SKRWT, üst düzey akıllı telefon fotoğrafçılığı için biçilmiş kaftandır.

VSCO, kullanımı kolay uygulamasıyla hızlı bir şekilde mobil fotoğrafçılık deneyini sunar. VSCO, kullanım kolaylığı yanında mobil fotoğrafçılığın estetik tanımlamasına da yardımcı oldu. En iyi çalışmalarınızı, platform üzerinde paylaşabileceğiniz güçlü bir fotoğrafçılar topluluğuna sahiptir.

 

10 ücretsiz VSCO önayarıyla fotoğrafçılığınızı bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. RAW uzantılı fotoğraflarınızı kolayca içe aktarın ve düzenleyin. Fotoğraflarınızın daha dikkat çekici olması için Kontrast ve Doygunluk gibi düzenleme araçlarını kullanın veya Gren ve Soluklaştırma ile analog film efektleri elde etmek için doku ekleyin. Kırpma ve Eğme ile fotoğraf perspektiflerini değiştirin veya yeni bir şeyler deneyin. Ayrıca, görüntülerinizi değiştirecek çok sayıda filtre var.

Afterlight, hızlı ve doğrudan düzenleme için mükemmel bir resim düzenleme uygulamasıdır. Güçlü ve hızlı araçlarla bir araya gelen basit tasarımı, size istediğiniz görünümü saniyeler içinde verecektir.

Resimlerinizi kolaylıkla mükemmel hale getirmek için benzersiz şekilde yapılmış 15 ayar aracı sağlar. Afterlight, tamamen ayarlanabilir 27 orijinal filtreye, çeşitli Instagram kullanıcıları tarafından sunulan 14 misafir filtresine ve 18 filtre içeren yeni sezon filtre paketine sahiptir.

15 farklı ön ayarlı hızlı ve kolay kırpma aracı ile fotoğraflarınızı kırpabilirsiniz. Döndürme aracı, dikey ve yatay çevirme araçları ve düzleştirme ile fotoğraflarınızı dönüştürün.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!