Android Fotoğrafçılarının Sahip Olması Gereken 5 Uygulama

Android Fotoğrafçılarının Sahip Olması Gereken 5 Uygulama

Akıllı telefonların kameraları daha akıllı artık. Eskiden yanımızda taşıdığımız fotoğraf makineleri artık evlerde duruyor ve cebimizde akıllı telefonlar bu ihtiyazı fazlasıyla karşılıyor. Peki ya çektiğiniz bu fotoğraflara düzenleme yapmaya ne dersiniz.

Akıllı telefonların içindeki küçük kameralarının teknolojisi harika. Normal kameralarının eskimiş hale gelmesinin nedeni, bu küçük taşınabilir kamera bilgisayarlarından kaynaklanmaktadır. Akıllı telefonlarımızla çektiğimiz görüntü ve videolar, kalitede gün geçtikçe artmaktadır. Çektiğiniz bu fotoğraflar ile uğraşmayı seviyorsanız veya dijital sanat ürünleri ortaya çıkarmak istiyorsanız, mobil karanlık odada iyi bir fotoğraf stüdyosuna sahip olmanız gerekir.

Mobil fotoğrafçılığın uzun zamandır lideri iPhone olmuştur. İyi bir cihaza sahip olmanın iyi bir kameraya sahip olması gerektiğini kabul eden, ilk akıllı telefonlar oldu. Bu vizyonu Steve Jobs'a borçluyuz.

IPhone'un bir parçasını oluşturduğu şey, uygulama ekosistemiydi. Android için uygulama ekosistemleri artık taşkın eylemini tamamladı. Android'ler artık RAW formatta çekilebiliyor. Apple'ın App Store'da en popüler olan uygulamalar artık Google Play'de mevcut ve şu anda bu RAW dosyalarını düzenleyebiliyorlar.

1. Adobe Lightroom 2.0 for Android

Adobe, masaüstü fotoğraf ve video düzenleme konusunda uzun zamandır liderdir. Lightroom for Android, kısa bir süre önce değişikliklerini açıkladı. Bulut ve masaüstü uygulamasıyla RAW destek ve tahribatsız düzenleme. Bir Adobe Creative Cloud hesabınız varsa, telefonunuzdaki fotoğrafları mobil cihazınızda ve masaüstünüzde düzenlenebilirsiniz.

2. Snapseed for Android

snapseed

Snapseed bir Google uygulaması ancak bundan önce bir iOS uygulamasıydı. O günden bu yana herkesin favori uygulaması oldu ve kesinlikle olmazsa olmaz. Bu uygulama, RAW fotoğraf düzenleme programını destekleyen ilk Android oldu. "Ayar resmi" ve temel düzenleme çok iyi. Sürgü ve tek dokunuşla araçları geliştirmesi, bu uygulamayı kullanmak için en kolay yöntemlerden biri haline getiriyor.

3. SKWRT for Android

skwrt

Bu uygulamayı kesinlikle seviyorum. bu müthiş uygulamanın Android için olduğunu da unutmayalım. Akıllı telefon kamera lenslerimizin (mimari ve simetrik görüntülerde en belirgin olan) bozulmayı kaldırabilecek bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, SKRWT sizin için.

4. VSCO Cam for Android

vsco

VSCO Cam uygulaması, kullanımı kolay uygulamasıyla hızlı bir şekilde mobil fotoğrafçılığı devraldı. VSCO Cam, kullanım kolaylığı yanında mobil fotoğrafçılığın estetik tanımlamasına da yardımcı oldu. En iyi çalışmaları platform üzerinde paylaşan güçlü bir fotoğrafçılar topluluğuna sahiptir. Küçük ayrıntıları ayarlamalarını sağlamak ve görüntülerine pop vermek için gerçekten çok hızlı ve esnektir. Ayrıca, görüntülerinizi değiştirecek çok sayıda filtre var.

5. Afterlight for Android

afterlight

Filtreler hakkında konuşan Afterlight, fotoğraflarınızı güzelleştirmenize yardımcı olmak için çok fazla bilgiye sahip. Neredeyse toplamda 60 filtre seçimine sahiptir. Ayrıca topluluğun bazı kombinasyonlarını elde edebilirsiniz; bu, diğerlerinden iyi filtreler bulmak için ek bir bonus. Filtre başına daha fazla doku atın ve sonsuz sayıda seçenek yaşayın.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 578 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Android Fotoğrafçılarının Sahip Olması Gereken 5 Uygulama konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android Fotoğrafçılarının Sahip Olması Gereken 5 Uygulama ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Fotoğrafçılarının Sahip Olması Gereken 5 Uygulama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "