Ogznet.com
Android için Fotoğraflardan Video Yapma Uygulamaları Paylaş:

Android için Fotoğraflardan Video Yapma Uygulamaları

Android için Fotoğraflardan Video Yapma Uygulamaları

Fotoğraflardan Video Yapma Android

Profesyonel programlarla fotoğraflardan video yapma işi biraz zor olabilir. Neyse ki, bazı akıllı telefon uygulamaları fotoğraflardan video yapmak için kolay bir çözüm yolu sunuyor. Yapacağınız videolara her türlü efekti eklemenize izin veriyorlar ve bunu yapmak birkaç dakikadan fazla sürmüyor. İşte sizin için, Android’de fotoğraflardan video yapma için 7 uygulama.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Google Fotoğlar uygulamasını, video düzenleme aracı olarak da kullanabilirsiniz. Google Fotoğraflar, otomatik olarak eğlenceli videolar oluşturur. Ancak fotoğraflarınız ve videolarınız ile kendinizde video yapabilirsiniz.

Bunu yapmak için önce fotoğraf ve videolarınızı Google Fotoğraflar'a yüklemeniz veya senkronize etmeniz gerekir. Bu işlem bittiğinde, uygulamayı açın ve alt sağ üst köşedeki Kitaplık yazısına dokunun. Üst kısımda Yardımcı programlar a dokunun ve Yeni Oluştur menüsü altında Film seçeneğine dokunarak yeni bir film oluşturma seçeneklerini göreceksiniz. Ne tür bir film oluşturmak istediğinize bağlı olarak bir tema seçin.

Kedi Filmi gibi özel bir durum için akıllı şablonlardan birini seçebilir veya Yeni Film düğmesine basarak sıfırdan başlayabilirsiniz. Şimdi dosya ve müzik gibi unsurların kalanını seçin ve Kaydet'e dokunup videonuzu oluşturun.

2. Quik - Müzikli fotoğraf için GoPro video editörü

 

Google Fotoğraflar basittir ve kullanılması kolay olsa da sınırlı özellikler sunar. Daha fazla seçenek ve efekt istiyorsanız, GoPro Quik'i deneyin.

GoPro'nun tam teşekküllü video düzenleme uygulaması, Google Fotoğraflar'la neredeyse aynı basit kullanım deneyimi sunuyor. Fakat hem amatörlere hem de profesyonellere hitap eden birçok özelliğe sahiptir. Uygulamanın sizin için medyanızdan hikayeler oluşturmasına izin verebilir veya efektleri, geçişleri ve diğer özellikleri kendiniz seçmeye karar verebilirsiniz.

Ayrıca, Google Fotoğrafların aksine, GoPro Quik’in çerçeve düzenlerini yönetme, her kare için altyazı, renk derecelendirme ve daha fazlası gibi gelişmiş video düzenleme araçları da var. Hızlı bir şekilde düzenlenmiş bir video oluşturmak isteseniz bile GoPro Quik, geniş yelpazedeki temaları ile sizi hayal kırıklığına uğratmaz.

3. Storyo - Akıllı Video Anıları

 

Fotoğraflarınızı videoya dönüştürmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bir slayt gösterisi oluşturucudan daha fazlası olan Storyo, fotoğraflarınızdan etkileyici videolar yapar; seyahat videoları, günlükler veya en iyi anılarınızı saklamak için idealdir.

Son tatiliniz için kısa bir film yapmak istiyorsanız, Storyo en iyi seçenek olabilir. Bu video düzenleme uygulaması, konum ve zaman bilgileri ile farklı yerlerde çekilen fotoğraf ve videoları bir araya getirmek için mükemmeldir. Tek yapmanız gereken dosyaları içe aktarmak. Daha sonra, coğrafi etiketlere ve zaman meta verilerine dayanarak, Storyo bir video yapacak.

Dahası, uygulama konumu vurgulamak için özel kareler ekler. Bunları, Storyo’nun doğru yapamaması durumunda sırayı değiştirmek için düzenleyebilirsiniz.

4. Magisto - Fotoğraflardan Video yapma Müzikli

Magisto sofistike bir video platformu ve editörüdür. Uygulamaya, galerinizdeki medya dosyakaru ile otomatik olarak video yapmak için birçok yapay zeka bileşenini destekler. Bununla birlikte, Magisto'nun en güzel özelliği, en önemli sahneleri tanıma ve bunları videoda öne çıkarma yeteneğidir.

Dakikalar içinde paylaşmaya değer inanılmaz videolar hazırlamak için Magisto fotoğraflardan video yapma programını kullanabilirsiniz.

Ancak, uygulama ücretsiz değildir. Aynı zamanda bir tür sosyal ağ olduğundan, Magisto, yapmış olduğunuz videoyu indirmek veya profesyonel düzenleme araçlarından herhangi birini kullanmak isterseniz ekstra ücret alır. Ayrıca, videolarınızı sunucularına yükler. Ücretsiz kullanıcılar, videonun kendisini değil, yalnızca bu yayının bağlantısını paylaşabilir.

5. FilmoraGo - video düzenleyici, video yapımcısı

 

FilmoraGo, masaüstü bilgisayarlar için video düzenleme programıdır. Şimdi bu deneyimini mobil platforma da taşımaya çalışıyor. Ortada bir önizleme penceresine ve çevresindeki seçeneklere sahip bir manzara arayüzü sunar. Bu video yapma uygulaması, çok çeşitli araçlarla videolarda ince ayar yapmayı seven kullanıcılar için tasarlanmıştır.

FilmoraGo, video yapma, video kırpma, arka planı ve montajı bulanıklaştırma, müzik ve video efektleri ekleme gibi özellikler sunar. Videolarınıza müzik te eklemenizi sağlayan bu video düzenleme uygulaması, kolayca videolar oluşturmanıza, YouTube, Instagram, Tik Tok vb. için videoları düzenlemenize olanak tanır.

Instagram gibi sosyal medya ağlarında paylaşmak için video yapmak istiyorsanız, FilmoraGo pek çok tema sunar. Bunlar birkaç dakika içinde bir fotoğraflardan video yapmanızı sağlar. Bu uygulama aynı zamanda seslendirme, altyazı ve daha fazlasını eklemek gibi bir çok gelişmiş araç sunar.

Adobe Premier Rush, eğlenceli ve anında video klipler oluşturmak için kullanılan bir uygulamadır. Bu listedeki diğerleri gibi, mevcut galerinizdeki fotoğraf ve videolar ile kolayca bir film yapmanızı sağlar.

Hepsi bir arada, aygıtlar arası video düzenleme uygulaması Premiere Rush ile video çekip düzenlemek çok kolaydır. Videolarınıza özel başlıklar ekleyin, renk filtreleri ve hız gibi video efektleri uygulayın ve videoları hızlıca kırpıp sevdiğiniz sosyal medya sitelerinde paylaşmak için yeniden boyutlandırın. Profesyonel sonuçlar için 4K video kalitesinde dışa aktarın.

Bu uygulama bir Adobe ürünü olduğundan, önce bir Adobe hesabıyla oturum açmanız gerekir.

7. VivaVideo - Video Düzenleme

 

VivaVideo, bu video yapma uygulamaları arasındaki ortak olan özelliklerin çoğunu sunar. Ancak bunlardan farklı olarak birkaç daha modern araç ekleyerek öne çıkmaya çalışıyor. Bunlara portrelerinizi ve özçekimlerinizi geliştirmek için bir güzellik kamerası, emoji ve çıkartma ekleme yeteneği ve daha pek çok şey dahildir.

VivaVideo, uygulayabileceğiniz çok miktarda parlak, gösterişli temaya sahiptir ve düzenlenmiş videoları bir dışa aktarmanıza izin verir.

Tüm video düzenleme özellikleriyle en iyi video düzenleyici ve video yapma programıvideo düzenlemevideo yapma, video montaj, video kırpma, video birleştirme, slayt yapma, video müzik ekleme, videoya metin ekleme vb. gibi fotoğraflardan müzikli videolar oluşturmak ve düzenlemek için kullanabilir ve yaptığınız videoları YouTube, Tik Tok ve Instagram'da paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!