Ogznet.com
Android için Fotoğraf Gizleme Özelliğine Sahip En İyi Galeri Uygulamaları Paylaş:

Android için Fotoğraf Gizleme Özelliğine Sahip En İyi Galeri Uygulamaları

Android için Fotoğraf Gizleme Özelliğine Sahip En İyi Galeri Uygulamaları

Android En İyi Galeri Uygulamaları

Bazen galerideki resim albümlerinin tümünü gizlemeniz gerekir. Bu işi yapmak kolay ve bunu yapmak için aşağıdaki Android galeri uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Çoğu zaman, telefonlarımızdaki bazı özel fotoğrafları ve videoları meraklı gözlerden gizlemek isteriz. Birkaç uygulama gizleme uygulaması, fotoğrafları gizleme özelliği de sunar. Ancak en iyi galeri uygulamaları bu görevi yapabiliyorken, neden farklı bir amaç için yapılmış bir uygulama yüklemeli? Bu yazıda, Android telefonlarda fotoğrafları gizlemek için en iyi galeri uygulamalarını listeledik.

Galeri uygulamaları, hem fotoğrafları görüntülemek ve hemde gizlemek için kullanılabilir. Aşağıda belirtilen tüm Android galeri uygulamaları, ücretsiz sürümde fotoğrafları gizleme seçeneğiyle birlikte gelir.

1. Gallery Lock (Hide pictures)

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı gizlemek ve şifre koruması altına almak için uygulamalar kullanabilirsiniz. Bunun için tercih edilen ilk çözümümüz Gallery Lock uygulamasıdır. Bunun için fotoğraf albümlerinizi galerinizden bu uygulamaya taşıyın.

Bunun için Gallery Lock uygulamasını açarak işleme başlayın. İlk defa bunu yaptığınızda bir PIN girmeniz istenir. Varsayılan olarak PIN 7777'dir, ancak isterseniz bunu daha sonra değiştirebilirsiniz. Talimatları okuduktan sonra varsayılan albümlerden oluşan bir grup görmelisin.

Ekranın alt kısmında, Klasör Ekle'ye dokunun ve ona bir ad verin. Tamam'a basın ve ekranın altına gidin. Yeni klasörü varsayılan resimle görmelisiniz. Üzerine dokunun. Şimdi ekranın alt kısmındaki fotoğraf / video ekle'ye tıklayın. Şimdi, bu gizli klasörde istediğiniz resimlere ve videolara dokunun ve ekranınızın sağ üst köşesindeki yeşil artı işaretini tıklayın.

Bunun nasıl yapılacağını tam olarak görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

 

Artık resimleriniz ve videolarınız gizlenmiştir. Herhangi bir sıkıntı olmadığından emin olmak için galeri uygulamanıza gidin. Yeni resimleri veya videoları da aynı yöntemi kullanarak Gallery Lock uygulama klasörlerine ekleyebilirsiniz. Onları geri almak istediğinizde, klasöre dönün.
Daha sonra bunları göstermek istediğinize karar verirseniz, klasöre dönün ve bir resmi basılı tutun ve Unhide'a dokunun.

2. Basit Galeri – Foto ve Video Yöneticisi Editör

Basit Galeri, özelleştirilebilir bir internet bağlantısı istemeyen bir galeri uygulamasıdır. Fotoğraflarınızı düzenleyin ve organize edin, geri dönüşüm kutusuyla silinen dosyaları kurtarın, dosyaları koruyun ve gizleyin ve RAW, SVG ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli fotoğraf ve video formatlarını görüntüleyin.

Uygulama hiçbir reklam ve gereksiz izin içermez. Uygulama internet erişimi gerektirmediğinden gizliliğinizi de korur ve iyi bir galeri uygulamasından beklenen tüm özelliklerle birlikte gelir. Ve bunlardan biri, fotoğrafları ve videoları gizleme yeteneğidir.

Tüm klasörü veya yalnızca seçili dosyaları gizleyebilirsiniz. Herhangi bir dosyayı veya klasörü gizlemek için üstteki üç nokta simgesine dokunun ve menüden Gizle'yi seçin.

Pin, desen veya cihazınızın parmak izi tarayıcısını kullanarak fotoğrafları, videoları ve albümün tamamını koruyabilir ve gizleyebilirsiniz. Uygulamanın kendisini koruyabilir veya uygulamanın belirli işlevlerine kilitler yerleştirebilirsiniz. Örneğin, parmak izi taraması olmadan bir dosyayı silemez ve dosyalarınızı yanlışlıkla silmeye karşı korumaya yardımcı olabilirsiniz.

Diğer Basit Galeri özellikleri, yerleşik bir fotoğraf düzenleyici, çeşitli sıralama ve düzen modları, temalar, geri dönüşüm kutusu ve daha fazlasını içerir.

3. 1Gallery - Photo Gallery & Vault (AES ENCRYPTION)

Bir başka ilginç galeri uygulaması da 1Gallery uygulaması. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı gizlemek için Güvenli klasör olarak bilinen ayrı bir klasör sunar. Dosyalarınızı bu klasöre eklemeniz gerekir. Klasör bir parmak izi, pin veya desenle korunabilir.

Güvenli albüme bir fotoğraf eklemek için, uygulamada dosyayı açın ve üç nokta simgesine dokunun. Menüden güvenli hale getirmek için Move to secure'u seçin. Güvenli klasörün şifresini ve modunu yönetmek için uygulama ayarlarına gidin.

Diğer uygulama özellikleri arasında yerleşik bir fotoğraf düzenleyici, video düzeltici, altyazılı video oynatma ve temalar bulunur. Uygulama, çeşitli sıralama ve düzen modları sunar. Bu uygulamayı kullanarak videoları ayrı ayrı görüntüleyebilir ve büyük dosyaları arayabilirsiniz.

1Gallery uygulamasına benzer şekilde, A+ Galeri uygulaması bir Güvenli kasa (Secure Vault) klasörü sunar. Klasörü bir parola kullanarak gizleyebilir ve koruyabilirsiniz. Secure klasörüne eklenen dosyaları buluta da yedekleyebilirsiniz.

Secure Vault'a fotoğraf eklemek için fotoğrafı açın ve üç nokta simgesine basın. Move to Secure vault'ı seçin. Alternatif olarak, Güvenli kasayı açın ve üstteki ekle (+) simgesine dokunun. Listeye eklemek istediğiniz fotoğrafları seçin.

A+ Galeri uygulaması, Android telefonunuzdaki fotoğrafları gizlemenize izin vermenin yanı sıra, Dropbox, Facebook vb. hizmetlerdeki fotoğrafları görüntüleme olanağı da sunar. Galeri uygulaması, renge göre görüntüleme yeteneği de dahil olmak üzere güçlü arama sunar. Bu galeri uygulaması yerel bir fotoğraf düzenleyiciyle birlikte gelir.

F-Stop Gallery, birçok özelliğe sahip güçlü bir galeri uygulamasıdır. Klasörün tamamını veya seçilen fotoğrafları ve videoları gizleyebilirsiniz. Gizli dosyalar bir pin, desen veya parmak izi koruması ile korunabilir.

Dosyaları gizlemek için önce Galeri ayarlarından bir kilit ekleyin. Eklendikten sonra, gizlemek istediğiniz seçili fotoğrafların küçük resim görünümüne dokunun ve basılı tutun. Üç noktalı simgeye dokunun ve Protect media öğesini seçin. Korumalı klasörü sol kenar çubuğundan görüntüleyebilir ve bunlara erişebilirsiniz.

Diğer özellikler arasında mantıksal işlemlerle güçlü arama, sürükle ve bırak yöntemiyle özel sıralama, temalar, iç içe klasörler, akıllı klasörler, klasörleri hariç tutma ve çok daha fazlası bulunur.

 

Bu galeri uygulamasının adı basitçe Galeri'dir. Düzgün bir tasarıma sahip olan Galeri uygulaması, çeşitli görüntüleme ve sıralama modları gibi özellikler sunar. Uygulama, bir geri dönüşüm kutusunu, temaları ve klasörleri hariç tutma özelliğini bile destekliyor.

Bu uygulamadaki fotoğrafları gizlemek için, küçük resim görünümünde fotoğrafa dokunup basılı tutun ve üç nokta simgesine dokunun. Menüden Move to Media vault'u seçin. Kasayı Pin kilidi, desen ve parmak izi kullanarak koruyabilirsiniz. Kasaya sol kenar çubuğundan erişilebilir.

Galerideki fotoğrafları gizlemek için alternatif çözüm: Astro File Manager

Galeri kilitleme uygulaması yerine bir dosya yöneticisi kullanmayı tercih ederseniz, bu kolay adımları izlemeniz yeterlidir. Önce, Astro Dosya Yöneticisi'ni indirin.

Uygulamaya girdikten sonra Birincil'e gidin ve Resimler'e dokunun. Şimdi saklamak istediğiniz klasöre dokunup basılı tutun. Vurgulandıktan sonra, menü düğmesine basın (ekranınızın sağ üst köşesinde üç nokta). Buradan Rename'ye gidin. Şimdi, klasörü .nomedia olarak yeniden adlandırın ve metnin önüne dönemi eklediğinizden emin olun. Yeniden adlandırmayı tamamlayın ve hepsi bu kadar.

Bunun nasıl yapıldığına ilişkin bir örnek görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

 

Astro'da bu gizli klasörleri tekrar görmek isterseniz, menüye gidip Görünüm Ayarları'na girmeniz gerekiyor. Buradan Gelişmiş sekmesini tıklayın. Gizli dosyaları göster kutusunu işaretlemeniz ve uygulamaya geri dönmeniz yeterlidir ve artık gizli klasörü görmeniz gerekir. Yeniden göstermek isterseniz, sadece yeniden adlandırın ancak öne bir dönem eklemezsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!