Bazen galerideki resim albümlerinin tümünü gizlemeniz gerekir. Bu işi yapmak kolay ve bunu yapmak için iki hızlı yol var. Burada özetlediğimiz iki çözümden birindeki adımları izlemeniz yeterlidir ve albümleriniz galerinizden gizlenecektir.

En iyi çözüm: Gallery Lock

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı gizlemek ve şifre koruması altına almak için uygulamalar kullanabilirsiniz. Bunun için tercih edilen çözümümüz Gallery Lock'tır. Temel olarak, fotoğraf albümlerinizi galerinizden bu uygulamaya taşıyın. Bu işi yapmak, aşağıdaki ücretsiz uygulamayı indirmek ve hızlı rehberimizi izlemek kadar kolaydır.

Galeri Kilidi (Resimleri gizle)

Gallery Lock uygulamasını açarak başlayın. İlk defa bunu yaptığınızda bir PIN girmeniz istenir. Varsayılan olarak 7777'dir, ancak isterseniz bunu daha sonra değiştirebilirsiniz. Talimatları okuduktan sonra (ya da değil) varsayılan albümlerden oluşan bir grup görmelisin.

Ekranın alt kısmında, Klasör Ekle'ye dokunun ve ona bir ad verin.
Tamam'a basın ve ekranın altına gidin. Yeni klasörü varsayılan resimle görmelisiniz. Üzerine dokunun. Şimdi ekranın alt kısmındaki fotoğraf / video ekle'ye tıklayın. Şimdi, bu gizli klasörde istediğiniz resimlere ve videolara dokunun ve ekranınızın sağ üst köşesindeki yeşil artı işaretini tıklayın.
Bunun nasıl yapılacağını tam olarak görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.


Artık resimleriniz ve videolarınız gizlidir. Herhangi bir sıkıntı olmadığından emin olmak için galerisine gir. Yeni resimleri veya videoları aldığınızda bunları aynı yöntemi kullanarak Gallery Lock uygulama klasörlerine ekleyebilirsiniz. Onları geri almak istediğinizde, klasöre dönün.
Daha sonra bunları göstermek istediğinize karar verirseniz, klasöre dönün ve bir resmi basılı tutun ve Unhide'a dokunun.

Alternatif çözüm: Astro File Manager

Galeri kilitleme uygulaması yerine bir dosya yöneticisi kullanmayı tercih ederseniz, bu kolay adımları izlemeniz yeterlidir. Önce, Astro Dosya Yöneticisi'ni indirin.

Astro Dosya Yöneticisi (Dosya Gezgini)

Uygulamaya girdikten sonra Birincil'e gidin ve Resimler'e dokunun. Şimdi saklamak istediğiniz klasöre dokunup basılı tutun. Vurgulandıktan sonra, menü düğmesine basın (ekranınızın sağ üst köşesinde üç nokta). Buradan Rename'ye gidin. Şimdi, klasörü .nomedia olarak yeniden adlandırın ve metnin önüne dönemi eklediğinizden emin olun. Yeniden adlandırmaya başladın ve hepsi bitti.
Bunun nasıl yapıldığına ilişkin bir örnek görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.


Astro'da bu gizli klasörleri tekrar görmek isterseniz, menüye gidip Görünüm Ayarları'na girmeniz gerekiyor. Buradan Gelişmiş sekmesini tıklayın. Gizli dosyaları göster'in ardından kutuyu işaretlemeniz ve uygulamaya geri dönmeniz yeterlidir ve klasörünüzü görmeniz gerekir. Yeniden göstermek isterseniz, sadece yeniden adlandırın ancak öne bir dönem eklemezsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 3487 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android Galeri Uygulamasında Fotoğraf Gizleme konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android Galeri Uygulamasında Fotoğraf Gizleme ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Galeri Uygulamasında Fotoğraf Gizleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "