Ogznet.com
Android Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken 10 Uygulama Paylaş:

Android Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken 10 Uygulama

Android Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken 10 Uygulama

Android telefonunuzda mutlaka olması gereken gizlilik uygulamaları, güvenlik uygulamaları ve diğer faydalı uygulamalar burada. Bu uygulamalar telefonunuzu daha kullanışlı hale getirirken dijital gizliliğinizi ve güvenliğinizi de sağlayacaktır.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle
Applock - Applock kullanışlı güvenlik uygulamalarından biridir.

Applock kullanışlı güvenlik uygulamalarından biridir. Çeşitli uygulamaları kilitlemek için kullanabilirsiniz. Etkinleştirildikten sonra listeye eklediğiniz bir uygulamayı açmak için bir PIN girmeniz gerekir. Bu, çocukları olan aileler için iyidir. Alternatif olarak, meraklı bir arkadaşınızın telefonunuzun etrafında dolaşmalarını engellemek için iyi bir yoldur. Reklam gösterimleri ile ücretsizdir. İsterseniz reklamları kaldırmak için ücretli sürümü satın alabilirsiniz.

AppLock ile gizliliğinizi korumak için SMS, Rehber, Gmail, Facebook, Instagram, Snapchat, Galeri, Ayarlar veya seçtiğiniz herhangi bir uygulamayı kilitleyebilirsiniz.

DuckDuckGo Privacy Browser - gizlilik web tarayıcısı

DuckDuckGo web tarayıcısı, internette nereye giderseniz gidin, arama yaparken ve gezinirken kişisel bilgilerinizin kontrolünü rahatça elinize almanız için gerekli temel gizlilik özelliklerini sunar.

İnternette arama yaparken veya bir web sitesini ziyaret ettiğinizde DuckDuckGo size bir Gizlilik Notu derecelendirmesi gösterir (A-F). Bu derecelendirme sayesinde korunma düzeyinizi bir bakışta görürsünüz. DuckDuckGo, internetteki aktivitelerinizi takip etmeye çalışan siteleri deşifre eder.

DuckDuckGo Gizlilik Koruması, bulabildiği tüm gizli takip programlarını engeller, zaman içerisinde sizi takip eden başlıca reklam ağlarını teşhir eder, böylelikle sizi takip etmeye çalışanları siz de görüp önlem alabilirsiniz.

Google Cihazımı Bul - Cihazımı Bul hizmeti, kayıp Android cihazınızın yerini belirlemenize ve geri alana kadar kilitlemenize yardımcı olur.

Cihazımı Bul hizmeti, kayıp Android cihazınızın yerini belirlemenize ve geri alana kadar kilitlemenize yardımcı olur. Uygulama ayrıca telefonunuzu daha kolay bulmanız için sesler çaldırabilir. Cihazınızdaki her şeyi uzaktan silebilir, ekranda bir mesaj gösterebilir ve telefonunuzu uzaktan kilitleyebilirsiniz. Bu uygulama hiçbir reklam ve uygulama içi satın alma olmadan tamamen ücretsizdir.

Özellikleri:

 • Telefonunuzu, tabletinizi veya saatinizi haritada görme. Mevcut konum bilgisi yoksa, bilinen son konumu görürsünüz.
 • Cihazınızı havalimanı, alışveriş merkezi gibi büyük binalarda bulmanıza yardımcı olacak iç mekan haritalarını kullanma
 • Cihaz konumuna ve Haritalar simgesine dokunarak Google Haritalar ile cihazınızın bulunduğu yere gitme
 • Cihazınız sessiz moddayken bile sesi en yüksek düzeyde çalma
 • Cihazı silme veya kilit ekranında özel mesaj ve iletişim numarası göstererek kilitleme
 • Ağ ve pil durumunu görme
 • Donanım ayrıntılarını görme

Firefox Focus: Gizlilik tarayıcısı

Firefox Focus: Gizlilik tarayıcısı - Firefox Focus bir gizlilik tarayıcısıdır

Firefox Focus bir gizlilik tarayıcısıdır. Aslında her zaman gizli modda sekme açan bir Android web tarayıcısıdır. Faaliyetlerinizi uzun süre kaydetmez. Bunları istediğiniz zaman silebilirsiniz. Ayrıca izleyicileri ve reklamları da kaldırabilir. Bu şekilde web siteleri sizi göremez. Uygulama tamamen ücretsizdir. Kesinlikle çoğu tarayıcıdan daha fazla gizlilik özelikleri sunar.

Çoğu tarayıcının “gizli gezinti” özelliği yeterince kapsamlı ve kullanışlı değildir. Üst düzey gizlilik sağlayan Focus ücretsiz ve her zaman yanınızda. Çünkü arkasında, web’deki haklarınız için kâr amacı gütmeden savaşan Mozilla var.

GlassWire Data Usage Monitor - GlassWire, Android için internet kullanım miktarını gösteren bir monitördür. 

GlassWire, Android için internet kullanım miktarını gösteren bir monitördür. Uygulama, mobil veri kullanımınızı, veri limitlerinizi ve WiFi ağ etkinliğinizi izlemeyi kolaylaştırır. Hangi uygulamaların telefonunuzun internet bağlantısını yavaşlattığını veya mobil verilerinizi boşa harcadığını anında görün.

GlassWire, yeni güvenlik uygulamalarından biridir. Hangi uygulamaların internet kotanızı tükettiğini görmenizi sağlar. Uygulamalarınızın ne kadar internet kullandığını gösteren canlı bir grafik elde edersiniz. Buna ek olarak, yeni bir uygulama bazı verileri çekerken size bildirim uyarıları verir. Bu, uygulamalarınızın her birinin ne kadar veri kullandığını görmek için harika bir yoldur.

Ayrıca arka planda olabilecek herhangi bir garip aktiviteyi görmek için harika bir uygulamadır. Ana kullanımı, veri planınızı harcamadığınızdan emin olmaktır.

LastPass - LastPass dünyanın her tarafındaki insanlar içi çevrimiçi hayatı kolaylaştıran ödüllü bir parola yöneticisidir.

LastPass, en iyi şifre yöneticisi uygulamalarından biridir.

LastPass dünyanın her tarafındaki insanlar içi çevrimiçi hayatı kolaylaştıran ödüllü bir parola yöneticisidir. Uygulamayı ücretsiz deneyerek şu ana kadar neden bir parola yöneticisi kullanmadığınıza şaşırın!

LastPass ile sadece bir tane parolayı hatırlamanız yeterlidir. Bu da LastPass yönetici parolanızdır. LastPass diğer hesaplarınız için giriş blgilerinizi sizin için otomatik dolduracak ve giriş bilgilerine ihtiyaç olan her yerde parolanızı senkronize edecektir.

Resilio Sync - Resilio Sync, kendi bulut depolama alanınızı oluşturmanızı sağlar.

Resilio Sync, kendi bulut depolama alanınızı oluşturmanızı sağlar. Uygulama, PC'nizle telefonunuz veya tabletiniz arasında dosya senkronizasyonu yapmanıza yardımcı olur.

Sync, dosyaları doğrudan cihazdan cihaza aktarmanıza olanak tanır. Depolama sınırı olmadan fotoğraf, video ve belge paylaşın: uygulama özellikle büyük dosya transferi için iyi çalışır.

Kendi özel bulutunuzu oluşturun. Cihazları bağlayın ve dosyaları Mac'iniz, PC'niz, NAS ve hatta sunucunuz arasında güvenli bir şekilde senkronize edin. Ev bilgisayarınızda veya iş dizüstünüzde sakladığınız dosyalara erişmek için cep telefonunuzda Sync'i kullanın.

Senkronizasyon, aktarım sırasında tüm dosyaları şifreler ve bilgilerinizi hiçbir zaman üçüncü taraf sunucularda saklamaz. Bu, verilerinizin kimlik hırsızlığına veya saldırılara karşı korunduğu anlamına gelir.

Çevrimiçi bulut depolama alanına güvenmeyenler için de harika bir uygulamadır. Yeni başlayanlar için bile, uygulamanın kullanımı kolaydır. Ayrıca tamamen ücretsizdir. En çok kullanılan dosya transfer uygulamalarından biridir.

8. Signal - Gizli Mesajlaşma

Signal - Gizli Mesajlaşma

Signal, WhatsApp benzeri anlık iletişim için dünyanın her tarafında kullanılan ücretsiz bir mesajlaşma uygulamasıdır. Signal ile yüksek kalitede iletiler gönderin ve alın, sesli ve görüntülü aramalar yapın. Signal'in gelişmiş gizlilik koruma teknolojisi her zaman açıktır, böylelikle önem verdiğiniz anıları sizin için önemli olan insanlarla paylaşmaya odaklanabilirsiniz.

Tüm iletişim, uçtan uca şifrelenmiş mesajlaşma, görüntülü görüşme, grup mesajlaşma ve dosya paylaşımına sahiptir. Bu gibi şifreli mesajlaşma uygulamaları, mükemmel güvenlik uygulamaları için de yer alır.

9. Tor Browser: Official, Private, & Secure

 

Android için Tor Browser, çevrimiçi gizlilik ve özgürlük için dünyanın en güçlü aracının geliştiricileri olan Tor Projesi tarafından desteklenen tek resmi mobil web tarayıcıdır.

Tor Browser, ziyaret ettiğiniz her web sitesini izole eder, böylece üçüncü taraf izleyiciler ve reklamlar sizi takip edemez. Göz atmayı bitirdiğinizde tüm çerezler otomatik olarak temizlenir.

Tor Browser, bağlantınızı izleyen birinin hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi bilmesini engeller. Tarama alışkanlıklarınızı izleyen herkesin görebileceği tek şey Tor kullanıyor olmanızdır.

Tor, tüm kullanıcıların aynı görünmesini sağlamayı hedefleyerek, tarayıcınıza ve cihaz bilgilerinize göre parmak izinizin alınmasını zorlaştırır.

Android için Tor Tarayıcı'yı kullandığınızda, trafiğiniz Tor ağı üzerinden geçerken üç kez aktarılır ve şifrelenir. Ağ, Tor aktarıcıları olarak bilinen binlerce gönüllü çalışan sunucudan oluşur.

Android için Tor Browser ile, yerel internet servis sağlayıcınızın engellemiş olabileceği sitelere erişmekte özgürsünüz.

TunnelBear - Android için TunnelBear konumunu saklayarak sansürlenmiş veya engellenmiş favori sitelerine erişmeni sağlar.

Android için TunnelBear konumunu saklayarak sansürlenmiş veya engellenmiş favori sitelerine erişmeni sağlar.

Özellikler

 • Dünyanın her yerinde sevdiğin sitelerin engelini kaldırma
 • Konumunu sitelerden ve çevrim içi takipçilerden saklama
 • Herkese açık kablosuz interneti güvenle kullanma
 • Android telefonun veya tabletin için inanılmaz basit bir VPN uygulaması

TunnelBear, IP adresinizi kullandığınız sitelerden etkili bir şekilde gizleyen bir VPN uygulamasıdır. Ücretsiz sürüm, her ay 500 MB'lık ücretsiz internet kotası sunar.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!