Android için En İyi 10 Güvenlik Uygulaması - Antivirüs Değil!

Android için En İyi 10 Güvenlik Uygulaması - Antivirüs Değil!

Google'da, Android güvenlik uygulamalarını aradığınızda, bir ton antivirüs ve kötü amaçlı yazılım karşıtı uygulama listesi alırsınız. Ne yazık ki, bu ne olduğuna dair çok dar bir bakış. Güvenliğinizi artırabilecek tonlarca uygulama var. Birçoğunun kullanımı oldukça kolaydır. Android'de şu anda mevcut olan en iyi güvenlik uygulamaları.

DuckDuckGo Gizlilik Tarayıcısı
Fiyat: Ücretsiz

DuckDuckGo, intnernet aramasında güvenlik ve gizlilik kalabalığı arasında olumlu etkiler yaptı. Google, Bing veya Yahoo’ya benzeyen bir arama motoru. Ancak, şöhret iddiası, arama geçmişinizi takip etmemesidir. Bu, aradığınız şeyi arayan bir şirket hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. App yeterince iyi çalışıyor. Bazı reklamları var, ancak kötü değiller. İsterseniz sizin için bazı haberler de hazırlar. Güvenlik uygulamalarıyla çok sık gruplandırılmaz. Ancak, gizlilik içinde aramak isteyenler için harika.

Google Üzerinden Cihazımı Bul
Fiyat: Ücretsiz

Find My Device by Google, Android Cihaz Yöneticisini olarak kullanılıyordur. İsmi değişti. Ancak, uygulama yine de aynı şeyi yapıyor. Telefonunuzun yerini izler. Uygulama ayrıca daha kolay bulma için sesler çalabilir. Cihazınızı silebilir, bir mesaj gösterebilir ve telefonunuzu da uzaktan kilitleyebilir. Telefon bulma uygulamalarında daha fazla özellikli başka şeyler bulabilirsiniz. Ancak, bu hiçbir reklam ve uygulama içi satın alma olmadan tamamen ücretsizdir. Bu, güvenlik uygulamaları için iyi bir seçenek yapar.

Firefox Focus
Fiyat: Ücretsiz

Firefox Focus bir gizlilik tarayıcısıdır. Aslında her zaman gizli modda olan bir Android tarayıcısıdır. Faaliyetlerinizi uzun süre kaydetmez. Bunları istediğiniz zaman bir ihbarda silebilirsiniz. Ayrıca izleyicileri ve reklamları da kaldırabilir. Bu şekilde web siteleri sizi orada göremez. Yeni güvenlik uygulamalarından biri. Ayrıca her şeyi engelleyemez. Uygulama hiçbir uygulama içi alımları olmadan tamamen ücretsizdir. Kesinlikle çoğu tarayıcıdan daha gizli.

GlassWire
Fiyat: Ücretsiz

GlassWire, yeni güvenlik uygulamalarından biridir. Hangi uygulamaların verilerinizi tükettiğini görmenizi sağlar. Uygulamalarınızın ne kadar veri tükettiğini gösteren canlı bir grafik elde edersiniz. Bunlara ek olarak, yeni bir uygulama, bazı verileri indirdiğinde size bildirmek için uyarılar alırsınız. Bu, uygulamalarınızın her birinin ne kadar veri kullandığını görmek için harika bir yoldur. Ayrıca arka planda olabilecek herhangi bir garip aktiviteyi görmek için harika bir yoldur.

Haven
Fiyat: Ücretsiz

Haven, Android için yeni güvenlik uygulamalarından biridir. İkinci bir aygıtı bir güvenlik aygıtına dönüştürmenizi sağlar. Güvenlik cihazı bozulduğunda sizi uyararak çalışır. Yani, örneğin, eğer bagajınızda bırakırsanız ve birisi bagajınızı alırsa, uygulama size bildirir. Ayrıca mikrofonla sesler kaydedebilir, ışıktaki değişiklikleri algılayabilir (biri bagajınızı açtı gibi) ve cihaz fişe takılıysa güç kaybını algılayabilir. Uygulama şu anda tamamen ücretsizdir. Ayrıca beta. 

LastPass
Fiyat: Ücretsiz / yıllık $12

LastPass, en iyi şifre yöneticisi uygulamalarından biridir. Site şifrelerini, PIN'leri saklamanıza olanak tanır. Herşey seçtiğiniz bir ana şifre arkasında gizli. Ek güvenlik için LastPass Authenticator'ı da alabilirsiniz. Güçlü ve çapraz platform. Ücretsiz sürümü size bir çok özellik verir. Pro sürümü bazı özellikler, bazı senkronizasyon seçenekleri ve daha fazlasını ekler. Mutlaka denenmesi gereken güvenlik uygulamalarından biri.

ProtonVPN
Fiyat: Ücretsiz

ProtonVPN, piyasadaki yeni VPN'lerden biridir. Bunu gerçekten seviyoruz. Bu makalenin yayınlandığı tarihinden itibaren tamamen ücretsizdir. Ayrıca, katı bir günlüğe kaydetme politikası, paylaşım politikası ve ağ şifrelemesi yoktur.

Resilio Sync
Fiyat: Ücretsiz

Resilio Sync kendi bulut depolama alanınızı oluşturmanızı sağlar. Bilgisayar sürümü, normal, günlük bilgisayarınızı bir bulut depolama sunucusuna dönüştürür. Uygulama, PC'nizle telefonunuz veya tabletiniz arasında dosya senkronizasyonu yapmanıza yardımcı olur. Dosyalarınızın her zaman nerede olduğunu tam olarak bilmeniz dışında, Google Drive veya Dropbox gibi düşünün. Bu daha hassas veriler için harika. Ayrıca, çevrimiçi bulut depolama alanına güvenmeyenler için iyidir. Yeni başlayanlar için bile, uygulama kolaydır. Ayrıca tamamen ücretsizdir. En çok kullanılan güvenlik uygulamalarından biridir.

Signal Private Messenger, Telegram, or WhatsApp
Fiyatı: Hepsi ücretsizdir.

Android'in özel mesajlaşma için şaşırtıcı derecede iyi sayıda seçeneği var. Signal Private Messenger, Telegram ve WhatsApp hepsi mükemmel seçimlerdir. Her servis uçtan uca şifrelenmiş mesajlaşma, görüntülü görüşme, grup mesajlaşma ve dosya paylaşımına sahiptir. Bu sadece senin için iyi olanı bulma meselesidir. Buradaki zorluk, tüm arkadaşlarınızı ve ailenizi bu hizmetlerden birine aktarmak olacaktır. Ancak, hepsi ücretsiz, en azından bunun için endişelenmenize gerek yok. Bu gibi şifreli mesajlaşma uygulamaları, mükemmel güvenlik uygulamaları için de geçerlidir.

Tor Projesi (üç uygulama)
Fiyat: Ücretsiz

Tor Projesi, neredeyse her platformda güvenlik ve mahremiyet için daha açık seçimlerden biri. Ne yazık ki, Android uygulamaları bilgisayar teklifleri kadar sağlam değil, ancak yavaşça oraya varıyor. Şimdilik, Android'de Tor tarayıcısı olan Orfox'a (hala beta!) ve diğer uygulamaların, anonim kalması için Tor’un teknolojisini kullanmasına yardımcı olan bir proxy uygulaması olan Orbot'a erişebilirsiniz. Tarayıcı hala yapım aşamasındadır ve anonimlik garanti edilemez, ancak Orbot kesinlikle almak için sağlam bir uygulama. Proje ayrıca yakın zamanda Ooniprobe'i piyasaya sürdü, internetin bazı sitelere bağlantınızı engelleyip engellemediğini görmenizi sağlayan bir uygulama. Bunlar, biraz daha ilerlemiş olanlar için mükemmel güvenlik uygulamaları.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 353 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android için En İyi 10 Güvenlik Uygulaması - Antivirüs Değil! konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android için En İyi 10 Güvenlik Uygulaması - Antivirüs Değil! ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için En İyi 10 Güvenlik Uygulaması - Antivirüs Değil! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "