Android İçin En İyi 10 Güvenlik Uygulaması

Android İçin En İyi 10 Güvenlik Uygulaması

Google'da Android güvenlik uygulamalarını aradığınızda, bir ton antivirüs ve kötü amaçlı yazılım karşıtı uygulama listesi görürsünüz. Güvenliğinizi artırabilecek tonlarca uygulama var. Android'de şu anda mevcut olan en iyi güvenlik uygulamaları listesi bu yazıda.

Applock

Fiyat: Ücretsiz / İsteğe Bağlı Bağış

applock

Applock kullanışlı güvenlik uygulamalarından biridir. Çeşitli uygulamaları kilitlemek için çalışır. Etkinleştirildikten sonra devam etmek için bir PIN girmeniz gerekir. Bu, çocukları olan aileler için iyidir. Alternatif olarak, meraklı bir arkadaşınızın telefonunuzun etrafında dolaşmalarını engellemek için iyi bir yoldur. Reklam ile ücretsizdir. İsterseniz reklamları kaldırmak için bağışta bulunabilirsiniz. Ayrıca reklamları kapatabilir ve bunun hafif sürümünü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

DuckDuckGo Search and Stories

Fiyat: Ücretsiz

DuckDuckGo

DuckDuckGo Search, güvenlik ve gizlilik arasında olumlu sonuçlar verdi. Google, Bing veya Yahoo’ya benzeyen bir arama motoru. Ancak, popüler olmasının nedeni, arama geçmişinizi takip etmemesidir. Bu, aradığınız şeyi arayan bir şirket hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Uygulama yeterince iyi çalışıyor. Bazı reklamlar var ama rahatsız edici değil. İsterseniz sizin için bazı haberler de hazırlar. Güvenlik uygulamalarıyla çok sık gruplandırılmaz. Ancak, gizlilik içinde arama yapmak isteyenler için harika.

Find My Device by Google

Fiyat: Ücretsiz

Find My Device by Google

Find My Device by Google, Google tarafından Android Cihaz Yöneticisi olarak kullanılır. İsmi değişti, ancak uygulama hala aynı şeyi yapıyor. Telefonunuzun yerini izler. Uygulama ayrıca daha kolay bulma için sesler çalabilir. Cihazınızı silebilir, bir mesaj gösterebilir ve telefonunuzu da uzaktan kilitleyebilir. Bu uygulama hiçbir reklam ve uygulama içi satın alma olmadan tamamen ücretsizdir.
Bu, güvenlik uygulamaları için iyi bir seçenektir.

Firefox Focus

Fiyat: Ücretsiz

Firefox Focus

Firefox Focus bir gizlilik tarayıcısıdır. Aslında her zaman gizli modda olan bir Android tarayıcısıdır. Faaliyetlerinizi uzun süre kaydetmez. Bunları istediğiniz zaman silebilirsiniz. Ayrıca izleyicileri ve reklamları da kaldırabilir. Bu şekilde web siteleri sizi göremez. Yeni güvenlik uygulamalarından biri. Ayrıca her şeyi engelleyemez. Uygulama tamamen ücretsizdir. Kesinlikle çoğu tarayıcıdan daha gizli.

GlassWire

Fiyat: Ücretsiz

GlassWire

GlassWire, yeni güvenlik uygulamalarından biridir. Hangi uygulamaların verilerinizi tükettiğini görmenizi sağlar. Uygulamalarınızın ne kadar veri tükettiğini gösteren canlı bir grafik elde edersiniz. Buna ek olarak, yeni bir uygulama bazı verileri çekerken size bildirim uyarıları verir. Bu, uygulamalarınızın her birinin ne kadar veri kullandığını görmek için harika bir yoldur.
Ayrıca arka planda olabilecek herhangi bir garip aktiviteyi görmek için harika bir yoldur. Ana kullanımı, veri planınızı harcamadığınızdan emin olmaktır.

LastPass

Fiyat: Ücretsiz / yıllık 12 $


LastPass, en iyi şifre yöneticisi uygulamalarından biridir. Hızlı geri çağırma için site şifrelerini, PIN'leri ve diğer hassas bilgileri depolamanıza olanak tanır. Seçtiğiniz bir ana şifre arkasında gizlinir. Ek güvenlik için LastPass Authenticator'ı da alabilirsiniz. Güçlü ve çapraz platform. Ücretsiz sürümü size bir çok özellik verir. Pro sürümü bazı özellikler, bazı senkronizasyon seçenekleri ekler. Burada mutlaka denenmesi gereken güvenlik uygulamalarından biridir.

Resilio Sync

Fiyat: Ücretsiz

Resilio Sync

Resilio Sync, kendi bulut depolama alanınızı oluşturmanızı sağlar. Uygulama, PC'nizle telefonunuz veya tabletiniz arasında dosya senkronizasyonu yapmanıza yardımcı olur. Dosyalarınızın her zaman nerede olduğunu tam olarak bilmeniz dışında, Google Drive veya Dropbox gibi düşünün. Bu daha hassas veriler için mükemmeldir. Çevrimiçi bulut depolama alanına güvenmeyenler için de harika.
Yeni başlayanlar için bile, uygulama kolaydır. Ayrıca tamamen ücretsizdir. En çok kullanılan güvenlik uygulamalarından biridir.

Signal Private Messenger, Telegram, veya WhatsApp

Fiyat: Ücretsiz

Signal Private Messenger, Telegram, and WhatsApp

Android'in özel mesajlaşma için şaşırtıcı derecede iyi sayıda seçeneği var. Signal Private Messenger, Telegram veya WhatsApp bu tür uygulamalar için mükemmel seçimlerdir. Her servis uçtan uca şifrelenmiş mesajlaşma, görüntülü görüşme, grup mesajlaşma ve dosya paylaşımına sahiptir. Buradaki zorluk, tüm arkadaşlarınızı ve ailenizi bu hizmetlerden birine aktarmak olacaktır. Ancak, hepsi ücretsiz, en azından bunun için endişelenmene gerek yok. Bu gibi şifreli mesajlaşma uygulamaları, mükemmel güvenlik uygulamaları için de geçerlidir.

Tor Project (üç uygulama)

Fiyat: Ücretsiz

Tor Project, neredeyse her platformda güvenlik ve mahremiyet için daha açık seçimlerden biri. Ne yazık ki, Android uygulamaları, bilgisayar teklifleri kadar sağlam değil, ancak yavaşça oraya doğru gidiyor. Şimdilik, Android'deki Tor tarayıcısı olan Orfox'a (hala beta!) ve diğer uygulamaların, anonim kalması için Tor’un teknolojisini kullanmasına yardımcı olan bir proxy uygulaması olan Orbot'a erişebilirsiniz.
Tarayıcı hala yapım aşamasındadır ve anonimlik garanti edilemez, ancak Orbot kesinlikle yüklemek için sağlam bir uygulama. Project ayrıca yakın zamanda İnternet'in bazı sitelere bağlantınızı engelleyip engellemediğini görmenizi sağlayan bir uygulama olan Ooniprobe'u piyasaya sürdü. Bunlar, biraz daha ilerlemiş olanlar için mükemmel güvenlik uygulamaları.

Tunnelbear VPN

Fiyat: Ücretsiz / aylık 7,99 $ / yıllık 49,99 $

TunnelBear VPN

VPN olmadan hiçbir güvenlik uygulaması listesi tamamlanmaz ve TunnelBear'ı bunu için seçtik. TunnelBear, IP adresinizi kullandığınız sitelerden etkili bir şekilde gizleyen çeşitli ülkelere VPN sağlar. Aynı zamanda bir günlüğe kaydetme politikasına da sahip değildir.
Bu, kullanımınızın şirket tarafından izlenmediği anlamına gelir. VPN'ler ayrıca kamuya açık WiFi'yi daha fazla güvenlikle kullanmanızı ve küçük tünel ayı animasyonlarını beğendik. Ücretsiz sürüm, her ay 500 MB'lık ücretsiz tarama olanağı sunar. Ayrıca, ön ödemeyi yaparsanız, aylık 6,99 ABD doları veya yıllık 49,99 ABD doları için sınırsız veri alabilirsiniz. Bu, elbette, birçok VPN'den biridir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 452 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Android İçin En İyi 10 Güvenlik Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android İçin En İyi 10 Güvenlik Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android İçin En İyi 10 Güvenlik Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Vuubi Kadın