Matematik, birçok insan için zor bir konudur. Sayılarla yapılan bir sürü işlem var. İnsanlar çeşitli nedenlerle matematik uygulamaları ararlar, ancak çoğu eğitim içindir. İşte şimdi Android için en iyi matematik uygulamaları.

Brainly (Eodev.com)

Fiyat: Ücretsiz

Brainly öğrenciler için bir sosyal ağ uygulaması. İnsanlara ödevlerle ilgili sorular sormalarını sağlar. Diğer üyeler, sorunun nasıl işlediğine ilişkin açıklamalarla soruları yanıtlıyor. Sadece matematikten daha fazlası için çalışır. Bununla birlikte, matematik ile ilgili problemlerin epeyce bir kısmını hallediyor. Desteklenen eğitim düzeyleri değişkendir. Bu, ağdaki insanların ne bildiğine bağlı. Bu ücretsiz bir uygulama ve servis. Mevcut konuların tam listesi için Google Play Store açıklamasına bakın.

HiPER Scientific Calculator

Fiyat: Ücretsiz / Premium sürüm mevcut

HiPER mükemmel bir bilimsel hesap makinesidir. Bu, ilkokul ve kolej seviyesi matematiği için iyi çalışır. Ücretsiz sürümde üç üslü rakam ile birlikte on rakam bulunur. Premium versiyon, 100 normal rakam ve dokuz üstel rakam ile işlem yapar. Diğer bazı özellikler karmaşık sayılar, 200 birim arasında dönüşüm, kesirler için destek ve diğer pek çok şeyi içerir. Google Play'de tartışmasız en iyi bilimsel hesap makinesi.

Khan Academy

Fiyat: Ücretsiz

Khan Academy, daha geleneksel matematik uygulamalarından biridir. Ders benzeri bir ortamda matematik (ve diğer konuları) gözden geçirip yeniden öğrenmenizi sağlar. Uygulamaya 10.000'den fazla video, 40.000 soru ve farklı matematik türleri dahildir. Bu istatistikler, trigonometri, matematik, temel cebir, ön cebir, aritmetik ve daha fazlasını içerir. Khan Academy'nin en iyi özelliği fiyatıdır. Kullanmak tamamen ücretsiz.

LectureNotes

Fiyatı: Ücretli

LectureNotes, el yazısı ile not alma uygulamaları arasında en popüler olanlardan biridir. Uygulama, not almanıza, elle çizgi çizmenize ve yazmanıza ve hatta daha sonra dinlemeniz için öğretmeninizin derslerini kaydetmenize olanak tanır. Elle çizim özelliği, özellikle bir hesap makinesindeki denklemlerin yazılamadığı matematik işlemleri için yararlıdır. Diğer bazı özellikler OneNote ve Evernote desteği, indeksleme ve organizasyon özellikleri ve hatta video kaydı içerir. Bazı özellikler ek eklentiler gerektirir. Bu eklentiler ek paraya mal olabilir. Aksi takdirde, uygulama kesinlikle en iyi matematik uygulamalarından biridir.

MyScript Calculator

Fiyat: Ücretsiz / Reklam içeriyor

MyScript Calculator benzersiz matematik uygulamalarından biridir. Uygulama denklemler yazmanıza izin verir ve daha sonra onu metne dönüştürür ve çözer. Tüm temel operatörleri trigonometri, ters trigonometri, logaritma ve sabitler ile birlikte destekler. Bu muhtemelen ortaokul, lise ve ilkokuldakiler için en iyisidir. Daha eğlenceli matematik uygulamalarından biri. Ancak, bu listedeki diğer uygulamalar size daha fazla bilgi verir ve biraz daha iyi öğretir.

Photomath

Fiyat: Ücretsiz

Photomath, kamera işlevselliğine sahip birkaç iyi matematik uygulamasından biridir. Temelde problemin fotoğrafını çekiyorsun. Problemi çözmek için adım adım talimatlar ve ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Uygulama grafikleri destekler. Ancak, standart grafik hesap makinenizi hemen değiştirmez. Uygulama ayrıca, uygulama içi satın alma işlemleriyle de ücretsizdir.

Socratic

Fiyat: Ücretsiz

Sokratic, yeni matematik uygulamalarından biridir. Teknik olarak, çeşitli konuları kapsar. Photomath gibi çok çalışıyor. Ödev probleminin bir resmini çek. Uygulama sonuçları, açıklamaları, sorunu çözmek için adım adım bir süreç ve daha fazlasını verir. Hatta bazı durumlarda video örnekleri içerir. Her zaman olduğu gibi, sorunun karmaşıklık düzeyi konusunda bir çözüm sınırı var. Ancak, çoğu insan için çalışır. Ayrıca, uygulama içi satın alma işlemleriyle tamamen ücretsiz.

Wabbitemu

Fiyat: Ücretsiz / Reklam içeriyor

Wabbitemu, mevcut grafik hesap makineleri için bir emülatördür. TI-73 ve TI-80 serisinden dokuz hesap makinesi dahil olmak üzere bir çok özelliği destekliyor. Beklediğiniz gibi çalışır. İstediğiniz hesap makinesinin bir ROM'unu temin edip emülatör ile yüklersiniz. Daha sonra gerçek bir TI grafik hesap makinesi gibi çalışır. Bu telefonunuzu hesap makineniz yerine kullanmak için harika bir yol. Hatta TI hesap makineleri için üçüncü parti uygulamaları ve eklentileri ile çalışır. Reklamlar ile ücretsizdir.

 

WolframAlpha

Fiyat: Ücretli

Matematik uygulamalarında kontrol edilebilecek ilk uygulama WolframAlpha. Matematik sonuçları, yardım, açıklamalar ve diğer bilgileri içeren bir veritabanı içerir. WolframAlpha temelde sayılar teorisi, ayrık matematik, istatistik, fizik, kimya ve daha fazlası gibi karmaşık şeyler dahil düşünebileceğiniz her şeyi kapsar. Ayrıca, cebir, doğrusal cebir, ayrık matematik ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok matematik türü için kurs stili uygulamalara da sahiptir. Bu uygulamalardan bazıları oldukça eskidir.

Youtube

Fiyat: Ücretsiz / Reklam içeriyor

YouTube temelde her şey için iyidir. Bu onu daha iyi matematik uygulamalarından biri yapar. Matematikle uğraşan çeşitli içerik oluşturucuları var. Bu düz dersler ve açıklamalar, sayı teorisi, eğlenceli matematik gerçekleri, matematik tarihi, pratik kullanımlar ve daha fazlasını içerir. Numberphile ve Mathologer gibi matematikle ilgili bazı kanallar aslında oldukça popüler ve eğlenceli. Her zaman olduğu gibi, YouTube reklamlarla birlikte tamamen ücretsizdir. YouTube Red, reklamları kaldırır, arka planda oynatmaya olanak tanır ve çevrimdışı oynatmayı sağlar.

İlginizi Çekebilir Android için En İyi Ücretsiz Hesap Makinesi Uygulamaları

Android için En İyi Ücretsiz Hesap Makinesi Uygulamaları

Matematik öğretmenlerimiz, bizi gittiğimiz her yerde hesap makinesine sahip olamayacağımız konusunda uyardı. Ancak şimdi, yüzlerce hesap makinesi uygulamasına erişim sayesinde, gittiğimiz her yerde bizimle akıllı telefonlar var. Çok fazla seçenek old..

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 282 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android için En İyi 10 Matematik Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android için En İyi 10 Matematik Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için En İyi 10 Matematik Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "