Android için En İyi 10 Pedometre ve Adım Sayacı Uygulamaları

Android için En İyi 10 Pedometre ve Adım Sayacı Uygulamaları

Egzersiz zor olabilir. Koltuktan kalkıp koşuya gitmek o kadar da kötü değil. Bununla birlikte, egzersizinizi takip etmek genellikle kolay değildir. Bunu yapmak için genellikle yeni bir cihaz satın almanız gerekir. Bu Bluetooth'u gerektirir ve başka bir cihazı senkronize eder. Ancak, adımlarınızı telefonunuzdan izlemenin yolları vardır. Bunu yapmak istiyorsanız doğru yere geldiniz.

İşte Android için en iyi pedometre ve adım sayacı uygulamaları!

Google Fit: Sağlık ve Aktivite Takibi

Fiyat: Ücretsiz

Google Fit, adım sayacı uygulamaları için iyi bir başlangıçtır. Adımları, etkin zaman ve daha fazlası dahil olmak üzere takip eder. Uygulama ayrıca tüm Wear OS akıllı saatlerinin yanı sıra Xiaomi Mi bantlarını destekler. Ayrıca, uygulama Runkeeper, Strava, MyFitnessPal, Lifesum, Android gibi uyku ve diğerleri de dahil olmak üzere diğer uygulamalar ile entegre olur. Google Fit, pedometre uygulamaları arasında nispeten iyi bir iş yapar ancak bazen hatalar çıkabilir. Ancak, diğer uygulamalarda da görmeyeceğiniz bir şey değil. Pedometre uygulamaları genelde harici bir cihazdan aldığınız kadar güvenilir değildir. Her durumda, Google Fit uygulama içi satın alma veya reklam olmadan tamamen ücretsizdir.

Adım Sayar - Ücretsiz Pedometre ve Kalori Sayacı

Fiyatı: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Leap Fitness Step Counter, daha basit pedometre uygulamalarından biridir. Minimalistler uygulama arayanlar için iyi çalışıyor. Uygulama, oturum açma, bulut hizmeti ve ayrıca GPS izleme gerektirmez. Sadece cihazdaki sensörler ile adımlarınızı sayar. Diğer özelliklerden bazıları temaları, rapor grafiklerini ve Google Drive'a isteğe bağlı yedeklemeyi içerir. Tüm özellikler ücretsiz sürümde kullanılabilir. Ancak, pro sürümü reklamı kaldırır. Ayrıca yakılan kalorilerinizi, yürüme uzaklığını ve süresini, vs. de izler. Bütün bu bilgiler açık biçimde grafiklerde gösterilir. Sadece başla tuşuna dokunun, uygulama adımlarınızı saymaya başlasın. Telefonunuz ister elinizde, ister çanta veya cebinizde olsun, adımlarınızı ekranınız kilitliyken bile kaydeder.

MyFitnessPal

Fiyatı: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

MyFitnessPal en güçlü adım sayacı uygulamalarından biridir. Aynı zamanda bir sürü başka şey yapar. Çoğu kişi, uygulamayı kalori sayımı, makro izleme (günde kaç tane karbonhidrat tüketiyor), kondisyon takibi, su takibi ve tahmin ettiğinizde adım takibi için uygulamayı kullanıyor. Tabii ki, adım takibi birçok özellikten biri. Bu alanda güçlü ve popüler bir uygulama. Yine de, tüm özellikler için bir abonelik gerektirir ve bu abonelik oldukça pahalıdır.

Android için en hızlı ve en kolay kullanılan kalori sayacı MyFitnessPal ile kilo ver. Android'daki kalori sayaçları arasında en geniş yiyecek veritabanı (6.000.000'dan fazla yiyecek) ve şaşırtıcak kadar hızlı yiyecek ve egzersiz girişiyle fazla kilolarını vermene yardım eder.

Pedometre

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Pedometre adındanda anlaşılacağı üzere başka bir basit pedometre uygulamasıdır. Bu da planlı antrenmanlar için en iyi şekilde çalışır. Uygulama bir başlatma / durdurma düğmesine sahiptir. Böylece, koşuda kullanabilirsiniz ya da yürüyüşe çıkabilirsiniz. Uygulama ayrıca yakılan kalori, mesafe, yürüyüş / koşu süresi ve hız gibi şeylerin kaydını tutar. Bu, fitness bantları veya diğer uygulamalar ile gördüğünüz gibi 7/24 adım sayacı gibi çalışmayabilir. Yani, uygulama tamamen ücretsizdir (reklam ile) bu yüzden özelliklerin eksikliği hakkında çok fazla şikayet etmek biraz zor. Yine de, yaptığı şey için kesinlikle iyi.

"Pedometer" attığınız adım sayısını kaydeder ve yaktığınız kalori miktarı, mesafe, yürüyüş süresi ve saatlik hızla birlikte gösterir.

Kullanımı kolay. Başlat düğmesine bir kez bastığınızda, tek yapmanız gereken her zaman yaptığınız gibi akıllı telefonunuzu tutmak ve yürümek. Tabi ki, cebinize ya da çantanıza koysanız da uygulama otomatik olarak adımlarınızı kaydedecek.

Attığınız adım sayısıyla ve diğer tüm bilgilerle ilgili bir grafiği her zaman görüntüleyebilirsiniz. Hadi bu uygulamayla yürümenin tadını çıkarın!

Pacer - Pedometre, Adım Sayacı Ve Kilo Verme Uygulaması

Fiyatı: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Pacer adım sayacı uygulaması popüler adım sayacı uygulamalarından biridir. Adım sayacı hassasiyetini birçok yönden ayarlayabilmenizi sağlar. Uygulama aynı zamanda GPS adım izleme (isteğe bağlı), oturum açma deneyimi ve hem Fitbit hem de MyFitnessPal için destek sunuyor. Premium versiyonu, egzersiz araçları ve koçluk gibi bazı ek özellikler içerir. Neyse ki, abonelik fiyatı aşırı derecede kötü değil. Ara sıra hatalar dışında, uygulama da oldukça iyi çalışıyor.

Runkeeper - GPS Track Run Walk

Fiyatı: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Runner en popüler pedometre uygulamalarından biridir. Aslında, koşularınızı ve yürüyüşlerinizi takip etmek uygulamanın çıkış noktasıdır. Uygulama, egzersiz izleme, hedefler, fitness rutinleri, ilerleme raporları ve daha fazlasını içerir. Aynı zamanda topluluk zorlukları, egzersiz ödülleri ve motivasyon amaçlı diğer küçük şeyleri de içerir. Abonelik sürümü ayrıca daha iyi antrenman desteği, daha iyi ilerleme izleme ve canlı izleme desteği içerir. Ücretsiz sürüm çoğu insan için yeterlidir.

Runtastic Steps - Adım sayacı ve Pedometre

Fiyatı: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Runtastic başka bir güçlü ve popüler pedometre uygulamasıdır. Ücretsiz sürümü ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Bu, bir adım izleyici, Google Fit ile entegrasyon, etkinlik özetleri (ilerleme izleme) ve diğer uygulamalar ve giyilebilir cihazlar için destek içerir. Ayrıca yaktığınız kalorileri de izler. Runtastic ayrıca, ana uygulamaları ile uyku, bisiklet ve genel fitness gibi diğer şeyleri izlemek için çeşitli diğer uygulamalara sahiptir. Bu en iyi özellikleri almak için bir abonelik gerektirir. Ancak, makul fiyatlı.

Zombies, Run! (Free)

Fiyatı: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Zombies, Run! popüler fitness uygulamasıdır. İşlemlere biraz eğlence katmaya çalışıyorlar. Oyuncular bir hikayeyi dinlerken yürürler, koşarlar veya bisiklete binerler. Mesafeleri hikayeyle ilerletir. Böylece, hikayenin bir sonraki kısmını duymak için, devam etmelisiniz. Tabii ki, devam etmezseniz oyunu kaybedersiniz. Oyunlar her adımı mutlaka izlemez. Ancak, genel mesafenizi takip ediyorlar. Zombies, Run! ilk birkaç misyon dahil olmak üzere ücretsiz bir deneme sürümü var.

Fitbit

Fiyat: Ücretsiz (çoğunlukla)

Fitness yapan çoğu kişi bir fitness bandını veya bir çeşit spor izleyicisi (örneğin, Fitbit gibi) satın alır. Bu spor izleyicilerinin çoğunun kendi uygulamaları vardır. Uygulamalar, adım adım, uyku, yakılan kaloriler, merdivenlerden tırmanma ve ne kadar aktif olmanız dahil olmak üzere donanım kayıtlarınızdaki her şeyi takip eder. Bazı durumlarda, kalp atış hızınızı bile izlerler. Bu, fitness takipçileri için ideal bir çözümdür. Donanım spor izleyicileri olanlar öncelikle onlarla birlikte gelen uygulamaları denemelidir. Neredeyse her zaman ücretsizdirler, genellikle en azından biraz özelleştirilebilirler ve tasarlandıkları donanımla en iyi şekilde çalışırlar.

Samsung Health - LG Health

Fiyat: Ücretsiz (genellikle)

Birçok akıllı telefon üreticisi, paketlerinin bir parçası olarak fitness takip uygulamalarını entegre etti. Göze çarpan örnekler arasında Samsung'un popüler Samsung Health (eski S-Health) uygulaması ve LG'nin Sağlık uygulaması yer alıyor. Bunlar oldukça iyidir. İşlerini yaptıkları sürece, kabul edilebilir ücretsiz adım sayacı uygulamaları olurlar. Her durumda, akıllı telefonunuza gelen pedometre uygulamaları üçüncü tarafa gitmeden önce bir göz atmaya değer. Her şeyden önce, telefonu yapan şirket tarafından tasarlandılar. Bazen sadece bu üretici cihazlarında daha iyi çalışırlar.

Android için En İyi 10 Sağlık Uygulaması

Sağlıklı olmak, bir noktada herkesin aklında olan bir şeydir. Daha sağlıklı bir hayat, daha az hastaneye gitmeye, daha iyi hissetmenize ve daha fazla şey yapmanıza neden olabilir. Neyse ki, akıllı telefonlarda ve tabletlerde, daha iyi yaşamanıza, dah..

Android için En İyi 10 Koşu Uygulaması

Egzersiz çok önemli. Koşmak en kolay egzersizlerden biridir. Ekipmanı çok az gerektirir ve her yerde koşu alanları vardır. İnsanlar kilo vermek, formda kalmak ve biraz daha uzun ve mutlu bir yaşam sürmek için koşuyorlar. Mobil cihazınız koşu, mesafe,..

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.