Android için En İyi 10 Sözlük Uygulaması

Android için En İyi 10 Sözlük Uygulaması

Sözlük uygulamaları eğitim için kullanışlı araçlardır. Çoğu, kelime dağarcığınızı genişletmeye yardımcı olmak için birçok özelliklere sahiptir. Bu yabancı dil öğrenenler için bilmedikleri kelimeleri tanımlamada yararlı olur. İşte Android için en iyi sözlük uygulamaları!

Dictionary

Basitçe adlandırılmış Dictionary uygulaması oldukça iyi bir seçenektir. Üç kaynağı var. Webster'ın sözlüğünden, The American Heritage sözlüğünden ve Roget's Thesaurus'tan kelimeler bulacaksınız. Uygulama, bir eş anlamlılar sözlüğü, bir sözlük, 40'tan fazla dile çeviriler ve daha fazlası ile birlikte gelir. Uygulamanın çoğu bölümü de çevrimdışı kullanılabilir. Ek özellikler, günün deyimlerini, ses telaffuzlarını, kelime etimolojilerini ve diğer çeşitli sözlükleri (mali, tıbbi, vb.) içerir. Ücretsiz sürümü, 1,99 $ pro sürümünü almazsanız reklam içerir. Kesinlikle iyi sözlük uygulamaları arasında.

Dictionary.com

Buradaki en popüler sözlük uygulamalarından biri. Günün kelimesi, ses telaffuzları, 30'dan fazla dil için bir çevirmen ve hatta kelime kökenleri de dahil olmak üzere bir ton özelliğe sahiptir. Uygulama içi satın almalar olarak ek sözlükler satın alabilirsiniz. Bir argo sözlüğü, deyimler ve hatta bir tıbbi sözlük içerir. Genel olarak, oldukça sağlam bir uygulama.

Dictionary Linguee

Dictionary Linguee, yeni ücretsiz sözlük uygulamalarından biridir. Çapraz dil çevirileri ve tanımları konusunda uzmanlaşmıştır. İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Çince, Japonca ve bir düzine kadar farklı dili desteklemektedir. Ayrıca, (çevirileri içeren) bir arama, ses telaffuzları, örnek cümleler ve daha fazlasını da alacaksınız. Karşılaştırmalı olarak, oldukça basit bir sözlük uygulaması. Ancak, tüm uygulama içi satın alma veya reklam olmadan tamamen ücretsizdir. Bu oldukça iyi bir seçenek yapar.

Merriam-Webster Dictionary

Merriam-Webster Dictionary, iyi bilinen sözlük uygulamalarından biridir. Sadece isim tanıma onu son derece popüler hale getirdi. Neyse ki, aynı zamanda özellikleri ile de çok iyi. Standart kelime tanımları üzerine, uygulama kelime dağarcığınızı artırmak için kelime oyunları özellikleri. Ayrıca, entegre bir eşanlamlılar, örnek cümleler, ses telaffuzları, günün sözcüğü ve daha birçok özellik içerir. $2.99 sürümü olmasa da, ücretsiz sürüm uygulamalar ile dolu. Agresif reklamlar, uygulama genel olarak oldukça iyi.

English Dictionary

İngilizce Sözlük, daha iyi ücretsiz sözlük uygulamalarından bir diğeridir. 239000 kelimelik bir kelime tabanına sahiptir. Muhtemelen ihtiyacın olandan daha fazladır. Ayrıca her gün görmediğiniz çeşitli özelliklere sahiptir. Rastgele kelimeler görmenizi sağlayan bir randomizer var. İsterseniz ışık ve karanlık bir tema arasında seçim yapabilirsiniz. Bir kitapla flört ediyormuş gibi sevimli küçük animasyonlar bile vardır. Hepsinden iyisi, uygulama içi satın alma veya reklam olmadan tamamen ücretsizdir. Kontrol edilmeye değer.

Google Search

Google uygulamasının resmi olarak bir sözlük uygulaması olmadığı doğru. Yine de kelimeleri aramak için kullanılabilir. Sesli veya metin komutunu kullanarak, Google'a herhangi bir kelimenin tanımını sorabilirsiniz. Tam teşekküllü bir sözlük uygulamasına ihtiyaç duymayanlar için iyi bir seçenek. Ayrıca, Google Asistan, Now on Tap, çeviri özellikleri, haber özellikleri ve hatırlatıcılar gibi her zamanki özellikleriyle birlikte gelir. Yine, tanımları sağlamaktan daha fazlasını yapan bir sözlük uygulamasına ihtiyacınız varsa harika değildir. Ancak, bir kelimeyi gerçekten hızlı bir şekilde aramak için yeterince iyi.

Idioms and Phrases Dictionary

Idioms and Phrases Dictionary biraz farklı bir uygulamadır. Tüm ifadeleri anlamlarıyla birlikte aramanızı ve görmenizi sağlar. Anlamları ile birlikte 3500 cümle özellikleri. İfadeleri arayabilir, favorilerinize yer işareti koyabilir ve hatta kategoriye göre görüntüleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, nispeten basit bir uygulama. Sadece aç, ara, oku ve kapat. Özellikle İngilizce olmayan bir konuşmacıysanız ve aslında bu tür anlamsız cümlelerin aslında ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorsanız eğlenceli bir uygulama.

Offline Dictionary

Çevrimdışı Sözlük, birden çok dile odaklanan sözlük uygulamalarından bir diğeridir. İki düzine dili destekler. Her dil, çevrimdışı kullanım için indirilebilen kendi sözlüğüne sahiptir. İstediğiniz kadar sayıda indirebilirsiniz. Bunlardan birine ihtiyacınız varsa, yerleşik eş anlamlılar da içerir. Bunun yanı sıra, şaşırtıcı özelliklere sahip. Uygulama cümle örnekleri, kelime düzeltme ve ses telaffuz da dahil olmak üzere temelleri kapsamaz. Biraz daha basit bir şey arayanlar için iyi bir seçenek.

Pocket Thesaurus

Pocket Thesaurus, teknik olarak bir sözlük uygulaması olmayan başka bir uygulama. İngilizce dilini daha iyi anlamanız için biriyle birlikte kullanılabilir. Uygulamaya, 90.000 genel kelimeyi kapsadığı düşünüldüğünde oldukça makul olan 20MB'lık bir yükleme boyutu var. Ayrıca, kelimeleri seçerek eş anlamlılarını görmenizi sağlayan bir modu da vardır. Bir-iki benzer şekilde basit bir sözlük uygulaması ile eşleştirildiğinde iyi çalışır. Ücretsiz sürümde reklamlar vardır. Bunun dışında, iki uygulama hemen hemen aynıdır.

WordWeb Dictionary

WordWeb Dictionary, Android için daha popüler ücretsiz sözlük uygulamalarından biridir. 285000 kelime, 225000 sözcük tanımları ve daha fazlasını içerir. Yerleşik bir eşanlamlılar, telaffuzlar ve daha fazlası da var. Belki de en eşsiz özelliği, genellikle yanlış anlaşılan kelimeleri bulma veya benzer sesler arasındaki farkı bilme yeteneğidir. Ayrıca çevrimdışı kullanılabilir, tamamen ücretsizdir ve uygulama içi satın alma veya reklam yoktur. Göreceli olarak basit ve ses telaffuzları gibi ortak özelliklere sahip değil. Aksi takdirde, bu sağlam bir uygulama.

En iyi sözlük uygulamalarından herhangi birini kaçırdıysak, bunları yorumlarda bize bildirin!

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 2923 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android için En İyi 10 Sözlük Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android için En İyi 10 Sözlük Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için En İyi 10 Sözlük Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "