Android için En İyi 15 Antivirüs ve Anti-malware Uygulaması

Android için En İyi 15 Antivirüs ve Anti-malware Uygulaması

Android Antivirüs uygulamaları, Android'deki en popüler uygulama türlerinden biri olmaya devam ediyor. Genelde, sadece Play Store'dan uygulamalar indirip, güvenlik ayarlarınızın etkin olmasını sağlarsanız telefonlarda bir antivirüs uygulamasına ihtiyacınız olmaz. Ancak, farklı bir yolda yürüyorsanız antivirüs uygulamasına ihtiyacınız olabilir.


Orada bir sürü gerçekten kötü antivirüs uygulaması var. Bu uygulamalar gerekli olmasa bile, emilmediğiniz güvenli olanları bilmek iyidir. İşte Android için en iyi antivirüs uygulamaları ve anti-malware uygulamaları. Tüm fiyatlar Ocak 2018 itibariyle geçerli.

ExpressVPN

Fiyat: Aylık 6,67 ABD doları
ExpressVPN
ExpressVPN, sanal özel ağ endüstrisindeki en güvenilir markalardan biridir ve bu indirmeniz için iyi bir sebeptir. 256-bit şifreleme ile SSL güvenli bir ağa sahip, süper hızlı ve son derece güvenli, sınırsız bant genişliği ve hız. ExpressVPN, dünya çapında 145'den fazla yerde 94 ülkede (Hong Kong, Tayvan, Japonya ve diğerleri dahil) sunuculara sahiptir, bu sayede size mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için her zaman yanınızda bir locatoin olacaktır. Dahası, hizmetin Hong Kong'daki gizli sunucuları bile var. Özellikle GFW'den kaçmak zorundalar. VPN kullanıyormuş gibi görünmüyor!

AndroHelm Anti-Virus

Fiyatı: Ücretsiz / $ 9.99 / $ 19.99 / $ 99.99 / $ 119.99
AndroHelm
AndroHelm diğer bazı antivirüs uygulamaları kadar popüler değil. Ancak, bu sadece işlevseldir. App çeşitli antivirüs ve anti-malware özellikleri ile yükleme taraması, sık güncellemeler, karantina modu, virüs koruması ve daha fazlasını sunar. Ayrıca hırsızlık önleme, uzaktan silme ve daha fazlası için özelliklere de sahiptir. Destek özellikleri de var. Onları önermiyoruz. Fiyatlandırma yapısı biraz karmaşık, ama temel uygulama onlara ihtiyacınız varsa tüm detayları vardır.

Avira

Fiyat: Ücretsiz / yılda 11,99 $

Avira, karşılaştırmalı olarak yeni antivirüs uygulamalarından biridir. Geçen sene içinde oldukça hızlı büyüdü. App cihaz taramaları, gerçek zamanlı koruma, harici SD kart taramaları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere temel bilgiler ile birlikte geliyor.
Diğer bazı özellikler arasında hırsızlık önleme, gizlilik taraması, kara listeye alma ve hatta cihaz yöneticisi özellikleri bulunur. Norton ve diğerleri gibi uygulamalardan çok daha hafiftir. Ayrıca nispeten ucuz ve ücretsiz bir sürümü var. Stagefright Advisor aracını da şiddetle tavsiye ediyoruz.

AVAST Mobile Security

Fiyat: Ücretsiz / aylık 2,99 $ / Yılda 11,99 $

avast
AVAST Mobile Security, en popüler antivirüs uygulamalarından biridir. 100 milyondan fazla indirme ve tonlarca özelliğe sahiptir. Bazı özellikler klasik antivirüs tarama, bir applock, çağrı engelleyici, anti-hırsızlık desteği, bir fotoğraf kasası ve hatta rootlu Android cihazlar için bir güvenlik duvarı içerir. Ayrıca hızlandırıcı özellikleri içerir, ancak biz bunları önermiyoruz. Abonelik fiyatları nispeten kötüye gitmiyor. Uygulama, ürünün tanıtımını yapmak için 14 günlük ücretsiz deneme sürümü ile geliyor.

AVG Antivirus for Android

Fiyat: Ücretsiz / aylık 2,99 $ / yılda 11.99 $
avg
AVG, antivirüs uygulamaları alanında bir başka büyük isimdir. Aslında, temelde AVAST ile aynı. AVAST, AVG'yi 2016'da satın aldı. Bu nedenle, deneyim iki antivirüs uygulamalasındada benzer. Bu bir kaç farklılık sunuyor. Uygulamanın Google Haritalar üzerinden anti-hırsızlık takibi var, ancak rootlu güvenlik duvarı kullanılabilirliği de yok.
AVAST gibi, aslında çalışmayan, anlamsız pil, bellek ve telefon artırma özellikleri vardır. Aksi halde, kötü bir antivirüs değil. AVAST gibi, bu da ayda 2,99 dolar, yılda 11,99 ABD doları ve 14 günlük ücretsiz bir deneme sunuyor.

Bitdefender Antivirus Free

Fiyat: Ücretsiz (reklamlar içerir)

Bitdefender Antivirus, aslında birkaç ücretsiz antivirüs uygulamalarından biridir. Yıllar boyunca pek değişmedi. Temel bir tarama özelliği, basit bir arayüz, hızlı performans ve yapılandırma gerektirmez. Bu süper temel ihtiyaçlar için harika bir şey. Ancak, bunun daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca, uygulama içi satın alma veya abonelik olmadan da ücretsizdir. Yine de reklam var.

CM Security Lite

Fiyat: Ücretsiz
CM Security Lite
CM Security Lite başka bir ücretsiz antivirüs uygulaması. Cheetah Mobile uygulamalarını tipik olarak önermiyoruz. Yukarıdaki Bitdefender gibi çok çalışıyor. Cihazınızı tarar ve başka hiçbir şey yapmaz. Hızlandırma özellikleri yok, daha temiz özellikler yok
ya da bunun gibi bir şey. Cihazınızı harici SD kartınızla birlikte tarar. Uygulama ayrıca yükleme sonrasında uygulamaları tarar ve bir programa göre tarama yapabilir. Temelde hepsi bu. Minimal antivirüs deneyimi için iyidir. Ayrıca, uygulama içi satın alma işlemi olmadan tamamen ücretsizdir ve reklamların da bulunmadığından eminiz.

Dr Web Security Space

Fiyat: Ücretsiz / yıllık 7,99 ABD doları / 2 yıl için 15,99 ABD doları / sınırsız 74,99 ABD doları
Dr Web Security Space
Dr Web, eski antivirüs ve anti-malware uygulamalarından biridir. Hızlı ve tam taramalar, fidye yazılımından korunma, karantina alanı ve hatta istatistikler dahil olmak üzere iyi bir dizi özelliğe sahiptir. Bununla birlikte, iyi anti-hırsızlık, çağrı ve SMS filtreleme, URL filtreleme, ebeveyn denetimleri, güvenlik duvarı ve daha fazlası gibi özelliklere sahiptir. Ömür boyu lisans biraz pahalı. Ancak, sadece bir kez ödeme yaptığınız anlamına gelir.

ESET Mobile Security and Antivirus

Fiyat: Ücretsiz / Aylık 1,99 $ / yıllık 14,99 $

ESET, virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılım engelleme dünyasında başka bir büyük isimdir. Taramalar, hırsızlık önleme desteği, güvenlik denetçisi özelliği, tarama zamanlaması ve daha fazlası dahil olmak üzere iyi bir dizi özelliğe sahiptir. Kurulum işlemi biraz müdahaleci. Bir e-posta adresi gerektiren birkaç uygulamdan biri. Aksi takdirde, oldukça iyi çalışıyor. Kurulumdan sonra bir aylık ücretsiz deneme süresi alırsınız. Oradan, ayda 1,99 $ veya yılda 14,99 $ gider. AVAST veya AVG gibi bir şey kadar ağır değildir, ancak CM Security Lite veya Bitdefender'dan daha ağırdır.

Kaspersky Mobile Antivirus

Fiyat: Ücretsiz / yıllık 14,95 $

Kaspersky en popüler antivirüs uygulamalarından biridir. Hem ücretsiz hem de pro sürümü var. Her iki sürümde SMS ve çağrı engelleme, tarama, virüs güncellemeleri ve hırsızlık önleme özelliği bulunur. Premium sürüm, gerçek zamanlı koruma, bir applock ve daha fazlası gibi şeyler ekler. En büyük antivirüs uygulamaları kadar ağır değil. Artı, diğer uygulamalar gibi çalışmayan kötü bir hızlandırıcı özelliği yoktur. Bu, birçok insan için iyi bir orta yol seçeneği yapar. Premium versiyon yılda 14,95 dolar.

Lookout Security and Antivirus

Fiyat: Ücretsiz / aylık 2,99 ABD doları / yıllık 29,99 ABD doları
 Lookout Security and Antivirus
Başka bir popüler antivirüs ve anti-malware uygulaması. Birçok cihazda, özellikle de T-Mobile gibi operatörlerde önceden kurulmuş olarak gelir. Temelleri oldukça iyi. Bu taramalar, kimlik avı koruması, kötü amaçlı yazılım koruması, hırsızlık önleme özellikleri ve daha fazlasını içerir. Aynı zamanda kimlik koruma, kimlik sigortası ve WiFi taraması gibi bazı benzersiz şeyler ile birlikte geliyor.
Bu, çoğu antivirüs uygulamasından biraz farklı bir bakış açısı sağlıyor. Ayda 2,99 dolar ya da yılda 29.99 dolar. Bir antivirüs veya anti-malware uygulaması için oldukça iyidir.

Malwarebytes Security

Fiyat: Ücretsiz / aylık 1,49 $ / yılda 11.99 $

Malwarebytes, Windows'daki en popüler antivirüs uygulamalarından biridir. Mobil versiyonu da oldukça iyi. Güncellenmiş bir virüs veritabanı, kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımı desteği, izin izleyici ve daha fazlasını içerir.
Potansiyel olarak tehlikeli linkler için WhatsApp, Facebook, SMS, vb. tarama gibi normal şeyler de yapar. Uygulama güzel görünüyor, iyi çalışıyor ve diğerleri gibi çok ağır değil. Ayrıca aylık 1,49 $ veya yıllık 11.99 $ 'da makul fiyatlı.

McAfee

Fiyat: Ücretsiz / aylık 2,99 ABD doları / yıllık 29,99 ABD doları

McAfee, antivirüs uygulamalarındaki en büyük isimlerden biridir. Ayrıca en ağırlardan biri. Uygulama tarama, anti-hırsızlık, anti-spyware ve güvenlik kilitleme özelliklerini içerir. Ek olarak, potansiyel telefon hırsızınızın fotoğraflarını çekebilir, telefon kapanmadan önce yerleri bulutlara kaydedebilir ve daha kullanışlı şeyler yapabilir.
McAfee ayrıca başka şeyler için çeşitli bağımsız uygulamalara da sahiptir. UI eski ve çok iyi görünmüyor. Ayrıca, işe yaramayan özellikleri de artırıyor ve kötü yanı bir hesap oluşturulmasını istiyor. Antivirüs uygulaması gerçekten çok kötü çalışıyor, aksi takdirde muhtemelen burada olmazdı. Bu bizim ilk 15'indeki en zayıf seçim.

Norton Security and Antivirus

Fiyat: Ücretsiz / 14.99- $ 39.99 yıllık

Norton Security'nin iniş ve çıkışları var. Uygulamanın, kötü amaçlı yazılımlardan, casus yazılımlardan ve diğer kötü içeriklerden korunma dahil olmak üzere birçok temel özelliği vardır. Ek özellikler arasında batarya düşük olduğunda, gerçek zamanlı koruma, hırsızlık önleyici özellikler ve daha fazlası için cihaz konumunun saklanması yer alır. Antivirüs uygulamalarındaki pahalı seçeneklerden biri. Bununla birlikte, mobil cihazınızı ve bilgisayarınızı da kapsayacak şekilde yılda 39.99 USD karşılığında bir paketi vardır.

TrustGo Antivirus and Mobile Security

Fiyat: Ücretsiz
 TrustGo Antivirus and Mobile Security
TrustGo, nadir ücretsiz antivirüs uygulamalarından biridir. Cihaz taraması, uygulama taraması ve kötü amaçlı yazılımdan korunma gibi temel özellikleri içerir. Uygulama ayrıca bir uygulama yöneticisi içerir. Bir gizlilik danışmanı, veri yedekleme ve diğer bazı yararlı şeyler. Süper ağır veya özelliklerle dolu değil. Yine de, diğer ücretsiz antivirüs uygulamalarından daha fazla özellik var. Bu temizleyici ve güçlendirici işlevleri içerir. Onlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Gerçekten çalışmıyorlar.

Google Play Protect

Fiyat: Ücretsiz

Google Play Protect, Android'in antivirüs uygulamasıdır. Cihazınızdaki uygulamaları tarar ve ardından bunları bu uygulamanın Google Play sürümleriyle karşılaştırır. İkili aynı olmazsa size bildirir. Bu, Google Play'deki mevcut koruma ile birleştirildiğinde gerçekten iyi bir güvenlik engeli oluşturur. Artı, ücretsizdir. Muhtemelen cihazınızda zaten var ve bunu kullanmak için hiçbir şey yapmanız gerekmez.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile