Android için En İyi 15 Fitness Uygulaması

Android için En İyi 15 Fitness Uygulaması

Vücudunuz için şekil almaktan, formda kalmaktan ve egzersiz yapmaktan daha iyi yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Tüm kötü şeyleri (kolesterol, tansiyon, vb.) düşürür ve tüm iyi şeyleri (kaslar, dayanıklılık, vb.) arttırır. Bir Android cihazına sahip olmak bu şeyleri sizin için yapmayacaktır ancak bu yolda size yardımcı olabilecek pek çok uygulama vardır.

Android için en iyi fitness ve egzersiz uygulamaları.

Genel fitness uygulamaları
Bu uygulamalar, hepsi bir arada spor deneyimleri sağlar. Genellikle oldukça pahalı ve kapsamlılar, ama paranızın karşılığını alırsınız. Bu, egzersiz rutinlerini, çeşitli kayıt ve izleme özelliklerini ve kalori sayımı, zamanlayıcılar, su içme hatırlatmaları ve diğer benzer özellikler gibi bir dizi ekstra şeyi içerir. Bu listedeki en iyi uygulamalar bunlar.

Google Fit: Sağlık ve Aktivite Takibi

Fiyat: Ücretsiz

Google Fit, son derece kullanışlı ve ücretsiz fitness uygulamalarından biridir. Çok fazla şey yapabilir. Fitness sisteminizi bir nokta sistemi ve aktif dakikalar kullanarak takip edebilirsiniz. Uygulama ayrıca fitness puan izleme, özelleştirilmiş ipuçları ve Runkeeper, Strava, MyFitnessPal ve diğerleri gibi diğer uygulamalar ile entegrasyon özellikleri barındırır. Wear OS akıllı saat ve Xiaomi Mi Bantları gibi bazı donanımlar için bile destek alabilirsiniz. Temelde başka bir ücretsiz fitness uygulamasından çok daha yönlüdür ve diğer uygulamalarla entegrasyonu, diğer ücretsiz çözümlerden çok daha kolay bir şekilde önerilmesini sağlar.

Runtastic uygulamaları

Fiyat: Ücretsiz · Değişir

Runtastic, mobil cihazlarda en iyi çalışan uygulamalardan birine sahiptir. Ancak, son birkaç yılda büyük bir ilerleme sağladılar. Runtastic artık su alma hatırlatmaları ve sağlıklı yemek tarifleri için uygulamalar yapıyor. Şınav, bisiklet ve pull-up gibi şeyler için bireysel egzersiz uygulamaları vardır. Bir uyku izci uygulaması ve hatta bireysel bir zamanlayıcı uygulaması ile hepsini toparlar. Bazılarının tek alım maliyeti vardır, bazıları ücretsizdir ve bazıları Runtastic'in aylık (veya yıllık) aboneliğini gerektirir. Bu uygulamalarda bi ton fitness özelliği var.

MyFitnessPal

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

MyFitnessPal, mobil cihazlardaki en popüler fitness uygulamalarından biridir. Her şeyden biraz var. Bir kalori sayacı uygulaması olarak kendini tanıtır. Uygulama çeşitli diyetler, gıdalar ve makrolar gibi şeyleri destekler. Ayrıca temel olarak herhangi bir alıştırmayı izler, düzinelerce başka cihaza ve uygulamaya bağlanır, kaydeder ve ilerlemenizi takip eder, hatta egzersiz zamanlayıcıları ve adım izlemesi gibi küçük şeyler de vardır. Bununla birlikte, MyFitnessPal'in sahip olduğu derinlik ve entegrasyon düzeyine sahip birkaç fitness uygulaması ve hatta diyet uygulaması vardır.

Egzersiz uygulamaları
Bunlar çoğunlukla dışarıda çalışmaya odaklanan uygulamalardır. Genel fitness uygulamalarından farkı, fazladan bir sürü şey olmadan çoğunlukla egzersiz rutinleri ve ilerleme takibine odaklanırlar. Burada listelenen en iyi seçenekler listeleniyor.

Ev Egzersizleri - Ekipmansız

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Leap Fitness, birkaç iyi antrenman uygulaması ile Google Play'de bir geliştiricidir. Uygulamaları genellikle çeşitli egzersiz rutinleri ve ilerleme takibi ile basit uygulamalardır. Ana uygulamaları Home Workout, evde az miktarda ekipmanla çalışmayı hedefliyor. Ayrıca özellikle karın yağ, kalça, koşu, germe, kollar ve hızlı kilo kaybı için 30 günlük egzersiz rutinleri için egzersiz uygulamaları var. Bu uygulamaların çok güzel kullanıcı arayüzü yok. Ancak, ucuzdurlar, abonelik gerektirmezler ve şekil almak için iyi fikirleri vardır.

Sworkit

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Sworkit, çok iyi bir egzersiz uygulaması, egzersiz planlayıcısı ve fitness izleyici. Birçok günlük rutinin yanı sıra kendiniz başlamak için altı haftalık bir program için çalışan özelleştirilebilir bir egzersiz programı. Çeşitli egzersizler, germe hareketleri ve diğer aktiviteler vardır. Ofisinizde beş dakikalık germe hareketleri kadar basit bir şey yapabilir veya gününüzde evde tam bir antreman seansı yapabilirsiniz. Bu oldukça pahalıdır, ancak aynı zamanda oldukça esnektir. Strava, aynı özelliklerin çoğuna sahip, ancak her şeyden daha çok çalışmaya odaklanan başka bir iyi uygulama.

You Are Your Own Gym by Mark Lauren

Fiyat: Ücretli

You Are Your Own Gym by Mark Lauren, ev kullanımı için bir ortalamanın üzerinde egzersiz uygulaması. Normal bir sandalye gibi sıradan ekipman gereksinimleri ile çeşitli egzersizler sunar. Uygulama, çeşitli kategorilere ayrılmış 200'ün üzerinde egzersiz sunuyor. Her birinin video tanıtımlarını eklemek için isteğe bağlı (ve ücretsiz) bir eklenti de bulunmaktadır. Bu biraz eski ve arayüz harika değil. Ancak, tek bir maliyeti vardır ve hemen herkes için çalışmaktadır. Elbette, gerçek ekipmanlı bir spor salonuna gitmek, onlara egzersiz rutinleri vermek için farklı bir uygulama istenebilir.

Vücut geliştirme ve güç antrenmanı uygulamaları
Vücut geliştirme uygulamaları kendi başlarına bir türdür. Çoğu kardiyo özelliğini direnç eğitimi lehine çıkarırlar.

JEFIT

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

JEFIT bir antrenman antrenörü ve izleyici uygulamasıdır. Çoğu fitness rutinleri için iyi çalışır. Ancak, vücut geliştirmeye biraz daha fazla ağırlık veriliyor gibi geliyor. Bu, telefonunuz ile web arasındaki çapraz platform desteğine sahiptir. Ayrıca dinlenme zamanlayıcısı, aralıklı zamanlayıcılar, vücut ölçüm günlüğü ve egzersiz programı planlayıcısı gibi çeşitli araçlar da elde edersiniz. Ayrıca, JEFIT'in 1.300'ün üzerinde çalışana ait veritabanına erişebilirsiniz. Hem başlangıç ​​hem de gelişmiş egzersiz rutinleri ve daha fazlası var.

Stronglifts 5x5

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Stronglifts 5x5, 5x5 halter tarzı ile iyi bir kuvvet antrenmanı uygulamasıdır. Beşinci setin sonuna kadar artırılan ağırlığa sahip beş takım reps'i temel olarak yapıyorsunuz. Çok özel bir egzersiz programı var. Haftada üç gün, günde 45 dakika egzersiz yapıyorsunuz. Ayrıca çeşitli izleme özellikleri, grafikler ve hatta Wear OS desteği ile birlikte gelir. Bu oldukça popüler bir halter yöntemidir ve birçok insan kullanır. Yine de bazı ücretsiz özellikler var.

WORKIT - Gym Log, Workout Tracker, Fitness Trainer

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Workit, bir antrenör takipçisi ve bir kuvvet antrenmanı uygulamasının birleşimidir. Bu, rakiplerinin çoğundan biraz daha manuel bir işlemdir. İstediğiniz kadar egzersiz rutinleri oluşturabilirsiniz. Uygulama, ilerlemenizi takip etmenize yardımcı olur. Premium sürüm, BMI hesap makinesi gibi bazı ek öğeler ve ilerleme resimlerinizi saklayabilmenizi sağlar, böylece kazançlarınızı (veya kayıplarınızı) görebilirsiniz. Bu nispeten ucuz ve arayüz iyidir.

Koşu uygulamaları
Koşu uygulamaları en popüler olanlardan biridir. Koşarken uzunluk, mesafe ve tempoyu takip etmeye odaklanırlar. Birçoğu koşu rotalarını planlamak için müzik özellikleri ve haritalama özellikleri içerir. En iyi çalışan uygulamaların listesini burada tıklayarak görebilirsiniz.

Nike+ Run Club

Fiyat: Ücretsiz

Nike+ Run Club, son derece iyi çalışan bir uygulama. Tüm temel şeyleri yapar. Koşularınızı ve koşu istatistiklerini takip edebilir ve rutinlerinizi özelleştirebilirsiniz. Bu, aynı zamanda başarılarınızı ve benzerlerini takip etmek için sesli rehberli egzersizler, başarılar ve skor tabloları içerir. Bu kendi başına zaten bir ortalama çalışan uygulama olurdu. Bununla birlikte, bu aynı zamanda tamamen ücretsiz ve bu tür bir rekabetin çoğunun üzerinde yükselir. Diğer uygulamaların daha fazla özelliği vardır, ancak temelleri istiyorsanız ve hiçbir şey ödemek istemiyorsanız, denemeniz gereken budur.

RunKeeper

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Runner, en popüler koşu uygulamalarından biridir. Runtastic'in en büyük rakiplerinden biri. Uygulama, koşu uzunluğunu, hızınızı ve sıklığınızı izlemek gibi temel bilgileri sunar. Ayrıca bir harita özelliğine sahiptir, böylece koşularınızı önceden haritalayabilirsiniz. Ayrıca, aralık antrenmanı, mesajları teşvik etme ve hatta koşu geçmişi gibi Zombies öncülüğüne benzer bir özellik gibi bazı eğlenceli şeyler de kazanın! Biraz pahalı, ama çalışan bir uygulamada isteyebileceğiniz her şeyi yapıyor. Daha hafif bir deneyim arayanlar önce Nike+ Run Club'ı denemek isteyebilir. Yukarıda Runtastic'i listeledik, ancak aynı zamanda mükemmel bir koşu uygulaması.

Zombies, Run! (Free)

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Zombies, Run! şimdiye kadar en eğlenceli çalışan uygulamalardan biridir. Uygulama sizi çalıştırmak için gereken bir interaktif hikaye anlatır. Ne kadar uzun gidersen, açacağın daha çok hikaye çizgisi bulunur. Ayrıca, oyunda gerçekte zombilerden kaçtığın anlar var. İstatistikleri ve bunun gibi şeyleri takip ediyorsunuz. Bu yüzden bir fitness uygulaması olarak işlev görür. Pro sürümü 300'den fazla hikaye misyonunun ve birkaç farklı oyun modunun kilidini açar. Koşu her zaman bir iş olmak zorunda değildir ve bu uygulama bunu kanıtlamaktadır.

Fitness izleme uygulamaları
Fitness izleme uygulamaları basit, ancak fitness için etkilidir. Genellikle egzersiz rutinleri veya egzersize özgü özellikler içermezler. Ancak, ilerlemenizi temel olarak her şeyde izlemenize izin veriyorlar. Bunlar, daha iyi yollar isteyen ileri düzey kullanıcılar için mükemmeldir.

FitNotes

Fiyatı: Ücretsiz

FitNotes mükemmel bir fitness izleyici uygulamasıdır. Çevrimdışı çalışır ve hiçbir hesap kaydı veya bunun gibi bir şey gerektirmez. Son derece özelleştirilebilir, hem kardiyo hem de direnç egzersizleri için çalışıyor ve egzersiz planlaması için bir takvim içeriyor. Arayüz idare eder ve iyi görünüyor. Dropbox ve Google Drive Really ile bulut yedeklemelerini de destekliyor. Diğer bazı fitness uygulamalarından biraz daha manuel. Premium sürüm geliştiriciyi desteklemek içindir, ancak artık özellik eklemez.

Strong: Exercise Gym Log, 5x5

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Güçlü Egzersiz Sporu Günlüğü, adının hakkını verir. Fitness ve egzersiz rutinlerinizi izlemenizi sağlar. App 5x5, 531 ve benzeri diğer şeyler gibi çeşitli rutinler için yerel destek ile geliyor. İlerlemenizi ve kazancınızı görmek için geçmişinize ve kayıtlarınıza erişebilirsiniz. Çoğu kardiyo ve direnç antrenmanı için çalışır. Daha fazla özelliklere sahiptir ve FitNotes'tan daha iyi çalışır, fakat aynı zamanda daha ağır ve kullanımı daha az kolaydır. Bu bir abonelik maliyeti veya bir astronomik ömür boyu lisans satın alma fiyatı vardır. Seçim sizin, ancak bazı özellikler de ücretsizdir.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile