Telefonunuz root'lu olduğunda, Android için root'lu uygulamalardan herhangi birini yükleyebilirsiniz. Bu uygulamalar, cihazınıza farklı özellikleri getirmek için root ayrıcalıklarını kullanır. İşte Android için en iyi root uygulamalarından bazıları.

En iyi flash uygulaması: Flashify

Flashify ile arkanıza yaslanıp uygulamanın sizin için otomatik olarak yüklemesine izin verebilirsiniz. Bu, çok fazla kişiselleştirmeyi seven ve uzun saatler harcamak istemeyenler için güzel bir uygulamadır.

Flashify ile önyükleme.img'nizi dosyasını flashlayabilir ve kurtarma yapabilirsiniz. img ve zip dosyalarını kolayca yükleyin. Bunları yerel veya bulut depolama alanınıza yedeklemek isterseniz, uygulama bunları otomatik olarak senkronize eder. Cihazların yedeklenmesi ile masaüstünüz arasında otomatik bulut senkronizasyonu sağlar. Uygulama geri yüklemeyi bir SDcard kullanarak da sağlar.
Uygulama ücretsizdir, ancak günde yalnızca flash işlemi yapabilirsiniz. Yapmanız gereken çok sayıda flashlama işlemi varsa, uygulamayı satın almayı düşünebilirsiniz.

Flashify

En root yönetim uygulaması: SuperSU

Eğer cihazınız rootlu ise, SuperSU'ya ihtiyacınız var demektir. Birçok root uygulaması varsayılan olarak SuperSU'yu yükler.
Kısaca SuperSU root kullanıcı izinlerini verdiğiniz uygulamaları yönetir.

SuperSU

En iyi uygulama kaldırıcı: System App Remover

Rootlu Android kullanıcısının yapması gereken ikinci şey, çoğu yeni telefonla birlikte gelen ve dahili depolama ve sistem kaynaklarını tüketen önceden yüklenmiş olan sistem uygulamalarını kaldırmaktır.

Ne yazık ki, kullanılan hafızayı kurtarmanın kolay bir yolu yoktur, ancak pil ve CPU'nuzdaki boşalmayı durdurmak için bu sistem uygulamalarını kaldırabilirsiniz. System App Remover bunun için mükemmel bir araçtır.

System App Remover

Ses kontrolü için en iyi uygulama: Viper4AndroidFX

Eğer rootlu Android telefonunuzun ses çıkışı konusunda memnun değilseniz, o zaman Viper4Adnroid FX istediğiniz root uygulaması. Bir çok özelliği var, ancak EQ modu ayarları canınızı sıkabilir, kayıpsız ses kalitesine ulaşabilir, hoparlör çıkışınızı optimize edebilir, Hi-Fi ses çıkarın ve sistem ses ayarlarını herhangi bir üçüncü parti veya sistem uygulaması üzerinde çalışacak şekilde yönetin.

XDA geliştiricileri tarafından yapılmaktadır.

Viper4AndroidFX

En iyi yedekleme uygulaması: Titanium Backup

Yedeklemeler, rootlu telefon sahiplerinin repertuarının önemli bir parçasıdır. Ve yedekleme çözümleri, özellikle de rootlu sistemlerde, Titanium Backup'dan daha iyi sonuç alamazsınız. Sistem modlarına, ROM'lara ve diğer ayarlamalara başlamadan önce tam bir yedekleme yapmak her zaman iyi bir fikirdir.

Titanium Backup

Pil optimizasyonu için en iyi uygulama: Greenify

Greenify, root olmadan da oldukça iyidir, ancak root ayrıcalıklarıyla daha iyi hale gelir. Greenify, uygulamaları (ve sistem kaynaklarını tüketen) otomatik olarak uyutur ve ne zaman açılması gerektiğini kontrol etmenizi sağlar.

Greenify

Sistem otomasyonu için en iyi uygulama: Tasker

Tasker, root uygulamaların da Yüzüklerin Efendisi'dir. Çok büyük, karmaşık ve biraz yıldırıcı, ancak uygulamaya tam olarak hakim olabilirsen, güzel bir uygulama. Tasker, Android telefonunuzla düzenli olarak yaptığınız her şeyi otomatikleştirebilen tam bir sistem otomasyon uygulamasıdır, programlı etkinlikleri ayarlamadan, uygulamalardaki görevleri otomatikleştirmeye kadar.

tasker

Kayıp dosyaları kurtarmak için en iyi uygulama: DiskDigger

Kaybedilen SMS, fotoğraf, dosya ve verileri kurtarmak için root'lu telefonunuz varsa bu sorunun daha fazla çözümü var. Telefonunuzdan yanlışlıkla fotoğraf, dosya veya başka bir şey silerseniz, DiskDigger, saniyenizi kaybetmeden anında kurtarabilir.

DiskDigger

Pil yönetimi için en iyi uygulama: BetterBatteryStats

Kim iyi batarya seviyesini sevmez? Root'lu Android kullanıcısı iseniz, pil tüketimi ile ilgili dah fazla bilgiye sahip olursunuz.
BetterBatteryStats şunları sunar: pilinizi neyin kullanıldığına dair çok daha detaylı ve bilgilendirici döküm. Bunun birçoğu Android Marshmallow'da stok geliyor ancak henüz güncelleme yapmadıysanız, bu iyi bir uygulama.

BetterBatteryStats

En iyi root dosya yöneticisi: ES File Explorer

ES File Explorer

Hiçbir rootlu cihaz kaliteli bir dosya yöneticisi olmadan olmaz. Total Commander ve Cabinet gibi sağlam bir dosya yöneticileri var ama kişisel favorim hala ES File Explorer.

Ayrıca bir root dosya yöneticisiyle de işlem yapabilirsiniz, ancak dosya yöneticilerinin çoğunda bir root gezgini vardır.

Birden fazla cihaz sahibi için en iyi uygulama: DataSync

DataSync

DataSync, cihazlarınızı birbirine senkronize etmenizi sağlar.

Ekran kaydı için en iyi uygulama: Rec

rec

Ekran görüntüsü, Android kullanıcılarının büyük çoğunluğu için yararlı olmayabilir, ancak bazıları için kritik önem taşıyor. Rec bunun için en iyi rootlu ekran kaydı uygulaması.

 

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 2479 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android için en iyi 15 Root Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android için en iyi 15 Root Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için en iyi 15 Root Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "