Android için en iyi 15 Root'lu uygulama

Android için en iyi 15 Root'lu uygulama

Cihazınızı root yetkisi kazandırmak için halen pek çok neden var. Root'tan çıkarılmış aygıtların sahip olamayacağı pek çok işlev ekler. İşte Android için en iyi root yetkisi kullanan uygulamalar.

AdBlock Plus

AdBlock Plus ücretsiz, açık kaynak kodlu bir uygulamadır. Tahmin edebileceğiniz gibi, reklamları cihazdan kaldırır. Bu, ayarlanabilen, göze batmayan bazı reklamların geçebilemesi için yapılandırılabilir. Uygulama kolayca yapılandırılabilir. Google Play Store'da mevcut değildir, ancak yukarıdaki linki tıklayarak kullanabileceğiniz bir ABP resmi bağlantısı bulunmaktadır. Kesinlikle en iyi kök uygulamalar arasındadır.

FlashFire

FlashFire, herkesin denemesi gereken rootlu uygulamalardan biridir. Flashfire programı Mobile Odin'in alternatif programıdır. Yedekleme, geri yükleme, stock rom yükleme gibi özelliklere sahip mükemmel bir programdır. Bilgisayarınız olmadan Samsung stock romlarını yükleyebilirsiniz. Aynı şeylerin daha fazlasını, ama daha etkili yapar. Bazı işlevler, profesyonel sürümü gerektirir.

flashfire

Flashify

Flashify Rootlanmış Android telefonlarda .img uzantılı Recovery veya boot imajlarını yüklemeye yarar. Genelde Flashify ile Custom Recovery CWM, TWRP ve Philz Touch gibi özel recovery dosyalarını yükler. Flashify ile Custom Recovery dosyalarını kod veya bilgisayar kullanmadan yaptığımız için bize bir nevi kolaylık sağlıyor.

Flashify

Link2SD

Link2SD, uygulamaları SD kartınıza taşımanıza izin veren bir uygulamadır. Klasik Apps2SD uygulamaları üzerinde çalışmayan uygulamalar için de çalışır. Bu, harici SD kart alanınızı kullanmanın harika bir yoludur. Taşınan uygulamaların daha yavaş yükleneceğini de belirtmek gerekir.

Link2SD

Magisk

Magisk, en popüler ve güçlü root araçlarından biridir. Ayrıca nispeten yeni. En büyük işlevi, root'u çok etkili bir şekilde gizlemenize izin verir. Bu, Netflix'i seyretmek veya rootlu iken Pokemon Go oynamak gibi şeyler yapmanızı sağlar. Daha işlevsellik kazandıran modüller de dahil olmak üzere çeşitli diğer işlevleri vardır. Bu uygulama artık Google Play'den indirilemiyor. Bu yüzden XDA-Developers'tan APK'yı indirmeniz gerekecek.

magisk

Quick Reboot

Android Quick Boot uygulaması özellikle telefon veya tableti ile ROM yükleme, değiştirme, Nandroid yedekleme gibi işlemleri sık sık yapanların işine yarayacak bir uygulamadır.

Normalde Recovery ve Bootloader ekranlarına girmek için örneğin Samsung cihazlarda Üst veya Alt ses + Home + Power tuş kombinasyonu kullanılır. Zamanlama ve tuşları zamanında bırakmak gibi sıkıntılarla uğraşmamak için bu uygulamayı yüklemenizi tavsiye ederim.

Quick Reboot

ROM Toolbox

Rom Toolbox, rootlu cihazlar için eşsiz bir uygulamadır. ROM Toolbox isminden de anlaşılacağı gibi özellikle rootlu cihazlara sahip Android kullanıcıları için düzgün bir araç kutusudur. İçinde bir ROM yöneticisi, bir uygulama yöneticisi, ve çok çeşitli ek özellikleri de bulucaksınız. 

ROM Toolbox

Servicely

Servicely, arka plan hizmetlerini kontrol etmeye yardımcı olan bir uygulamadır. Bu, cihazınızın ekranı kapanırken Facebook'un arka planda çalışmasını önlemek gibi bir şey yapmanıza izin verecektir. Sahtekar uygulamaları ve cihazınızın haksız uyandırılmalarını durdurmak için bir engel var. Durdurğunuz hizmetlere bağlı olarak performansı ve pil ömrünü bile artırabilir. Android'in Doze Modundaki iyileştirmeler sayesinde şimdi biraz daha faydalı. Ancak yine de iyi çalışıyor.

Solid Explorer

Solid Explorer gerçekten iyi bir dosya yöneticisidir. Çoğu görev için rootsuz çalışır. Uygulama, kopyalama ve yapıştırma, dosyaları unzip etme gibi alışılagelmiş işlemleri gerçekleştirebilir, ayrıca bulut depolama ve ağ depolama aygıtları için de destek sağlar. Tasarımı da çok güzel. Uygulama içinde rootu etkinleştirme seçeneği vardır. Bu, daha önce yapamadığınız her şeyi yapmanızı sağlar. Root erişimi olan bir çok iyi dosya yöneticisi vardır. Ancak, bu bir temiz, iyi çalışıyor ve hiçbir reklam ile uğraşmazsınız.

SuperSU

SuperSU, en popüler root uygulamalarından biridir. Bunun nedeni muhtemelen root yöntemlerinin çoğunun varsayılan olarak bu uygulamayı kurmasını sağlar. Bi ton özelliğe sahip sağlam bir root uygulamasıdır. Aygıtınızı tamamen roottan çıkarabilir, günlükleri tutabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Herkesin bildiği root uygulamalarından biridir.

supersu

Tasker

Tasker adı verilen çok kullanışlı bir root uygulaması var. Bu güçlü uygulama ile telefonunuzda istediğiniz herhangi bir şeyi yapabilirsiniz. Bu belirsiz bir açıklama ancak doğrudur çünkü tek sınır hayal gücünüzdür. Çoğu işlevin root izinlerine ihtiyacı yoktur. Buna rağmen bazı işlevler ekliyor. Özellikle bağlantı noktaları ve akıllı telefonlar için alışılmadık ihtiyaçları olan kullanıcılar için harika bir uygulama. Öğrenme eğrisi oldukça zor olduğu için dikkatli olun. Root olsun veya olmasın yararlıdır.

tasker

Titanium Backup

Titanium Backup birçok kök listesinin başında yer alır. Bu uygulama ile, bloatware'i kaldırıp (birçok insanın sahip olması gereken), uygulamaları dondurabilir (kurulu bırakır ancak sürekli çalışmasını engeller) ve uygulamalarınızı ve uygulama verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Yeni root kullanıcılarına öneririlir. Eğer rootlu cihazınız varsa hemen başlayın. Muhtemelen en iyi ve en kullanışlı root uygulamadır.

Viper4Android

Viper4Android, ses dosyalarının hoparlörlerden, Bluetooth aygıtlarından ve kulaklıklarınızdan nasıl çıkacağı hakkında size ummadığınız miktarda kontrol sağlayan bir ses değiştirme aracıdır. Kendi ses sürücüsü, bir ekolayzer, ses tonlarınızı kontrol etmenize izin veren efekt tonları ve çok daha fazlasıyla birlikte gelir. Bu karmaşık bir yükleme işlemi ve indirme ve talimatlar için resmi XDA dizinine gitmeniz gerekecek, ancak Android'deki ses değişiklikleri söz konusu olduğunda bu iyi bir sonuç.

ViPER4Android

Wakelock Detector

Wakelock Detector, uygulamanın adının tam olarak ne sözlediğini yapar. Çizgisel hareket eden uygulamaları bulmanıza yardımcı olur. Bu şekilde, durdurmak için gerekli adımları atabilirsiniz. Pil ömrü için gerekli root uygulamalarından biridir.

Xposed Framework

Xposed Framework, birçokları için varsayılan root deneyimi olan ROM'ların yerini almıştır. Modüller, tema, UI ve performans ince ayarları, görsel değişiklik, buton yeniden şekillendirme gibi pek çok şey yapan bir uygulama. Modülleri bazen cihazınıza bağlı olarak bulmak biraz zor olabilir, ancak kullanabileceğiniz ve tadını çıkarabileceğiniz pek çok evrensel modül vardır.

Xposed

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile