Android için En İyi 4 Equalizer Uygulaması

Android için En İyi 4 Equalizer Uygulaması

Spotify gibi hizmetlerin artan popülaritesi ile, çoğumuz müzik dinlemek için akıllı telefonları kullanıyoruz. Ancak, mobilden müzik dinleme alışkanlığı büyümeye devam ederken, Android işletim sisteminde bir ekolayzır eksikliği çıktı. Elbette, bazı uygulamalar kendi ekolayzırlarını sunuyor, ancak herhangi bir ses için çıkışı ayarlamak için yerel bir yol yoktur. Üçüncü taraf bir çözüme ihtiyacınız var. Google Play Store'daki en iyi ekolayzır uygulamalarından dördü bu yazıda.

Equalizer Uygulamalarını Anlama

Listeye girmeden önce, netleştirmek için önemli bir nokta vardır: root erişimi gerektirmeyen tüm ekolayzer uygulamaları aynı şeyi yapar.

Bunun nedeni, hepsi Equalizer, Virtualizer, BassBoost, PresetReverb ve EnvironmentalReverb'yi kontrol etmek için Android AudioEffects sınıfına güvenmeleridir.

Bunun kullanıcılar için birkaç önemli etkisi vardır. Birinci olarak, uygulamalar arasındaki tek farklar, kullanıcı arayüzleri ve ek özelliklerdir - sesinizdeki efekt aynı olacaktır. İkincisi, ekolayzerler bir seferde birden fazla uygulamayı kontrol edemeyecektir. Son olarak, indirdiğiniz Equalizer, Spotify ve Google Müzik gibi uygulamalarda paketlenmiş olan ekolayzerlerle aynı şekilde çalışır.
Yalnızca bir hizmet kullanıyorsanız ve zaten bir ekolayzırınız varsa, ek bir uygulama indirmek gereksizdir.

Bu gerçeklerden dolayı, bu listede sadece en iyi dört seçenek vardır.

1. Equalizer

Equalizer en iyi özelliklere sahiptir, kullanımı en kolay olanıdır ve en iyi arayüze sahiptir.

Ücretsiz versiyon 11 adet ön ayar ile geliyor; Normal, Klasik, Dans, Flat, Folk, Metal, Hip-Hop, Caz, Pop, Rock ve Latin gibi bas sesleri, surround ses ve ses amplifikatörü. Etkinleştirmek istediğiniz ön ayarlara dokunun.

Öne çıkan özelliği, dinleyiciyi, dinlediğiniz müzik türüne göre otomatik olarak ayarlamak için ID3 etiketlerinin kullanılmasıdır. Açıkçası, bu yalnızca müzik kitaplığınızı doğru bir şekilde etiketlemek için zaman ayırdıysanız çalışır.

Uygulama, Google’ın “Materyal Tasarımı” ilkelerini takip eder, ancak biraz hareket eklemek isterseniz özel temaları indirebilirsiniz. Ayrıca bir ana ekran widget'ı var ve ekolayzırınızı anında ayarlamanıza izin verir.

Pro versiyonu kendi özel hazır ayarlarınızı kaydetme, ana ekran widget'ınıza özel önayarlar ekleme olanağı ve ID3 etiketleme özelliğinin Spotify gibi uygulamalarla çalışmasını sağlar.

2. Equalizer & Bass Booster

Equalizer & Bass Booster isminden çok daha fazlasını veriyor. Bas takviyesine ek olarak, beş bantlı bir ekolayzır (60 Hz, 230 Hz, 910 Hz, 3.6 kHz ve 14 kHz), 15 seviyeli ses yükseltici ve surround ses kontrolü vardır.

Estetik olarak geliştirici, uygulamayı ekranınızın ortasında yüzen bir MP3 oynatıcısı gibi görünecek şekilde tasarladı. Bas ve surround sesi değiştirmenize izin veren kullanımı kolay aramalar vardır.

Müzik çalarken, sanal MP3 oynatıcının ekranı, müziğe zamanında geri dönen bazı harika görsellere sahiptir. Görselleri tam ekran yaparsanız, daha da etkileyici olur. Grafikler, cihazınızı hareket ettirirken kendilerini ayarlar.
Uygulamanın ekrandaki efektler için telefonun sesini kaydetmesine izin vermeniz gerekir.

Pro sürümü reklamları kaldırır ve özel önayarlar ekler.

3. Equalizer Music Player Booster

Ekolayzır Müzik Çalar Booster üçü bir arada uygulama: bir MP3 çalar, bir müzik ekolayzır ve bir bas güçlendirici. Ayrıca Play Store'da “Editörün Seçimi” ödülü var.

Ekolayzırda beş bant vardır (Bas, Düşük, Orta, Üst, Yüksek). Seçebileceğiniz 10 adet ön ayar vardır ve ayrıca özel önayarlar oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz.

Cihazınızda kayıtlı müzik (şarkı veya podcast) ile çalışır - Spotify veya diğer uygulamalarla uyumlu değildir. Ancak, Spotify tarafından sağlanan ekolayzır ve özel üçüncü taraf uygulamaları işlevsellik açısından aynıdır.

MP3 çalarda gezinmek kolaydır. Cihazınızda kaydettiğiniz sesleri otomatik olarak bulur, çapraz geçişi destekler (20 saniyeye kadar), bir görselleştiriciye (Equalizer & Bass Booster’ın görselleştiricisi kadar etkileyici olmasa da) sahiptir ve bir uyku zamanlayıcısı vardır.

Aynı ağdaki diğer kullanıcıların şarkılarını paylaşmanın bir yolu bile var. Uygulamanın cihazında yüklü olduğu sürece onlara bir kod verebilir ve tüm koleksiyonunuzu uzaktan aktarabilirler.

Pro sürüm ile reklamları kaldırabilirsiniz.

4. Equalizer Ultra Booster EQ

Equalizer Ultra Booster EQ'da 10 bantlı bir ekolayzır bulunuyor. Mağazadaki tek root özelliği olmayan 10 bantlı uygulamadır.

10-banta ek olarak, bir virtualizer ve bir reverb kadranı ve bir bas yükseltmesi ve bir tiz yükseltmesi için kaydırıcılar da bulacaksınız.

Pro modunda, “Ultra Mod” un kilidini açabilirsiniz. Bir preamp, ultra bas, geliştirilmiş stereo efektler, crossfading ve oynatma hızı ayarlaması gibi bazı ilave ek özelliklere sahiptir.

Uygulama, kullanmak için ya da göze hoş gelen diğerleri kadar iyi değildir.

Yine de, bu ekstra bantlar sizin için önemliyse, sağlam bir seçimdir.

Android Telefonunuz için 11 Ekolayzır Uygulaması
İlginizi Çekebilir

Android Telefonunuz için 11 Ekolayzır Uygulaması

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile