Android için En İyi 4 Equalizer Uygulaması

Android için En İyi 4 Equalizer Uygulaması

/ / Okuma süresi: 4 dk, 55 sn / Yorum (0)
A A A

Spotify gibi hizmetlerin artan popülaritesi ile, çoğumuz müzik dinlemek için akıllı telefonları kullanıyoruz. Ancak, mobilden müzik dinleme alışkanlığı büyümeye devam ederken, Android işletim sisteminde bir ekolayzır eksikliği çıktı. Elbette, bazı uygulamalar kendi ekolayzırlarını sunuyor, ancak herhangi bir ses için çıkışı ayarlamak için yerel bir yol yoktur. Üçüncü taraf bir çözüme ihtiyacınız var. Google Play Store'daki en iyi ekolayzır uygulamalarından dördü bu yazıda.

İlginizi Çekebilir
Android Telefonunuz için 11 Ekolayzır Uygulaması

Android Telefonunuz için 11 Ekolayzır Uygulaması

Günümüzde akıllı telefonların çoğunluğu bir ekolayzırla önceden yüklenmiş olarak geliyor. Ancak, iyi bir müzik dinleyicisiyseniz, belki de bunu dinleme ihtiyaçlarınız için yetersiz buluyor olabilirsiniz. Neyse ki, Android, "ses" özelliğini özelleştir..

Equalizer Uygulamalarını Anlama

Listeye girmeden önce, netleştirmek için önemli bir nokta vardır: root erişimi gerektirmeyen tüm ekolayzer uygulamaları aynı şeyi yapar.

Bunun nedeni, hepsi Equalizer, Virtualizer, BassBoost, PresetReverb ve EnvironmentalReverb'yi kontrol etmek için Android AudioEffects sınıfına güvenmeleridir.

Bunun kullanıcılar için birkaç önemli etkisi vardır. Birinci olarak, uygulamalar arasındaki tek farklar, kullanıcı arayüzleri ve ek özelliklerdir - sesinizdeki efekt aynı olacaktır. İkincisi, ekolayzerler bir seferde birden fazla uygulamayı kontrol edemeyecektir. Son olarak, indirdiğiniz Equalizer, Spotify ve Google Müzik gibi uygulamalarda paketlenmiş olan ekolayzerlerle aynı şekilde çalışır.
Yalnızca bir hizmet kullanıyorsanız ve zaten bir ekolayzırınız varsa, ek bir uygulama indirmek gereksizdir.

Bu gerçeklerden dolayı, bu listede sadece en iyi dört seçenek vardır.

1. Equalizer

Equalizer en iyi özelliklere sahiptir, kullanımı en kolay olanıdır ve en iyi arayüze sahiptir.

Ücretsiz versiyon 11 adet ön ayar ile geliyor; Normal, Klasik, Dans, Flat, Folk, Metal, Hip-Hop, Caz, Pop, Rock ve Latin gibi bas sesleri, surround ses ve ses amplifikatörü. Etkinleştirmek istediğiniz ön ayarlara dokunun.

Öne çıkan özelliği, dinleyiciyi, dinlediğiniz müzik türüne göre otomatik olarak ayarlamak için ID3 etiketlerinin kullanılmasıdır. Açıkçası, bu yalnızca müzik kitaplığınızı doğru bir şekilde etiketlemek için zaman ayırdıysanız çalışır.

Uygulama, Google’ın “Materyal Tasarımı” ilkelerini takip eder, ancak biraz hareket eklemek isterseniz özel temaları indirebilirsiniz. Ayrıca bir ana ekran widget'ı var ve ekolayzırınızı anında ayarlamanıza izin verir.

Pro versiyonu kendi özel hazır ayarlarınızı kaydetme, ana ekran widget'ınıza özel önayarlar ekleme olanağı ve ID3 etiketleme özelliğinin Spotify gibi uygulamalarla çalışmasını sağlar.

2. Equalizer & Bass Booster

Equalizer & Bass Booster isminden çok daha fazlasını veriyor. Bas takviyesine ek olarak, beş bantlı bir ekolayzır (60 Hz, 230 Hz, 910 Hz, 3.6 kHz ve 14 kHz), 15 seviyeli ses yükseltici ve surround ses kontrolü vardır.

Estetik olarak geliştirici, uygulamayı ekranınızın ortasında yüzen bir MP3 oynatıcısı gibi görünecek şekilde tasarladı. Bas ve surround sesi değiştirmenize izin veren kullanımı kolay aramalar vardır.

Müzik çalarken, sanal MP3 oynatıcının ekranı, müziğe zamanında geri dönen bazı harika görsellere sahiptir. Görselleri tam ekran yaparsanız, daha da etkileyici olur. Grafikler, cihazınızı hareket ettirirken kendilerini ayarlar.
Uygulamanın ekrandaki efektler için telefonun sesini kaydetmesine izin vermeniz gerekir.

Pro sürümü reklamları kaldırır ve özel önayarlar ekler.

3. Equalizer Music Player Booster

Ekolayzır Müzik Çalar Booster üçü bir arada uygulama: bir MP3 çalar, bir müzik ekolayzır ve bir bas güçlendirici. Ayrıca Play Store'da “Editörün Seçimi” ödülü var.

Ekolayzırda beş bant vardır (Bas, Düşük, Orta, Üst, Yüksek). Seçebileceğiniz 10 adet ön ayar vardır ve ayrıca özel önayarlar oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz.

Cihazınızda kayıtlı müzik (şarkı veya podcast) ile çalışır - Spotify veya diğer uygulamalarla uyumlu değildir. Ancak, Spotify tarafından sağlanan ekolayzır ve özel üçüncü taraf uygulamaları işlevsellik açısından aynıdır.

MP3 çalarda gezinmek kolaydır. Cihazınızda kaydettiğiniz sesleri otomatik olarak bulur, çapraz geçişi destekler (20 saniyeye kadar), bir görselleştiriciye (Equalizer & Bass Booster’ın görselleştiricisi kadar etkileyici olmasa da) sahiptir ve bir uyku zamanlayıcısı vardır.

Aynı ağdaki diğer kullanıcıların şarkılarını paylaşmanın bir yolu bile var. Uygulamanın cihazında yüklü olduğu sürece onlara bir kod verebilir ve tüm koleksiyonunuzu uzaktan aktarabilirler.

Pro sürüm ile reklamları kaldırabilirsiniz.

4. Equalizer Ultra Booster EQ

Equalizer Ultra Booster EQ'da 10 bantlı bir ekolayzır bulunuyor. Mağazadaki tek root özelliği olmayan 10 bantlı uygulamadır.

10-banta ek olarak, bir virtualizer ve bir reverb kadranı ve bir bas yükseltmesi ve bir tiz yükseltmesi için kaydırıcılar da bulacaksınız.

Pro modunda, “Ultra Mod” un kilidini açabilirsiniz. Bir preamp, ultra bas, geliştirilmiş stereo efektler, crossfading ve oynatma hızı ayarlaması gibi bazı ilave ek özelliklere sahiptir.

Uygulama, kullanmak için ya da göze hoş gelen diğerleri kadar iyi değildir.

Yine de, bu ekstra bantlar sizin için önemliyse, sağlam bir seçimdir.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 514 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android için En İyi 4 Equalizer Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android için En İyi 4 Equalizer Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için En İyi 4 Equalizer Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.