Android için En İyi 5 Bölünmüş Ekran Kamera Uygulamaları

Android için En İyi 5 Bölünmüş Ekran Kamera Uygulamaları

Tek fotoğrafta bozuk paranın iki yüzü gibi bir şey göstermek! Bunun gibi şeyler için Split Kamera uygulamaları var. Tipik bir split kamera uygulaması, size bölünmüş ekran görünümü verir. Bölünmüş ekran görünümünde, konuyu iki farklı açıdan görebilir ve ardından yakalama düğmesine bastığınızda bunları tek bir görüntüde birleştirebilirsiniz.

Android için Bölünmüş Kamera Uygulamaları

Aynı konunun resmini iki ayrı açıda veya pozisyonda da çekebilirsiniz. Sanatçılar bu hileyi çok etkileyici efektler yaratmak için uzun zamandır kullanıyor.

Android telefonunuzdaki kameranın gücü ve bölünmüş bir kamera uygulaması sayesinde, bu efektleri istediğiniz zaman yeniden oluşturabilirsiniz. Daha fazla ado olmadan, Android platformunda bulunan en iyi bölünmüş kamera uygulamalarından bazılarına göz atalım.

1. Split Camera

Listedeki ilk uygulama Split Camera'dır. Uygulamayı ilk kez açtığınızda, sizi can sıkıcı bir reklamla karşılar. Neyse ki, tekrarı olmayacak ve özellikle de selfie çekerken.

Uygulama, ekranınızı sürükleyerek ayarlayabileceğiniz 50-50 oranında ikiye böler. Çekmeye çalıştığınız çekime bağlı olarak dikeyden yataya değiştirebilirsiniz. Konu bir açıdan daha büyük ve diğerinden daha küçük göründüğünde faydalıdır.

Şimdi, ilk yarıdaki nesnenin bir resmini tıklayın, açıyı değiştirin ve ikinci yarıda başka bir fotoğraf çekin. Kesin bir görüntü oluşturmak için nihai sonuçlar otomatik olarak birleştirilecektir.

Daha sonra iki görüntüyü birleştirerek bir tane gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bölünmüş resimler çekerken arka planın gerçek görünmesi için sorunsuz bir şekilde harmanlanması gerekir.

Bölünmüş Kamera uygulaması reklam gösterimli olarak ücretsizdir. Uygulama içi satın alma işlemi yoktur.

2. Split Camera

Yukarıdaki ile aynı adı taşıyan ancak burada We Are tarafından geliştirilen başka bir bölünmüş kamera uygulaması var. Split Kamera, adından daha fazla seçenek ve özellik sunuyor. Daha ilginç efektler oluşturmak için çerçeveyi üç hatta dört parçaya bölebilirsiniz.

Bir zamanlayıcı seçeneği vardır, çünkü çekimi yapmadan önce saçları, gözlükleri ve diğer şeyleri ayarlamak için bir ya da iki saniyeye ihtiyaç duyarız. Kullanılabilir filtreler vardır, ancak bunlar arasında gezinemezsiniz. Bunun yerine, eylemdeki etkileri görmek için bunların içinden geçmek zorunda kalacaksınız. Arayüz tasarımı çok çekici olmasa da, uygulama iyi çalışıyor.

Yarı saydam bir efekt oluşturmak için bir görüntüyü veya başka bir nesneyi üst üste bindirebilirsiniz.

Uygulama reklamlarla birlikte gelir, ancak uygulama içi satın alma işlemi yoktur.

3. Split Lens 2

Split Camera bizi bölünmüş görüntüler alma konseptiyle tanıştırdı, ancak sağlam filtreler, grafikler ve özel efektler gibi özelliklere sahip değildir. Instagram ile büyüyen bir nesil filtresiz yaşayamaz! Lens 2 burada devreye giriyor.

Fark edeceğiniz ilk şey, Split Lens 2'nin, bölme formatında iki görüntü ve video oluşturmanıza izin vermesidir. Sadece bu da değil, aynı zamanda ekranı (çerçeve) farklı kombinasyonlarda bölebileceğiniz çoklu seçeneklerle birçok ekran düzeninden birini seçebilirsiniz.

Mevcut görselleri ve videoları galeriden de ekleyebilirsiniz. Resimleri tıklattıktan sonra, filtrelerle denemeye başlayabilirsiniz. Yine, seçim yapmak için yeterli olan 115 adet görüntü filtresi var.

Bazı ilginç olanlar arasında bokeh, havaya yükselme (konuyu uçurur) bulunur ve ayrıca vücut parçalarını değiştirme yeteneği vardır. Son bölüm, ilginç efektler oluşturmak için yüzleri veya diğer parçaları nesnelerle değiştirmek için kullanılabilir.

4. Frontback

Frontback, kameranızla bölünmüş fotoğraflar çekerken farklı şeyler yapmak ister. Akıllı telefonunuzun biri önünde diğeri arkada olmak üzere iki kamerası vardır. Frontback, aynı hikayenin farklı taraflarını yakalamak için kameraları kullanmak ister. Bölünmüş fotoğrafçılıkta ilginç bir şey.

Uygulamayı kullanarak yakaladıkları benzersiz fotoğrafları düzenli olarak paylaşan bir kullanıcı topluluğu var. Kamera moduna girmek için alttaki yuvarlak düğmeye dokunun. Diğer bölünmüş kamera uygulamaları gibi, ilk önce arka kamera ile bir fotoğraf çekecek ve ardından ön kamera ile başka bir çekim yapacaksınız.

İsterseniz tam ekran moduna geçebilir veya ayna görüntüleri oluşturmak için yatay / dikey çevirme yapabilirsiniz. Oldukça popüler bir uygulama.

Frontback bölünmüş kamera uygulaması, hiçbir reklam veya uygulama içi satın alma olmadan indirmek ücretsizdir.

5. Instasplit

Instasplit, listedeki son uygulama. Ayrıca temel özellikleri ile oldukça düz bir uygulama. Minimalist ama iyi tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü bulmak için uygulamayı başlatacaksınız. Otomatik flaşı açma / kapama, ekranı yatay veya dikey olarak ayırma ve kamerayı önden arkaya değiştirme seçeneği vardır.

Birkaç dakika sürmesi gereken Instasplit'i ayarlamayı bitirdiğinizde, ilginç efektler oluşturmak için açı ve nesnelerle deneme yapmaya başlayabilirsiniz. Yerleşik çerçeve filtresi olmasa da, bölünmüş çizgiyi merkezde el ile sürükleyerek bölünmüş ekran boyutunu değiştirebilirsiniz.

Uygulamaya reklam desteklidir, ancak uygulama içi satın alma işlemi yoktur.

Sonuç

En İyi Android Kamera Uygulamaları
İlginizi Çekebilir

En İyi Android Kamera Uygulamaları

Ücretsiz ve En İyi 10 Android Kamera Uygulamalası
İlginizi Çekebilir

Ücretsiz ve En İyi 10 Android Kamera Uygulamalası

Bölünmüş kamera uygulamaları, takıldıktan sonra çok eğlenceli olabilir. Bu uygulamaları nasıl kullandıklarını görmek için diğer fotoğrafçılara bakmanızı tavsiye ederim. Bu, resimleriniz için size biraz fikir ve ilham verecektir.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile