Ogznet.com

PlayStation, şimdiye kadar piyasaya sürülen en ikonik oyun sistemlerinden biri ve çok sayıda efsanevi oyunla geldi. Bu oyunları bir çocukken oynadıysanız ve tekrar oynamak istiyorsanız, o zaman şu anda Android için en iyi PlayStation emülatör uygulamaları var.

ClassicBoy
Fiyatı: Ücretsiz / Uygulama içi satın alma içeriyor

ClassicBoy kendisini bir all-in-one emülatörü olarak neitelendirir. PlayStation, üç Game Boy sistemi, Nintendo 64, NES, SEGA ve NeoGeo gibi çeşitli konsolları destekler. Ayrıca çeşitli özellikleri vardır. Donanım denetleyicisi desteği, özelleştirilebilir dokunmatik ekran denetimleri, bazı ses ayarları ve olağan kaydetme ve yükleme durumları. Çoklu emülatör arayanlar için iyi bir seçenek. Bununla birlikte, çoğu PlayStation emülatöründen daha fazla özelliği yoktur.

EmuBox
Fiyat: Ücretsiz / Reklam içeriyor

EmuBox, yeni PlayStation emülatörlerinden biridir. Ayrıca hepsi bir arada bir emülatör uygulaması. SNES, Nintendo DS, NES ve tabii ki PlayStation dahil olmak üzere çeşitli konsolları içerir. Ayrıca kaydetme ve yükleme durumlarını, hile kodu desteğini, hızlı ileri modunu ve donanım denetleyicisi desteğini içerir. Bu temel olarak en iyisi. FPse gibi yapılandırılabilir değil ama yeterince iyi çalışıyor. Ayrıca, reklamlar ile tamamen ücretsizdir.

ePSXe
Fiyatı: Ücretli

ePSXe, tartışmasız en iyi iki PlayStation emülatöründen biridir. Bu, kullanımı biraz daha kolay olma eğilimindedir. Aynı zamanda oldukça kararlı. Ayrıca, bölünmüş ekran modunu destekler, durumları kaydedebilir ve yükleyebilir, özelleştirilebilir kontroller,
donanım denetleyicisi desteği ve OpenGL geliştirilmiş grafikler. Ek özellikler ekleyen bazı eklentiler de vardır. Klasiğin ötesinde çalışan bir şey istiyorsanız bunu seçmelisiniz. Tek dezavantajı, satın almadan önce bunu deneyemezsin. Bu, verilen geri ödeme süresinin içinde test etmeniz gerektiği anlamına gelir.

FPSE
Fiyatı: Ücretli

FPse, Android'deki en büyük iki PlayStation emülatöründen biridir. Bu son derece özelleştirilebilir. Kaydetme ve yükleme durumları, özelleştirilebilir kontroller, yüksek uyumluluk ve donanım denetleyici desteği gibi temel özellikleri içerir. Bununla birlikte, aynı zamanda bir dizi gelişmiş seçenek, eklenti ve oyunların doğru oynamasını sağlamanıza yardımcı olan ekstralar. Cihazınıza bağlı olarak daha iyi grafikler veya daha iyi oyun oynamayı seçebilirsiniz. EPSXe gibi, bunun denemek için ücretsiz bir sürümü yok. Bu yüzden, geri ödeme süresi içinde test etmeniz gerekir.

RetroArch
Fiyat: Ücretsiz

RetroArch en ünlü Playstation emülatörleri arasında. Emülatör ayrıca çoklu platform desteğine de sahiptir. Aslında düşünebileceğiniz her şeyi destekler. Her sistemi tek tek bir eklenti olarak indirirsiniz. Bu, çoğu PlayStation emülatörüne kıyasla ekstra bir karmaşıklık seviyesi olduğu anlamına gelir. Ancak, eğer bu uygulamada ustalaşmayı öğrenirseniz, bir süreliğine başka bir uygulama aramanıza gerek kalmaz. Tamamen ücretsiz (ve açık kaynak).