Ogznet.com
Ogznet.com
Photo by Petter Lagson on Unsplash

Android için En İyi 5 VPN İnternet Tarayıcısı

Android akıllı telefonlar ve tabletler için özel Android VPN uygulamaları olması rağmen, birçoğumuz VPN bağlantısının Android internet tarayıcımızda yerleşik olarak bulunmasını tercih ediyoruz. Sonuç olarak bu vpn uygulamaları, genellikle sistemi yormaz, ücretsizdir ve gitmeniz gereken yere ulaşmak için uygulamalar arasında geçiş yapmanızı engellerler.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Opera internet tarayıcısı, en popüler Android VPN tarayıcılarından biridir, ancak birkaç seçenek daha vardır. Bunları bu yazıda listeliyoruz ve Android VPN tarayıcılarını kullanma konusunda size bazı özellikleri gösteriyor olacağız.

Öncelikle, Android VPN tarayıcıları kullanışlı araçlar olmasına rağmen, sadece web tarayıcınızdaki trafiği güvenli hale getirir. Tüm bağlantınızı korumak için normal bir VPN uygulaması kullanmanız gerekir. Bir VPN uygulaması, bölgenizde engellenen uygulamalara ve sitelere erişmenize de olanak tanır. Bu yazıdaki Android VPN programları sadece kendi içinde internette gezinirken bağlantınızı korur ve gizler.

Android için en iyi VPN tarayıcı

Gizlilik ve güvenlik internet ortamında çok önemli olduğu için, herhangi bir uygulamayı indirmeden önce, aşağıda listelenen Android VPN tarayıcılarının avantajlarını ve dezavantajlarını okumanızı tavsiye ediyoruz. Android için aşağıdaki web tarayıcıların hepsi bir VPN özelliği ile birlikte gelir ve çok benzer işlevler içerirler.

1. Tenta VPN Tarayıcı + Reklam Engelleyici (Beta)

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor
 

Tenta Browser, beta sürümünde olmasına rağmen sunduğu VPN özelliği ile listenin başında yer alıyor.

Teknik olarak beta sürümünde olmasına rağmen, Tenta Browser çevrimiçi gizliliğinizi artırmak için tasarlanmış bir dizi özellik sunuyor. Bunlardan en önemlisi, MimicVPN adlı kendi OpenVPN tabanlı şifreleme protokolüyle bağlantınızı koruyan “gerçek” bir VPN'dir (proxy değil).

Bir VPN protokolü için biraz kafa karıştırıcı olan MimicVPN, ücretsiz kullanıcılar için sadece web tarayıcıda VPN özelliği sunar, ancak Pro kullanıcıları için tam bir koruma sağlar ve tüm Android uygulamaları için VPN bağlantısı sağlar.

MimicVPN hakkında özellikle etkileyici olan şey, farklı sekmelerin aynı anda birden fazla sunucuya bağlanabilmesi için sekme başına VPN şifrelemesi sağlayabilmesidir.

Ücretsiz kullanıcılar otomatik olarak en yakın VPN sunucusu konumuna bağlanırken, Pro kullanıcılar 19 ülkedeki 28 sunucu konumundan herhangi birini seçebilir.

Günlük kaydı olmayan gerçek bir VPN (tam DNS ve WebRTC sızıntı korumalı) sunmanın yanı sıra, Tenta Tarayıcı bir reklam engelleyici, TLS üzerinden güvenli DNS, DNSSEC, blockchain desteği, PIN kodu veya parmak izi kilidini açma ve daha fazlasını sunar.

Kayda değer özelliklerden biri de, videoları, müzikleri ve resimleri Tenta’nın yerleşik medya oynatıcısını kullanılarak oynatılabilecek şifreli bir klasöre indiren Şifreli Medya Kasasıdır.

Birçok açık kaynak deposundan yararlansa da, Tenta Tarayıcı'nın kendisi açık kaynak değildir.

2. Opera - Ücretsiz VPN'li tarayıcı

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Opera, ücretsiz VPN sayesinde dünyanın en popüler 5 tarayıcısında oturuyor

Opera, ücretsiz VPN desteği sayesinde dünyanın en popüler 5 tarayıcısı arasında bulunuyor. Opera, dünyanın en popüler beşinci tarayıcısıdır ve ücretsiz VPN özelliği, kullanıcılar arasında çok popülerdir. Bu özellik başlangıçta yalnızca tarayıcının bilgisayar sürümleri için mevcuttu, ancak şimdi Android uygulamasına da dahil edildi.

Çoğu VPN destekli tarayıcıda olduğu gibi, VPN gerçekten güvenli bir HTTPS proxy'sidir. Ancak siz iyarı yolda bırakmaz, veri sınırlaması yoktur ve hızlıdır.

Mevcut sunucular ABD, Asya ve Avrupa'dır.

Bu tarayıcıda yalnızca özel sekmeler kullanırken VPN'yi etkinleştirebilirsiniz ve daha alakalı arama sonuçları sunmak için bir arama motoru kullanırken VPN bağlantısını atlayıp atlamayacağınızı seçebilirsiniz.

VPN'nin dışında Opera, dahili reklam engelleme, çeviri ve web sayfası kaydetme özelliğine sahip şık ve modern bir Android web tarayıcısıdır. Ayrıca, VPN çalışırken veri kullanımını azaltan ve sayfa yükleme sürelerini iyileştiren Opera’nın patent veri sıkıştırma teknolojisini de içerir.

Yerleşik bir reklam engelleyiciye sahip olmasına rağmen, Opera'nın kendisi reklam gösterimi yapmaktadır.

3. Psiphon Pro

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor · Reklam İçeriyor
 

Psiphon açık kaynaklı bir sansür önleme aracıdır. Dünyadaki 200 ülkeden milyonlarca kişi, normal hizmet sağlayıcıları ile erişilemez veya engellenmiş olan internet sitelerine erişebilmek için Psiphon'ın sansür aşma aracını kullanıyor. Psiphon; sansürlenmiş, engellenmiş veya kullanılamayan web sitelerine nerede olursanız olun erişim sağlar. Bügün favori medya organınıza erişemiyorsanız veya açık kablosuz hizmetlerine ek bir koruma katmanı eklemek isterseniz, Psiphon özgür bir internete erişmek için en iyi araçtır.

Psiphon, Android'e web tarayıcı ile birlikte gelen açık kaynaklı bir sansür önleme aracıdır. Windows uygulaması isteğe bağlı bir gerçek VPN içermesine rağmen, Android uygulaması tüm bağlantıları bir HTTPS SOCKS proxy'si üzerinden yönlendirir.

Bu, yalnızca tarayıcı trafiğinizi veya (Android 4+ cihazlarda) tüm cihazınızın trafiğini, gerçek bir VPN gibi davranan şifreli tünelden yönlendirmenize izin verdiği için kullanışlıdır. Dünyanın 21 ülkesindeki sunuculara bağlanabilirsiniz.

Android için Psiphon'un iki sürümü vardır:

  • Psiphon - .APK dosyası olarak indirilir ve cihazınıza dışarıdan yüklenmesi gereken Psiphon web sitesinde bulunan ücretsiz bir sürümdür.
  • Psiphon Pro - doğrudan Google Play Store'dan indirilebilen sınırlı ücretsiz katmana sahip premium bir sürüm.

Psiphon'un ücretsiz sürümü tamamen reklamsızdır, ancak her ikisinde de hız sınırlamaları vardır.

Psiphon Pro uygulamasını Google Play Store'dan indirmek de mümkündür. Bu sınırlı ücretsiz katmanı ile premium bir uygulama. Ücretsiz kullanıcılar kişiselleştirilmiş reklamları devre dışı bırakabilir, ancak yine de uygulama içinde belirgin bir şekilde gösterilen reklamları görür.

Bu sürüm ayrıca 2 Mbits/s hızla sınırlıdır. Genel olarak Android Pro uygulaması için fiyatlandırma yapısı oldukça karmaşıktır ve her fiyat aralığında ne kadar bir hız iyileştirmesi göreceğiniz çok açık değildir.

Psiphon ile birlikte gelen tarayıcı, Android için Firefox'un basitleştirilmiş bir sürümüdür. Firefox’un birçok dahili özelliği yoktur ancak, normal Firefox hesabınızla Senkronizasyon özelliğini içerir.

4. Aloha Browser + ücretsiz VPN

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor · Reklam İçeriyor
 

Aloha, yerleşik VPN özelliğine sahip reklam destekli ancak özellik dolu bir internet tarayısıcıdır. Aloha Browser, yerleşik bir “VPN” (aslında bir HTTPS proxy'si), bir reklam engelleyici, bir ekran görüntüsü engelleyici ve bir şifre kilidi de dahil olmak üzere bir dizi gizlilik özelliğini kullanan bir tarayıcıdır.

Aloha Browser hızlı, ücretsiz, tam özellikli bir internet tarayıcısı olmakla birlikte gizlilik hakkını ve güvenliliği maksimum sağlamaktadır.

VPN, URL çubuğunun solundaki kalkan simgesine dokunarak tarayıcı içinden kolayca etkinleştirilebilir. Ücretsiz kullanıcılar, yakındaki bir sunucuya otomatik olarak bağlanır ve indirme hızları ücretsiz VPN tarayıcı uygulamalarında görülen en iyi hızlar arasındadır.

Kişiselleştirilmiş izlemeyi devre dışı bırakabilmenize rağmen, ücretsiz hizmet reklam desteklidir. Veya ücretli sürüm ile 30 ülkeden VPN sunucularını seçmenize, reklamları kaldırmanıza ve (muhtemelen) hız performansını artırmanıza olanak tanıyan Premium'a yükseltebilirsiniz.

Uygulamanın sahibi Aloha Mobile Ltd., hakkında çok şey bilinmeyen Güney Kıbrıs merkezli bir şirkettir. Uygulama kapalı kaynaktır ve aynı yayıncının sunduğu bir dizi klon uygulaması Play Store'da farklı adlar altında mevcuttur.

5. Tor Browser

  • Ücretsiz
 

Tor Browser, burada listelenen hemen hemen tüm diğer uygulamalar gibi, gerçek bir VPN programı değildir ancak, çevrimiçi gizlilik ve özgürlük için dünyanın en güçlü aracını geliştiren Tor Project tarafından desteklenen tek resmi mobil tarayıcıdır.

Tüm Tor tarayıcı bağlantıları Tor ağı üzerinden yönlendirilir, yani en azından gönüllü olarak çalıştırılan “düğümlerden” iletilir ve verileriniz her seferinde yeniden şifrelenir.

Zincirdeki hiç kimse hem kim olduğunuzu hem de internette nereye gittiğinizi bilemediğinden, Tor Browser gerçek anonimliğe izin verir.

Tor Browser, sansürü yenmek ve anonim olarak açık internete erişmek için tasarlanmıştır, ancak .onion web sitelerini (“karanlık web” olarak da bilinir) görüntülemek için de kullanılabilir.

Tor ağı oldukça yavaştır ancak, internette gerçek bir anonimlik gerekiyorsa, o zaman en iyi seçenektir. Android için Tor Browser, Firefox'un en son sürümüne dayanmaktadır, ancak gizliliği ve güvenliği çeşitli şekillerde iyileştirmek için özelleştirilmiştir.

Tor Tarayıcı %100 ücretsiz ve açık kaynaklıdır.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz