Güvenli bir bağlantı için bir sanal özel ağa (VPN) bağlanmak ve bağlantınızı şifrelemek, çevrimiçi etkinliğinizin özel olmasını ve bilgisayar korsanlarından, reklam verenlerden korunmasını sağlayacaktır. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bunu için aşağıdaki Android için en iyi beş VPN'yi inceleyin.

Android VPN Nedir?
Android için en iyi beş mobil VPN seçeneğini özetledik. Bu çözümlerin hepsi masaüstünde de mevcut. Dolayısıyla, çok platformlu bir VPN hizmeti arıyorsanız, tam size göre.

Yazıdaki VPN hizmetleri:

  • ExpressVPN
  • CyberGhost
  • NordVPN
  • TunnelBear
  • Private Internet Access

1. ExpressVPN

148 lokasyonda 1,500'den fazla sunucu, gizlilik korumaları ve “sıfır bilgi DNS”. ExpressVPN, hızlı, kullanımı kolay bir sanal özel ağdır. Mobil uygulama biçiminde, özellikle, kolaylık olarak VPN'inizi kolayca açıp kapatabilmenizi sağlar. Sunucular arasında geçiş yapmak da kolaydır ve düzenli olarak bağlandığınız sunucular için bir favori listesi bile var.

Kullanılabilirlik açısından, ExpressVPN’in mobil uygulamasının anlaşılması kolaydır. Masaüstü yinelemeleri, sağlanan bir anahtarı girmenizi gerektirse de, mobil uygulama bunu önler, kullanıcı adınız ve şifreniz için varsayılan değerdir.

ExpressVPN, Netflix’in VPN bloğunun yanı sıra gerektiğinde sosyal medya, YouTube ve Skype’a güvenli bir şekilde girmek için destek sunar.
30 günlük bir deneme süresinden sonra ücretlidir.

2. CyberGhost

Kullanışlı bir mobil uygulama ve katı bir günlüğe kaydetme politikasıyla, CyberGhost’un VPN hizmeti, dünya çapında 50'den fazla ülkede 1.250 VPN sunucusuna sahiptir. Netflix ve VPN sağlayıcıları arasındaki savaş devam ettiği için bu durumun güvenilmez olmasına rağmen, Netflix ve diğer servislerde bölgeyi engellemekten kaçınma olanağına sahiptir. CyberGhost ayrıca, çevrimiçi izleyicilerin yanı sıra kötü amaçlı içerik sunan web sitelerini de engeller.

Kayıt istememekle birlikte, CyberGhost DNS ve IP sızıntı koruması sayesinde güvenlik sunar. Bir CyberGhost hesabının, aynı anda en fazla beş cihazda servise bağlanmasına izin verdiğini unutmayın.

Android'de CyberGhost, istediğiniz VPN sunucusunu bulup bağlanmanızı kolaylaştırır. Uygulamayı açmanız, VPN sunucusunu seçmeniz ve bağlanmanız yeterlidir.

3. NordVPN

NordVPN, dünya çapında inanılmaz bir rakam olan 4.049 sunucusu ile erişim sunuyor. Kayıt tutmayan bir politikaya sahip ve altı cihaza kadar eşzamanlı bağlantı sağlar.

VPN'nin tüm normal özelliklerinin yanı sıra NordVPN, VPN işlevselliği üzerinden Onion'ı bir araya getirdi. Bu, çevrimiçi VPN gizliliğini çevrimiçi güvenlikteki maksimum koruma için The Onion Router (TOR) ile birleştirir. Kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı siteleri NordVPN tarafından otomatik olarak engellenir.

Android'de, NordVPN hızlı bağlantı özelliği sunar ve genel olarak hızlı ve kullanımı kolaydır.

4. TunnelBear

20'den fazla ülkede hızlı bağlantı, her zaman açık işlevler ve sunucular sunan TunnelBear, Android kullanıcıları için başka bir kaliteli VPN'dir. TunnelBear hesabında en fazla beş cihaz desteklenir, ancak etkinliğinizin hiçbiri hizmet tarafından kaydedilmez.

Ücretsiz bir seçenek sunarken (ayda 500MB'a kadar veri, bir tweet gönderirseniz 1GB'a yükseltildi), TunnelBear’ın ücretli aboneliklerinden birini almanızı öneririz.

5. Private Internet Access

Listedeki en son ve en eski VPN hizmetlerinden biridir. Private Internet Access, 28 ülkedeki kullanımı kolay bir mobil uygulama, sınırsız bant genişliği, 3.070+ sunucu sunar ve trafiği günlüğe kaydetmez. Ayrıca, etkinliğinizi dinleyicilerinizden, snifflerden ve diğer ilgili taraflardan özel tutmak için beklenen şifreleme ile birlikte izleme ve kötü amaçlı yazılımların korunması da vardır.

TunnelBear gibi, Private Internet Access farklı bir ülkede Netflix'e erişmenize izin vermez.

Android için Ücretsiz VPN Nedir?
Android için birkaç ücretsiz VPN mevcuttur. Bununla birlikte, bunlardan birini dikkate almadan önce, ücretsiz VPN'lerin size ücretli VPN'lerle aynı gizlilik derinliğini vermediğini unutmayın.

Bunu söyledikten sonra, bir avuç ücretsiz VPN, ücretli uygulama almıyorsanız dikkate alınabilir.

Mobil VPN Kullanmanın Dezavantajı

Gün boyunca VPN'nin sürekli kullanımı, tüm şifreleme ve şifre çözme işlemleri sayesinde pilinizin daha çabuk boşalmasına neden olur. Telefonunuz şarj cihazına yakınsa bu sorun olmaz. Ancak açıkçası, bir kez çevrimiçi içeriğe girip eriştiğinizde bu değişecektir. Gereksiz pil tüketimini önlemek için, telefona web'de göz atmadığınızda VPN'nizi devre dışı bırakmayı deneyin.

Android'de bir VPN Nasıl Kurulur?
Masaüstü bilgisayarınızda zaten bir VPN kullanıyorsanız, muhtemelen vpn kurmanın ne kadar basit olduğunu biliyorsunuzdur. VPN istemcileri arasında farklılıklar olsa da, süreç genel olarak aynıdır. Mobil cihazlarda kurulum farklı olsa da hikaye benzerdir.

VPN’in uygulamasını Google Play'den yükledikten sonra, VPN hesap bilgilerinizi girmeniz gerekir. Oturum açtığınızda, bir VPN sunucusu seçip bağlanabilirsiniz.

Not: Android’den kurumsal bir VPN’e bağlanmanız gerekirse biraz farklıdır.

Bu arada, Android'de bir VPN kullanmanız gerekiyor ancak mobil istemcilerden herhangi birini sevmiyorsanız (veya düzenli olarak sağlayıcıları değiştiriyorsanız), OpenVPN Connect'i deneyin.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 844 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android için en iyi 5 VPN konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android için en iyi 5 VPN ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için en iyi 5 VPN ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "