Android için En İyi 6 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Android için En İyi 6 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Cep telefonundan her şeyi yapabileceğiniz akıllı telefonlar çağında, fotoğraf düzenleme bir standart haline geldi. Photoshop'la aşina olmanıza ya da şimdi fotoğraf düzenleme için kullanışlı bir bilgisayara sahip olmanıza gerek yoktur.

Play Store'da birçok fotoğraf düzenleme uygulaması var. Bazıları filtreler ekler, diğerleri sadece kesme, kırpma vb. gibi temel işlevleri sağlar. Bu nedenle, insanlar Android'de fotoğraf düzenleme için birden fazla uygulama kullanır.

PicsArt, Android için en iyi fotoğraf işleme uygulamalarından biridir. Fotoğraf düzenleme için size birçok seçenek sunan kullanımı kolay bir editör. Filtreler, etiketler, metinler ekleyebilir, kolajlar oluşturabilir, katman ekleyebilir, rengi ayarlayabilir ve bu uygulamada çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ancak, bir nedenden dolayı PicsArt'ı sevmediyseniz ve Android'de alternatifler arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu yayında, Android için PicsArt benzeri en iyi uygulamaları seçtik.

1. Photo Editor

Photo Editor Android'deki en iyi PicsArt alternatiflerinden biridir. Photo Editor herhangi bir fotoğraf düzenleme uygulamasından isteyebileceğiniz her şeyi yapmanıza izin veriyor. Herhangi bir Android uygulamasında manuel kontrol için en fazla seçenek sunar.

Rengi, eğrileri ve RGB seviyelerini ayarlayabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda çoklu efektler ve filtreler sağlar.
Gürültüyü azaltabilir ve sıcaklığı, beyaz dengesini ve perspektifi ayarlayabilirsiniz. Buna ek olarak, resimlere çizim yapabilir, fotoğrafın bir bölümünü klonlayabilir, fotoğraflarınıza metin veya ek resimler ekleyebilirsiniz.

Düzenlemeyi bitirdikten sonra, kareye çerçeve ekleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca resmi yeniden boyutlandırmanıza ve belirli bir boyuta sığdırmanıza olanak tanır. Kaydederken dosya türünü ve kalitesini bile değiştirebilirsiniz.

Özelliklerden hala memnun değilseniz, Photo Editor'da daha fazlası var. Görüntüleri ZIP'e sıkıştırabilir, PDF ve animasyonlu GIF'ler oluşturabilirsiniz.

Meta veriler söz konusu olduğunda, uygulama görüntülemenizi sağlar. Meta verilerini düzenle veya sil (EXIF, IPTC, XMP). Aynı zamanda toplu işleme de sunuyor.

2. Toolwiz Photos - Pro Editor

Toolwiz Photos uygulamasını yüklerseniz, cihazınızda ikinci bir fotoğraf düzenleme uygulamasına ihtiyacınız olmaz. 200'den fazla araçla yüklenen Toolwiz uygulaması harika bir PicsArt alternatifi. 40+ Prisma tarzı filtreler ve 80+ diğer filtreler ve efektler ile birlikte gelir.

Görüntü işleme söz konusu olduğunda, yeniden şekillendirme, katmanlar, karıştırma, küçültme, eğrilme, kement, büyü kesimi ve çok daha fazlası gibi seçenekler elde edersiniz. Renk tonlarını ve RGB eğrisini bile ayarlayabilirsiniz.

Buna ek olarak, uygulama ayrıca Balık gözü gibi diğer sanat efektleri sunar. Su yansıması, filigran (yazı ve resim), ayna vb. bir resmi süslemek için çıkartmalar, çerçeveler, işaret fişeği, küçük resim ve kare yerleştirme gibi seçenekler elde edersiniz.

3. Pixlr - Ücretsiz Fotoğraf Editörü

Filtreler ve efektlerde daha fazlasını istiyorsanız, Pixlr iyi bir seçimdir. PicsArt gibi Pixlr da birçok filtre ve kaplama sağlar.
Seçtiğiniz bir fotoğrafı elde etmek için çoklu efektleri birleştirebilirsiniz.

Filtrelerin yanı sıra, kolajlar oluşturabilir, odak bulanıklığı ekleyebilir ve renk sıçramalarıyla fotoğraflarınızı geliştirebilirsiniz. Tabii ki, uygulama, kırpma, döndürme, vb. gibi temel fotoğraf düzenleme araçları da sunmaktadır.

Resimlerden çizim yapabilir ve ona metin ekleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca görüntüleri yeniden boyutlandırabilmenizi sağlar. Ancak, GIF oluşturmanıza veya aynı anda birden çok resmi düzenlemenize izin vermez.

  • Pixlr - Ücretsiz Fotoğraf Editörü İndir

4. PhotoDirector - Fotoğraf Editörü

PhotoDirector, Android için zengin başka özellikler sunan fotoğraf editörüdür. Birden çok efekt ve temel düzenleme araçlarıyla yüklü olan uygulama, PicsArt'ın sunduğu öğeye çok yakın. RGB renk kanallarını ayarlayabilir, beyaz dengesini düzeltebilir ve fotoğraflarınıza renk sıçrama efekti ekleyebilirsiniz.

PhotoDirector uygulamasının dikkat çekici özelliklerinden biri, fotoğraflardan nesnelerini çıkarma yeteneğidir. App bunu yapmak için son derece kolay hale getirir. Hatta bir görüntüden bir kesim oluşturabilirsiniz.

İsterseniz, görüntülere yazı yazabilir ve metin ekleyebilirsiniz. Ayrıca, uygulama aynı zamanda tam bir görüntüye veya resmin belirli bölgelerine fotoğraf efektleri eklemenizi sağlar.

5. Photo Editor by Aviary

Aviary'nin Fotoğraf Editörü, tüm PicsArt özelliklerini sağlamayabilir ancak yine de PicsArt'ın iyi bir alternatifi. Fotoğraflarınızı otomatik olarak geliştirmek veya manuel seçenekleri kullanmak isteyip istemediğiniz, uygulama tüm bunları sağlar.

Bu uygulama ile efektler, çerçeveler, çıkartmalar, bindirmeler ve metin ekleyebilirsiniz. Aviary uygulaması ayrıca yönlendirmeyi ve odaklamayı değiştirmenizi sağlar.

Uygulama, fotoğraflarınızı çekmenize izin vermenin yanı sıra, leke ve bulanıklık gibi seçenekler de sunar.

6. Camly Fotoğraf Editörü ve Kolaj

Kullanımı kolay bir fotoğraf editörü uygulaması olan Camly uygulaması birçok profesyonel düzenleme aracıyla birlikte gelir. Renk tonunu ayarlayabilir, fotoğrafı bulanıklaştırabilir, gürültüyü azaltabilir, renkle ilgili diğer düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Önceden tasarlanmış filtreler istiyorsanız, uygulama ile bunu da sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda çok sayıda çıkartma ve şekil ile geliyor. Resimlerinize metin bile ekleyebilirsiniz. Camly uygulamasının sağladığı diğer özelliklerden bazıları kolaj, kırpma, balık-göz, leke ve kare boyutudur.

Sonuç
Bunlar, PicsArt'a benzer özellikler sunan Android uygulamalarından bazılarıydı. PicsArt gibi başka bir uygulama biliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bizi bilgilendirin.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile