Android için En İyi 7 Metin-Konuşma Uygulamaları

Android için En İyi 7 Metin-Konuşma Uygulamaları

Her Android kullanıcısı bir metin-konuşma uygulamasını kullanmalıdır. Avantajlardan yararlanmak için görme bozukluğuna sahip olmanıza gerek yoktur. Örneğin, sabah işe gidip gelirken haberleri dinlemenize, yeni metin mesajlarını dinlemenize, hatta ekrana bakmadan en sevdiğiniz e-kitapların keyfini çıkarmanıza izin verirler. Ama hangi Android metin-konuşma uygulamaları en iyisidir? Öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Android’in Yerel Metin Okuma Özelliği

Android, telefonun kullanımını daha kolay hale getiren birçok erişilebilirlik aracına sahiptir. Araçlardan biri, yerel bir metin-konuşma işlevidir.

Özellik, bazı rakiplerinden daha az özelleştirilebilir ayarlara sahiptir. Konuşma hızını ayarlayabilir ve ek dilleri konuşabilir ve yükleyebilirsiniz.

Metin-konuşma ayarlarını değiştirmek için Ayarlar> Kişisel> Dil'e gidin ve Giriş> Konuşma> Metin-konuşma seçin.

Android’in metin okuma özelliği, yüksek sesle okunan bir özellik sunan diğer Google uygulamaları ile otomatik olarak çalışır. Diğer tüm uygulamalar için Android’in ayarlar menüsünde Konuşmayı seç seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir.

Özelliği etkinleştirmek için Ayarlar> Sistem> Erişilebilirlik> Servisler> Konuşmayı seçin. Bunu kullanmak için herhangi bir uygulamada metin seçin ve açılır menüden Konuş'u seçin.

2. Voice Aloud Reader

Voice Aloud Reader kullanımı kolaydır ve birkaç farklı okuma metni yolunu destekler.

Metin okumak istediğiniz uygulamanın bir paylaşım özelliği varsa, içeriği, yerel Android Share menüsünü kullanarak Voice Aloud Reader'a göndermeniz yeterlidir. Bu, tweets ve Facebook yayınları gibi kendi paylaşım düğmelerine sahip ekran öğelerinde de çalışır.

Benzer şekilde, okumak istediğiniz metin seçilebilir ise, açılır pencere menüsünde Paylaş butonunu kullanabilirsiniz.

Uygulama ayrıca URL'lerle çalışır. Sadece sitenin (veya makalenin) adresini Voice Aloud Reader'a yapıştırın ve sizin için ilgili metni otomatik olarak ayrıştırıp ve okuyacaktır. Menüleri ve diğer gereksiz öğeleri çıkarmak için yeterince zekidir.

Metin dosyalarını (DOC ve PDF gibi) doğrudan uygulamaya ekleyebilirsiniz; dosyaları açabilir ve içeriğini okuyabilir.

3. Narrator’s Voice

Narrator’s Voice biraz farklı bir deneyim sunuyor. Her zamanki özellikler burada: uygulamalar, web, mesajlar ve diğer kaynaklardan metin okuyabilir.

Ancak, uygulama ayrıca eğlenceli bir tarafı var. Eko, yankı, gargara ve koro gibi konuşma sentezine çeşitli ses efektleri ekleyebilirsiniz.
Aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir ses yelpazesi sunuyor. Cortana ve Siri gibi bazı teknoloji favorileri, geliştiricinin “Steven” ve “Pink Sheep” gibi kreasyonlarından bazıları (mevcut değil).

Ayrıca, Narrator’s Voice kendi metninizi eklemenizi ve daha sonra synthesizer ile çalışmanızı sağlar.
Uygulama, video anlatımlarına, slayt gösterisi sunumlarına ve daha fazlasına seslendirme eklemenin harika bir yoludur.

Ses çıkış dosyanızı MP3 olarak kaydedebilir, çevrimdışı depolayabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir uygulama içi satın alma, reklamları kaldırır.

4. Talk Free

Talk Free Voice Reading ve Narrator’s Voice göre daha az bir yaklaşım gerektirir.

Uygulama, web sayfalarını doğrudan telefonunuzun tarayıcısından alabilir veya diğer üçüncü taraf uygulamalardan gelen metni okuyabilir. Tüm ses dosyalarını dışa aktarabilir ve WAV formatında çevrimdışı kaydedebilirsiniz.

Talk Free'nin, telefonunuzun önceden var olan konuşma (TTS) motoru metnine bağlı olduğunu belirtmek önemlidir. Çoğu Android cihazda zaten Google’ın motoru yüklü. Telefonunuzun TTS motorunu sildiyseniz, Google Text-to-Speech Play Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Google’ın TTS motorunu kullanmanın avantajı birçok dil desteğidir. Google dili sunarsa Talk Free genellikle onunla çalışabilir.

Pro sürümü reklamları kaldırır.

5. T2S

T2S, tartıştığımız uygulamalardan en modern arayüzlerden birini sunan bir metin-konuşma uygulamasıdır.

Uygulamanın öne çıkan özelliği, basit bir yerleşik web tarayıcısının varlığı.
Sunduğu özellik sayısı için herhangi bir ödül kazanmayacak, ancak URL'leri kopyalama veya yapıştırma veya Share menüsünü kullanma konusunda endişelenmeden web sayfalarını kolayca dinlemenizi sağlar.

T2S’nin konuşma metni özelliği de kayda değer. Diğer uygulamalarda metni kopyaladığınızda ekranda bir açılır pencere düğmesi gösterilir.
Düğmeye basıldığında, uygulama kopyalanan metni anında okumaya başlar.

Bu listedeki diğer uygulamalarda olduğu gibi, T2S sesli okumalarınızı kaydetmenizi ve bunları başkalarıyla paylaşmanızı sağlar.

Pro sürümü reklamları kaldırır.

  • İndir: T2S (Ücretsiz)

6. TK Solution Text to Speech

Bir başka popüler Android'de metin konuşma uygulaması, TK Solution Text to Speech.

Uygulama ihraç edilebilir WAV dosyaları, kendi metninizi yazabileceğiniz ve uygulamayı yüksek sesle okuyabilmenizi sağlayan bir alan ve çeşitli desteklenen diller de dahil olmak üzere her zamanki özellik seçimlerini barındırır.

Ayrıca bu listeye dahil edilmesini sağlayan eşsiz bir özellik sunuyor: vokal girdi.
Mikrofon düğmesine dokunabilir, uygulamaya konuşabilir ve daha sonra söylediğin şeyin sentezlenmiş bir sürümünü dinleyebilirsiniz.

Bir uygulama içi satın alma yoluyla reklamları kaldırabilirsiniz.

7. Pocket

Sizi biraz geniş-alan seçeneğiyle bırakacağız: Pocket.

Muhtemelen uygulamanızın, daha sonra çevrimdışı olduğunuzda okumak için makaleleri kaydetmenin mükemmel bir yolu olduğunu zaten biliyorsunuzdur.

Bununla birlikte, uygulamanın ayrıca bir metin okuyucuya sahip olduğunu bilmeyebilirsiniz. Bu özellik çoklu sesleri ve dilleri destekler ve ayarlanabilir perde ve hız içerir.
Diğer uygulamaları kullanırken dinlemeye devam edebileceğiniz anlamına gelen arka plan oynatmayı bile destekler.

Metin okuyucu, Pocket’in yerel özelliklerinden biri olduğundan, internette bulunmadığınız bir yolculukta uzun metrajlı içerikler dinlemek istediğinizde harikadır. Açıkçası, tüm uygulamalarınızdan metin dinlemek istiyorsanız,
Bu sizin için doğru seçim değil.

  • İndir: Pocket (Ücretsiz, premium versiyonu mevcut)
Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1061 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Android için En İyi 7 Metin-Konuşma Uygulamaları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android için En İyi 7 Metin-Konuşma Uygulamaları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için En İyi 7 Metin-Konuşma Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
SEO Ajansı Nedir?

SEO Ajansı Nedir?

21 Oca 2019 / Web Araçları & Script İndir
İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

21 Oca 2019 / Program İndir & İnceleme
Migren Profiliniz Nedir?

Migren Profiliniz Nedir?

19 Oca 2019 / Genel & Yaşam
Vuubi Kadın