Android için En İyi 7 Ses Yükseltme Uygulaması

Android için En İyi 7 Ses Yükseltme Uygulaması

Android, film ve TV izlemek, müzik ve podcast dinlemek için mükemmeldir. Ancak bir sorun var; pek çok Android telefon yeterince yüksek değil. Ne yapabilirsiniz? Bu hızlı kılavuzda, Android cihazınızdaki sesi artırmak için size en iyi ses yükseltici uygulamalarını ve diğer araçları göstereceğiz.

Android Volume Booster Uygulamaları: Dikkat!

Android için en iyi ses yükseltici uygulamasını bulmak istiyorsanız, başlangıç ​​noktası Play Store'da bir aramadır. Bu, aynı ada sahip, büyük derecelendirmeler ve çok sayıda yükleme içeren uygulamalardan oluşan düzinelerce sonuç ortaya çıkıyor.

Ama biz sizin için bunları eledik ve en iyileri listeledik.

Belki belirli uygulamalar belirli cihazlarda çalışır. Ama yine de tavsiye ediyoruz.

“Ses artırıcılar”, çok sayıda spam veya gereksiz uygulama çeken bir kategori gibi görünüyor. Test ettiğimiz tüm ücretsiz uygulamalar aşırı müdahaleci reklamlarla yüklendi.

Bazılarında, arayüzdeki her menüden sonra görünen reklamlar vardı. Diğerleri, kullandığımız diğer uygulamaların üzerine çıkacak reklamlar içeriyordu. Hatta bir çift, tam ekran video reklamlarını sesli çaldı.

Şimdi çalıştığımız uygulamalara odaklanalım.

1. Equalizer

Ekolayzerler genellikle ses kalitesini iyileştirmek için en iyi seçenektir. Telefonunuzu daha yüksek sesli hale getirirler ve yan etki olarak görünebilecek herhangi bir bozulmayı düzeltmek için frekans kaydırıcılarını kullanabilirsiniz.
Basitçe Equalizer olarak adlandırılan uygulama, basit ve iyidir.

Equalizer ile 11 adet önceden ayarlanmış ses profili arasından seçim yapabilirsiniz. Ücretli sürüme geçerseniz, kendiniz de oluşturabilirsiniz. Ses Yükselticisini etkinleştirmek için sağ üst köşedeki Güç düğmesine basın.
Bas Kuvvetlendirme'yi buradan da kullanabilirsiniz. Kaliteli kulaklıklara sahipseniz harikadır, ancak telefonunuzun hoparlörlerinin sınırlarını zorlar.

  • İndir: Equalizer (Ücretsiz, premium versiyon)

2. Equalizer FX

Bu uygulama, önemli bir farkla Equalizer'a benzer: Google Play Müzik ile çalışır. Çoğu üçüncü-parti ses uygulamaları, aktarım hizmetleriyle çalışmaz veya en azından ücretli bir ekstra sunar. FX ile ilgili bir sorun yok; standart ve ücretsiz olarak otomatik çalışır.

Efektler sekmesinde, telefonunuzun hoparlörlerinin sesini iyileştirmeye yardımcı olacak Bas Kuvvetlendirme ve Ses Seviyesi Artırıcı seçenekleri bulunur.

3. Precise Volume

Precise Volume herkes için bir şeyler sunan kapsamlı bir ses uygulamasıdır. Ses yükseltici işlevi olan bir ekolayzer var. Ayrıca, bir kulaklık seti eklediğinizde etkinleştireceğiniz hazır ayarları ve farklı uygulamalar için özel ses düzeylerini ayarlayabilirsiniz.

Android’in standart 15 adımlık ses kontrolünü 100 adımlı bir alternatifle değiştirir. Telefonunuzun tam olarak ne kadar yüksekses  olmasını istediğinizde en iyi kontrolü sağlar.

4. VLC for Android

Düşük ses sorunu sıkıntılarınız müzik ve filmlerle sınırlıysa, VLC'yi yüklemek hızlı bir çözümdür.

Popüler medya oynatıcı, sesi yüzde 200 oranında artırmanızı sağlar. Gerçi ayarı bulmak biraz zor. Öncelikle, ses düzeyini artırmak için Tercihler> Video> Ses Yükseltme seçeneğine gitmeniz gerekebilir.

Artık medyanızı oynatmaya başladığınızda, Ayarlar düğmesine basın ve Ekolayzer simgesini seçin. Bunu yapmak zorunda olmasanız bile, yeni bir Ekolayzır ön ayarını kaydetmeniz istenir.

Bir sonraki iletişim kutusunda, üstte yatay kaydırıcıyı bulun ve ses seviyesini artırmak için sağa sürükleyin. Çıktığınızda, değişikliklerinizi tekrar kaydetme seçeneğiniz vardır.

Masaüstünün aksine, Android'deki VLC, filmler kadar müzik için de harika. Cihazınıza çok sayıda yerel içerik saklarsanız, bu sizin için iyi bir çözüm olabilir.

5. MX Player

Sadece videolar için MX Player, filminizin sesini, telefonunuzun normal olarak izin verdiği düzeyin ötesinde, yüzde 200 oranında artırabilir. Öncelikle ayarlamanız gerekmesine rağmen, uygulamanın harekete geçirici kontrolleri sayesinde, kullanımı kolay.
Ayarlar> Ses bölümüne gidin ve Ses seviyesi artırma etiketli kutuyu işaretleyin. Ardından, Ayarlar> Dekodere gidin ve HW + kod çözücü (yerel) kutusunu seçin.

Şimdi video oynatmaya başla. Sesi artırmak için ekranı yukarı kaydırın. 15 birimlik bir ayar, sizi telefonun maksimum ses seviyesine götürür. Kaydırmaya devam edin ve 15 nokta daha yükseltebilirsiniz. Uygulamadan çıktığınızda ses seviyesi normale döner.

6. Podcast Addict

Podcast'ler, iyi hoparlörleri olan telefonlarda bile belirli bir sorun olabilir. Birçoğu profesyonel olarak kaydedilmiyor, bu nedenle harika bir ses kalitesine sahip değil ve genellikle istediğinizden daha sessiz.
En iyi podcast uygulamalarının birçoğu yardımcı olabilecek seçeneklere sahiptir. Podcast Addict'i tavsiye ediyoruz çünkü sadece bir ses yükseltici ayarı değil, aynı zamanda dahili bir ekolayzere sahip. Bu, en sevdiğiniz podcast'lerdeki sesi, müzik veya kitle gürültüsünü azaltırken sesleri vurgulamak için ayarlayabilmenizi sağlar.

Bu, tüm kaydı yalnızca daha yüksek yapmaktan daha etkili olabilir.

7. Viper4Android

Android telefonunuzu veya tabletinizi root'ladıysanız, sesi yükseltmek çok daha kolaydır. Viper4Android, harika (ve inanılmaz derecede güçlü) bir ses aracı gibi uygulamaları kullanarak size gelir.

Play Store'da root'lu olmayan cihazlar için Viper4Android'in gayri resmi bir sürümü var. Ancak en iyi sonuçları almak için uygulamayı bir root uygulaması olarak yükleyin. Xposed Framework veya en iyi Magisk Modüllerinden biri olarak.

Yüklendikten sonra, eXtra Loud modunu etkinleştirebilirsiniz, Slight'tan Extreme mukavemetine kadar uzanır. Telefonunuzun yerleşik hoparlörlerinden mümkün olan en iyi ses kalitesini elde etmek için Hoparlör Optimizasyon aracını da kullanabilirsiniz.

Daha da iyisi, kulaklıkların veya Bluetooth hoparlörlerin sesini artırmak için farklı ayarları kullanabilirsiniz.

Android Sesinizi Yükseltmenin Diğer Yolları
Telefonunuzun hoparlörlerinin sesinden hala memnun değilseniz, Android'de ses düzeyini değiştirmenin başka yolları da vardır.

Öncelikle, hoparlörlerin nerede olduğunu bildiğinizden ve açık tuttuğunuzdan emin olun. Çoğu telefon kılıfında hoparlörler için küçük kesikler var ve zamanla tozla kolayca tıkanabilir.

Birkaç akustik hile harikalar yaratabilir. Telefonunuzu büyük bir bardağa yerleştirmek sesi yükseltir. Bunlardan hiçbirine sahip değilseniz, telefonunuzu sert bir yüzeyle yerleştirmeyi deneyin.

Ayrıca, telefonunuzun alt kenarı boyunca bir hoparlörü varsa, sesi, kendinize doğru yönlendirmek için etrafını sarın.

Son olarak, akıllı telefon hoparlörlerinin doğal olarak sınırlı olduğunu unutmayın. Hemen hemen her dış hoparlör, küçük bile olsa yerleşik olandan daha iyi olacaktır.

Android için En İyi Ses Yükseltme Uygulamaları 2018
İlginizi Çekebilir

Android için En İyi Ses Yükseltme Uygulamaları 2018

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile