Android İçin En İyi 8 Ücretsiz Çevrimdışı GPS Uygulaması

Android İçin En İyi 8 Ücretsiz Çevrimdışı GPS Uygulaması

İnternet bağlantınız olduğunda çok sayıda harika navigasyon uygulaması olduğunu zaten biliyoruz. Ancak, çevrimdışı olduğunuzda GPS konumunuza ihtiyacınız varsa ne olur? Çevrimdışı GPS, herhangi bir harita uygulaması için hayati bir özelliktir. İşte Android için en iyi ücretsiz çevrimdışı GPS uygulamaları.

1. Google Haritalar

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Google Haritalar, çevrimdışı kullanım için bölgesel haritaları indirmenin ve kaydetmenin bir yolunu sunuyor; yalnızca evden ayrılmadan önce biraz hazırlık yapmanız gerekiyor.

Bir haritayı indirmek için sol üst köşedeki Diğer menüsüne (üç yatay çizgi) dokunun ve ardından Çevrimdışı Haritalar'ı seçin. Google, evinize ve sık kullandığınız yerlere göre indirmeniz için bazı haritalar önerecektir. Başka bir alan indirmek için Kendi Haritanızı Seç öğesine dokunabilirsiniz .

İndirebileceğiniz haritanın maksimum boyutu yaklaşık 320 x 190 km'ye denk gelen 2GB'tır. Uygulama, internet bağlantısı olmazsa 30 gün sonra indirilen tüm haritaları otomatik olarak siler.

2. Sygic GPS Navigasyon ve Çevrimdışı Haritalar

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Sygic, Google Play Store'da bulunan çok yüklü çevrimdışı GPS uygulamasıdır. Şirketin dünyadaki her ülke için çevrimdışı haritalar sağlamasına izin veren TomTom ile bir anlaşması var.

Diğer kayda değer özellikler arasında ücretsiz harita güncellemeleri, sesli rehberli GPS navigasyonu ve yürüyerek giderken yaya GPS navigasyonu bulunur.

İnternet bağlantınız varsa, yakındaki park yerleri ve benzin istasyonları ve yaklaşan hız kameraları hakkında otomatik olarak bilgi verecektir.

Sygic hem ücretsiz hem de ücretli bir versiyon sunuyor. Uygulamayı ilk indirdiğinizde ücretli sürümü yedi gün boyunca deneyebilirsiniz.

3. OsmAnd — Offline Travel Maps & Navigation

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

OsmAnd çevrimdışı çalışan bir başka popüler harita uygulaması. İnternet bağlantınızın olduğu zamanlar için çevrimiçi bir mod da var.

Uygulamanın GPS bölümü bir dizi temel özelliğe sahiptir. Sesli yönlendirme, şeritli rehberlik, geliş saatlerinin tahmini süreleri, gündüz / gece ekran modu, yanlış bir dönüş yaptığınız andaki sürüş rotaları ve uzman bisiklet yolları içerir.

Bazı ülkelerde, çevrimdışı harita, açılış saatleri ve mağazaların kabul edilen ödeme yöntemleri gibi özellikleri de barındırır. Son olarak, bu kayakçıların sahip olması gereken bir uygulama. Dünyanın en popüler tatil yerlerinin çoğuna rota haritaları gösteren ücretli bir eklenti var.

4. MAPS.ME – çevrimdışı haritaları

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

MAPS.ME eksiksiz bir ücretsiz GPS uygulamasıdır. Çevrimdışı navigasyona ihtiyacınız varsa, kesinlikle kontrol edilmeye değer.

Çevrimdışı modda, tam özellikli bir arama fonksiyonunun, sesli navigasyonun, yeniden yönlendirme hesaplamalarının ve toplu taşımanın tadını çıkarabilirsiniz. Restoranlar, ATM'ler ve ilgi çekici yerleri de göreceksiniz. İnternete bağlı değiliseniz, konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşabilir, yer imleri ekleyebilir ve hatta uygulamayı terk etmeden otel rezervasyonu yapabilirsiniz. Bu özellik, uygulamayı, seyahat için harika bir Android uygulaması yapar.

Haritalar OpenStreetMap tarafından güncel tutulur ve tamamen açık kaynaklıdır.

MAPS.ME reklam desteklidir ve bunları kaldırmak için ödeme yapabilirsiniz.

5. MapFactor GPS Navigation Maps

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

MapFactor Android için başka bir harika ücretsiz GPS uygulaması.

Uygulamayı ilk kez başlattığınızda, çevrimdışı kullanım için haritalar indirmenizi ister. Çünkü burada çevrimiçi harita işlevi yok. Bunun yerine, uygulama, Avrupa'da 56 ve Amerika'da 53 olmak üzere, 200'den fazla bağımsız bireysel harita seçeneği sunuyor.

Haritalar ülkeye göre düzenlenmiştir, ancak yoğun nüfuslu bölgeler alt bölgelere sahiptir. Ayrıca belirli bölgelerde hız kameraları için haritalar bulabilirsiniz. Her harita, verilerini OpenStreetMap'ten çeker.

6. HERE WeGo

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor

HERE WeGo, çevrimdışı GPS navigasyonunda uzmanlaşmış bir başka uygulama. 100'den fazla ülke için çevrimdışı haritalar sunuyor.

Çevrimdışı haritalar, yol tarifleri, toplu taşıma bileti fiyatları, araç paylaşım fiyatları ve tren ve otobüs tarifeleri içerir.

Rotanıza girdiğinizde, yolculuğunuzu yapmak için en hızlı ve en uygun maliyetli yolu bulmak için uygulama, araba, bisiklet, yaya, taksi ve toplu taşıma rotalarını karşılaştırır. Seyahatinizin ağırlıklı olarak yokuş aşağı mı yoksa yokuş aşağı mı olduğunu size bildirir.

Kuzey Amerika ve Avrupa'nın çoğu dahil olmak üzere dünya çapında 1.300'den fazla şehir için toplu taşıma bilgilerine erişebilirsiniz.

MAPS.ME gibi, HERE WeGo uygulaması reklam gösterimlidir.

7. CoPilot GPS – Navigasyonu

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Araç içi navigasyon, CoPilot GPS'in ana odak noktasıdır. Yürüyerek yol tarifi almak isteyenler için uygun değildir.

Uygulama rota planlamasında mükemmel. Her yolculuk için size üç ayrı seçenek sunuyor. Üç yolun her biri için 52'ye kadar tek nokta ekleyebilirsiniz.

CoPilot ayrıca oteller, restoranlar, ATM'ler ve ilgi çekici yerler gibi binlerce çevrimdışı konuma sahiptir. Çevrimdışı modda olsanız bile onları bulmak için arama özelliğini kullanabilirsiniz.

Premium özelliklerin ücretsiz yedi günlük deneme keyfini çıkarabilirsiniz. Bunlar arasında 3D haritalar ve bir sesli navigasyon yardımcısı bulunur. Deneme süresi dolduğunda, uygulama sizi 2B çevrimdışı haritalar ve görsel dönüş yol tarifleri ile sınırlar.

8. Genius Maps: Offline GPS Navigation

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Genius Haritalar'ın ücretsiz sürümü, çevrimdışı haritaları indirmenizi ve ilgi çekici yerler hakkında bilgi almanızı sağlar.

Sesli yönlendirme, otomatik yönlendirme, hız sınırı uyarıları ve canlı trafik raporları istiyorsanız, pro sürümüne geçmeniz gerekir. Bunu uygulama içinden yapabilirsiniz.

Genius Haritalar, dünyanın çoğu yerinde kullanılabilen çevrimdışı haritalara sahiptir. Avrupa ve Kuzey Amerika yüzde 100 kapsama dahildir.

Sonuç
 

Google Haritalar Alternatifleri ve Özellikleri
İlginizi Çekebilir

Google Haritalar Alternatifleri ve Özellikleri

Bu GPS uygulamaları ile internet olmadan gitmek istediğiniz yere ulaşmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Ancak arka planda sürekli olarak GPS uygulamaları çalıştırmak pilinizi hızla tüketecektir. Yürüyorsanız, GPS'inizi mümkün olduğu kadar kapalı bırakmaya çalışın. Araç kullanıyorsanız, arabanızda güvenli kullanım bir akıllı telefon aksesuarı kullanın.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile