Herkesin randevuları yönetmek, doğum günlerini ve yıldönümlerini hatırlamak için etkili bir yolu olması gerekir. Tüm bunları hafızaya atmak imkansızdır, ancak şükürler olsun ki, her şeyi düzgün tutmanıza yardımcı olacak çok sayıda mobil uygulama bulacaksınız. Bu yüzden, Google Play Store'da şu anda kullanılabilen ücretsiz Android takvim uygulamalarına bir göz atalım.

1. Google Takvim

Ücretsiz takvim uygulamalarının herhangi bir listesi için belirgin başlangıç ​​noktası olan Google Takvim, çoğu Android cihazında önceden yüklenmiş olarak gelir ve herkes için Play Store'dan edinilebilir. Google’ın diğer üretkenlik hizmetlerini (Gmail veya Keep gibi) kullanıyorsanız, bu, cihazınıza kesinlikle yüklenmemelidir.

Google, Android’in yeni Materyal Tasarım felsefesiyle uyumlu hale getirmek için uygulamayı yeniledi. Web uygulaması da 2017'de bir tasarım revizyonu aldı, şimdi her iki versiyon da kaygan ve zengin özellikli.

Takvimi aydan aya kaydırmak basitçe yapılabilir ve etkinlikleri otomatik olarak çekmek için ayarlayabilirsiniz (otel rezervasyonları, uçuşlar gibi ve etkinlik biletleri gibi) gelen kutunuzun dışına çıkın ve bunları programınıza ekleyin.

Son olarak, Google ayrıca bir program görünümü ekledi. Bu, günlük veya haftalık bir ekran sunmak yerine, yaklaşan girişlerin sürekli bir listesini gösterir.

2. Business Calendar

Adının seni kandırmasına izin verme. Bu takvim, öğrenciler, emekliler ve serbest çalışanlar için bir ofiste çalışan kişiler için olduğu kadar uygundur.

Uygulamanın ana satış noktası, kullanım ve sergileme alternatif yaklaşımdır. Gün, hafta ve ay görünümlerine erişim sağlayan tipik açılır menü yerine, uygulama sezgisel bir kaydırma ve gezinme yaklaşımını kullanır.

İş Takvimi'ni bu listeye getiren diğer özellikler şunlardır:

 • Yapılacaklar listelerini yönetmek için bir görev görünümü.
 • Canlı arama
 • Özel etkinlik şablonları
 • Karanlık bir tema da dahil olmak üzere yeni ve geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzü.

Ayrıca Android takvim senkronizasyonunu da kullanır. Google Takvim ve Exchange gibi diğer popüler takvim hizmetleriyle senkronize edilmesini sağlar.

3. ZenDay

ZenDay, Android için hem bir takvim uygulaması hem de yapılacaklar listesi uygulaması.

Öne çıkan özelliği, 3D zaman çizelgesidir. Zaman çizelgesi, belirli bir günde neleri başarabileceğinizi görmenizi kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Eğer istersen, ZenDay her gün sizin için otomatik olarak doldurabilir. Sadece uygulamayı ne kadar boş zamanınız olduğunu ve ne zaman bittiğini söylemelisiniz.

App de retrospektif bir özellik sunuyor. Neler elde edebildiğiniz ile birlikte ne elde ettiğinizi gösterir. Teorik olarak, yaptığınız şeyleri gözden geçirmeniz sizi gelecekte daha üretken yapmalıdır. Google ve Outlook ile senkronizasyon, öncelikli etkinlikler ve hatırlatıcılar dahil olmak üzere diğer tipik takvim özelliklerinin tümü mevcut.

 • İndir: ZenDay (Ücretsiz, premium versiyonu mevcut)

4. Jorte

Jorte, ücretsiz takvim dünyasında bir başka uygulamadır ve Play Store'daki en popüler indirmelerden biridir.
Takvimleri doğrudan web'den yönetebilmenizi sağlayan bulut senkronizasyon hizmeti sayesinde rakiplerinden bazılarına göre dikkat çekiyor. Ancak en büyük cazibesi, inanılmaz derecede kişiselleştirilmesidir. Renkler, arka planlar, temalar ve widget boyutu gibi özellikleri değiştirebilirsiniz. Ayrıca, ek arka planlar ve geniş bir simge yelpazesi satın almanızı sağlayan bir mağaza sağlar.

Diğer özellikler arasında, spor takımlarının programlarını indirme olanağı, doğrudan bir harita uygulamasına götüren tıklanabilir bir konum ve Google Takvim'in sunduğudan daha ayrıntılı bir gün görünümü bulunur.

 • İndir: Jorte (Ücretsiz, abonelik mevcut)

5. aCalendar

Android için bazı harika takvim widget'ları, Jorte'dan daha fazla renk ve Cal'dan daha kolay gezinme ile aCalendar, başlık için bir başka lider yarışmacıdır.

Kullanıcıları güçlendirme için özellikle yararlı olan bir verimlilik özelliği, günlük ve haftalık görünümlerde küçük aylık takvimdir.
Farklı ekranlar arasında sürekli olarak atlama gerekmeden kendinizi daha verimli bir şekilde organize etmenizi sağlar.

Yana kaydırmak, aylık, günlük ve haftalık planlamacılar arasında hızlı bir şekilde gezinmenizi sağlarken, yukarı ve aşağı kaydırma işlemi, takvimi geçerli planlayıcı seçiminize bağlı olarak artırır. Bu özellik Google Takvim kadar basit değil ve maalesef Business Calendar'in genişletilmesi için dokunma özelliğinden yoksundur.

Ayrıca doğum günlerinde ve yıl dönümlerinde adres defterinizdeki fotoğrafları da senkronize edebilir ve büyük gruplar arasında hızlı bir şekilde bilgi yaymak için NFC paylaşımına sahiptir.

 • İndir: aCalendar (Ücretsiz, premium versiyon mevcut)

6. Informant

Informant, tek bir uygulama arayüzünde dört yararlı üretkenlik aracı (takvim, notlar, kişiler ve görevler) sağlar.

Görsel olarak, listedeki diğer uygulamalardan bazıları kadar iyi değil. Ama açıkça ortaya konmuş ve takip edilmesi kolay; geliştiriciler, form üzerinde işlevselliği açıkça öncelemiştir. Birden çok görünüm ve ICS desteği gibi standart özelliklerin yanı sıra, kullanıcılar diğer bazı önemli avantajlardan yararlanabilirler. Bunlar, eklenebilir notları, etkinlikler için doğal dil girişini içerir (örneğin, “Yarın öğle yemeği için 12'de Ayşe ile Tanışma” yazabilir ve uygulama bunu fark edecektir), saat dilimi yönetimi ve entegre hava durumu tahminlerini içerir.
Yıllık ücretli premium sürüm, senkronizasyon aracının kilidini açar. Takviminize birden fazla cihazda erişmeyi planlıyorsanız, sahip olmanız gerekir.

 • İndir: Informant (Ücretsiz, abonelik mevcut)

7. DigiCal

DigiCal, aşağıdakiler dahil olmak üzere her zamanki özellikler paketini sunar:

 • Günlük planlayıcı
 • Yedi farklı gündem görüşü
 • Küresel hava durumu tahminleri
 • Google Takvim, Outlook ve Exchange ile senkronizasyon
 • Karanlık bir tema

Ancak, indirilebilir takvimler sayesinde uygulama, Android için en iyi takvim uygulamaları listesinde yerini alır. Hepimiz tatil takvimlerini ve bazı spor takvimlerini görmeye alıştık, ancak DigiCal bunu bir seviyeye çıkardı.

İndirmek için 500.000'den fazla etkinlik takvimi sunar. Finans ve yaşam tarzından televizyon ve astronomiye kadar her şeyi kapsarlar.

 • İndir: DigiCal (Ücretsiz, premium versiyonu mevcut)

8. Simple Calendar

Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama ... basittir. Ancak, erişilebilirlik, uygulamayı bu kadar harika yapan şeydir. Google Takvim’e veya diğer büyük bulut tabanlı takvim hizmetlerine bağlanmaz.

Bunun yerine, tüm uygulamanın verileri cihazınızda yerel olarak kaydedilir ve uygulamanın kodu açık kaynak kodludur.
Sadece iki izin isteyecektir: Kişiler (doğum günlerini ve yıldönümlerini içe aktarmak için) ve Depolama (ICS dosyalarını dışa aktarmak için).

Google'ın sizinle ilgili hemen hemen her şeyi bildiği bir çağda yaşadığımız için, bu gizlilik seviyesi şüphesiz güvenlik fanatiğine hitap edecek. Simple Calendar, Android için önde gelen takvim uygulamalarından biridir.

Android için En İyi Ücretsiz Takvim Uygulaması nedir?
Benzer uygulamaları karşılaştırırken, tek bir kazanan seçmeniz zordur; çünkü bunların hepsi, takvim uygulamanızın yapmasını istediğiniz şeye bağlıdır. Google hizmetler grubuna çok güveniyorum ve bu nedenle Google Takvim’i kullanıyorum. Ancak, diğer seçeneklerin bazıları daha zengin özelliklere sahip ve daha az rahatsız edici.

Verimlilik ve organizasyon için, Business Calendar net bir kazanımdır. Kişiselleştirmeyi her şeyin üzerinde değerlendirenler için, Jorte'den başka bir yere bakmanıza gerek yoktur.

Ve unutmayın, sadece bir takvim uygulaması kullandığınız için, güvenilir bir dizüstü bilgisayarın avantajlarından yararlanmayın. Bir kalem ve kağıt hala önemli bir üretkenlik aracıdır.

 

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1091 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android için En İyi 8 Ücretsiz Takvim Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android için En İyi 8 Ücretsiz Takvim Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için En İyi 8 Ücretsiz Takvim Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "