Android için En İyi Antivirüs ve Anti-malware Uygulamaları 2019

Android için En İyi Antivirüs ve Anti-malware Uygulamaları 2019

Android Antivirüs uygulamaları, Android'deki en popüler uygulamalardan biri olmaya devam ediyor. aslında dikkatli olursanız bir virüsten koruma uygulamasına ihtiyacınız olmaz, yalnızca Play Store'dan uygulamalar indirin ve güvenlik ayarlarınızı etkin tutun.

Ancak, vahşi tarafta yürüyüşe çıkmayı ve durağan kalmayı sevmeyenler var. Bu ortamda bir sürü kötü antivirüs uygulaması var. Bu uygulamalar gerekli olmasa bile, cihazda güvenlik uygulamaları olduğunu bilmek güzel. İşte Android için en iyi antivirüs ve anti-malware uygulamaları.

Avira Antivirus Güvenlik 2019-Antivirüs ve AppLock

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Avira, nispeten yeni antivirüs uygulamalarından biridir. Geçen yıl oldukça hızlı bir şekilde büyüdü. Uygulama, cihaz taramaları, gerçek zamanlı koruma, harici SD kart taramaları ve daha fazlasını içeren temel özelliklerle birlikte gelir. Diğer bazı özellikler arasında hırsızlık önleme desteği, gizlilik taraması, kara liste ve hatta cihaz yöneticisi özellikleri bulunur. Norton ve diğer benzer uygulamalardan çok daha hafiftir. Aynı zamanda nispeten ucuz ve ücretsiz bir sürümü var.

Avast Mobile Security & Antivirus 2019

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Avast Mobile Security, herhangi bir platformdaki en popüler antivirüs uygulamalarından biridir. 100 milyondan fazla indirme ve tonlarca özelliğe sahiptir. Bu özelliklerden bazıları arasında klasik antivirüs taraması, bir applock, çağrı engelleyici, hırsızlık önleme desteği, bir fotoğraf kasası ve hatta rootlu Android cihazlar için bir güvenlik duvarı sayılabilir. Ayrıca cihaz hızlandırıcı özellikler içerir, ancak bunları kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Hızlandırmaktan daha fazla zarar veriyorlar ve telefonunuzdaki işleri gerçekten karıştırabilirler. Avast'ın abonelik fiyatları karşılaştırmalı olarak alanında fena değildir. Uygulamanın pro sürümü demo için 14 günlük ücretsiz deneme ile birlikte geliyor.

AVG Antivirus 2019

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

AVG, virüsten koruma uygulamaları alanındaki başka bir büyük isimdir. Aslında, temelde AVAST ile aynı. AVAST, 2016 yılında AVG'yi satın aldı. Bu nedenle, her iki virüsten koruma uygulamasında da deneyim benzer. Bu, birkaç farklılık sunar. Uygulamada Google Haritalar üzerinden hırsızlık önleme izlemesi var, ancak rootlu cihazlar için güvenlik duvarı kullanılabilirliği de yok. AVAST'ta olduğu gibi, anlamsız bir batarya, hafıza ve aslında çalışmayan telefon hız artırma özellikleri de var. Aksi takdirde, kötü bir antivirüs değildir. AVAST gibi, bu da 14 günlük ücretsiz deneme içeriyor.

Bitdefender Ücretsiz Antivirüs

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Bitdefender Antivirus, gerçekte ücretsiz antivirüs uygulamalarından biridir. Yıllar boyunca pek değişmedi. Temel bir tarama özelliği, basit bir arayüz, hızlı performans ve yapılandırma yok. Bu, temel ihtiyaçlar için mükemmeldir. Tek yapması gereken cihazı taramak ve sonra durup tekrar taramak için beklemek. Daha büyük, daha derinlemesine bir Bitdefender uygulaması var. Ancak bunun basit bir şey isteyenler için daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca, uygulama içi satın alma veya abonelik olmadan ücretsizdir. Ancak reklamlar var.

Dr.Web Security Space

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Dr. Web, eski antivirüs ve anti-malware uygulamalarından biridir. Hızlı ve tam taramalar, fidye yazılımlarına karşı koruma, karantina alanı ve hatta istatistikler dahil olmak üzere iyi bir özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, hırsızlık önleme özellikleri, çağrı ve SMS filtreleme, URL filtreleme, ebeveyn kontrolleri, güvenlik duvarı ve daha pek çok şey var.

ESET Mobile Security ve Antivirüs

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

ESET, virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımlardan koruma dünyasında başka bir büyük isimdir. Taramalar, hırsızlık önleme desteği, güvenlik denetçisi özelliği, tarama zamanlaması ve daha fazlasını içeren iyi bir özellik kümesi vardır. Kurulum işlemi biraz müdahaleci. Bir e-posta adresi gerektiren az sayıdaki uygulamardan biri. Aksi takdirde, oldukça iyi çalışıyor. Kurulumun ardından bir aylık ücretsiz deneme hakkına sahipsiniz. AVAST veya AVG kadar ağır bir şey değil, ancak CM Security Lite veya Bitdefender'dan daha ağır.

Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock & Web Security

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Kaspersky en popüler antivirüs uygulamalarından biridir. Hem ücretsiz hem de profesyonel bir sürümü var. Her iki sürüm de SMS ve çağrı engelleme, taramalar, virüs güncellemeleri ve hırsızlık önleme sunar. Birinci sınıf sürüm, gerçek zamanlı koruma, bir applock ve daha fazlası gibi şeyler ekler. Tabii ki, her iki sürümde de zararlı yazılımlara karşı cihaz taraması ve bunun gibi şeyler var. Neredeyse en büyük antivirüs uygulamaları kadar ağır değil. Ayrıca, işe yaramayan kötü bir hızlandırma özelliğine sahip değildir. Mantıklı olmayan özellikler eklemeye çalışmak yerine amacını ikiye katlayan bir virüsten koruma uygulamasını görmek güzel. Bu, birçok insan için iyi bir seçenektir.

Lookout Antivirüs & Mobil Güvenlik

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Lookout başka bir popüler antivirüs ve anti-malware uygulamasıdır. Pek çok cihaza, önceden yüklenmiş olarak gelir. Temelleri oldukça iyidir. Bu, taramaları, kimlik avı korumasını, kötü amaçlı yazılım korumasını, hırsızlık önleme özelliklerini ve daha fazlasını içerir. Aynı zamanda kimlik koruması, kimlik sigortası ve WiFi taraması gibi bazı benzersiz şeylerle birlikte gelir. Bu, çoğu virüsten koruma uygulamasından biraz daha farklı bir bakış açısı sunar. Bir virüsten koruma veya kötü amaçlı yazılım önleme uygulaması için oldukça iyidir.

Malwarebytes Güvenlik: Antivirus & Anti-Malware

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Malwarebytes, Windows'taki en popüler antivirüs uygulamalarından biridir. Mobil versiyonu da oldukça iyi. Agresif bir şekilde güncellenen virüs veritabanı, kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımı desteği, izin izcisi ve daha fazlasını içerir. Potansiyel olarak tehlikeli bağlantılar için WhatsApp, Facebook, SMS vb. iletilerde bile tarama yapabilir. Tabii ki, tarama vb. gibi her zamanki işleri yapar. Uygulama güzel görünüyor, iyi çalışıyor ve diğerleri gibi çok ağır değil.

McAfee Mobile Security: Web Tarama, AppLock, Boost

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

McAfee, antivirüs uygulamalarındaki en büyük isimlerden biridir. Aynı zamanda en ağırlarından biri. App tarama, hırsızlık önleme, casus yazılım önleme ve güvenlik kilitleme özellikleri içerir. Ek olarak, potansiyel telefon hırsızınızın fotoğraflarını çekebilir, telefon kapanmadan önce konumları bulutta kaydedebilir ve daha faydalı şeyler yapabilir. McAfee ayrıca başka şeyler için çeşitli bağımsız uygulamalara sahiptir. Arayüz eski ve çok iyi görünmüyor. Ek olarak, çalışmayan özelliklere sahiptir ve profesyonel kullanıcı olmak için bir hesap oluşturma işlemi gerektirir. Uygulamanın antivirüs kısmı oldukça iyi çalışıyor ve üçüncül özelliklerin bazıları güzel. Ancak, yine de buradaki en zayıf seçeneklerden biri.

Norton Security and Antivirus

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Norton Security'nin iniş çıkışları var. Uygulama, kötü amaçlı yazılımlardan, casus yazılımlardan ve diğer kötü şeylerden korunma da dahil olmak üzere temel özelliklerin çoğuna sahiptir. Ek özellikler, pil zayıfken cihazın yerini kaydetmek, gerçek zamanlı koruma, hırsızlık önleme özellikleri ve daha fazlasını içerir. Antivirüs uygulamalarındaki fiyatlandırma seçeneklerinden biridir. Bununla birlikte, mobil cihazınızı ve bilgisayarınızı da kapsayan yıllık ücetli bir sürüme sahiptir. Norton ayrıca, çok kötü olmayan, özel bir applock uygulaması gibi başka uygulamalara da sahiptir.

Sophos Mobile Security

Fiyat: Ücretsiz

Sophos, Android için favori antivirüs ve anti-malware uygulamalarımızdan biridir. Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, virüs tarayıcı, web filtreleme, uygulama korumaları, hırsızlığa karşı koruma, Wi-Fi güvenliği ve diğer her tür şey gibi tüm temel öğeleri içerir. Tüm bunları reklam olmadan ücretsiz olarak yapar ve aslında işe yaramayan herhangi bir artı işlev içermez. Parola saklama işlevi KeePass uyumludur ve hatta çok faktörlü kimlik doğrulama için bir doğrulama işlevi ile birlikte gelir. Dışarıdan virüsten koruma uygulamalarını kimseye önermiyoruz, ancak bir tanesine sahipseniz ilk önce bunu deneyin.

TrustGo Antivirüs ve Mobil Güvenlik

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor

TrustGo nadir bulunan ücretsiz antivirüs uygulamalarından bir tanesidir. Cihaz taraması, uygulama taraması ve kötü amaçlı yazılımdan ve benzerlerinden korunma gibi temel özelliklere sahiptir. Bu uygulama aynı zamanda bir uygulama yöneticisi, bir gizlilik danışmanı, veri yedekleme ve başka faydalı şeyler içerir. Süper ağır ya da özelliklerle dolu değil. Yine de, diğer ücretsiz antivirüs uygulamalarından daha fazla özellik var. Bu da temizleyici ve hızlandırıcı işlevleri içerir. Onlardan uzak durmanızı öneririz. Gerçekten çalışmıyorlar.

Webroot Mobil Güvenlik

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Webroot başka bir mükemmel ve basit bir antivirüs uygulaması. Cihaz taraması, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma ve gerçek zamanlı cihaz izleme gibi temel bilgileri elde edersiniz. Ek olarak, yerleşik bir çağrı ile gelir ve ihtiyacınız olursa metin engelleyici ile birlikte gelir. Bütün bunlar ücretsiz sürümü ile birlikte geliyor. Pro sürümde, hırsızlık önleme özellikleri, uzaktan telefon silme (gerekirse), bir SIM kart kilidi ve bir batarya ve ağ monitörü özellikleri eklenir. Android aboneliği, PC versiyonundan çok daha ucuzdur, ancak her ikisini de tek lisansta alabilirsiniz.

Google Play Protect

Fiyat: Ücretsiz

Google Play Protect, Android'in antivirüs uygulamasıdır. Cihazınızdaki uygulamaları tarar ve ardından bu uygulamanın Google Play sürümleriyle karşılaştırır. İkisinin aynı olup olmadığını size bildirir. Bu, Google Play'de mevcut koruma ile birleştirildiğinde, gerçekten iyi bir güvenlik engeli oluşturur. Artı, ücretsizdir, muhtemelen zaten cihazınızdadır ve kullanmak için hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Hangi marka cihaz kullandığınıza bakılmaksızın, cihazınız için temelde herhangi bir virüsten koruma uygulamasından daha iyidir. Ayrıca arka planda çalışan daha az sayıda uygulama ile kaynakları koruyacaktır.

Ogznet.com

Yorumlar (1)

  • avatar
    İnan

    Maalesef başlık yanlış. Doğrusu piyasada ılan tüm antivirüs programları ve özellikleri olmalıydı.Yaklaşım tarzınız çok yanlış yok bu böyle bu şöyle denmekle olmuyor. Gerçek manada karşılaştırma yapılacak ki performansı diğer özellikleri görülsün. Sen sadece özelliklerini saymışsın.

    Cevapla
Yorum Yaz


yenile