Android için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Android için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Android telefonunuz için uygulama mağazasında, fotoğraf editörü veya fotoğraf düzenleme içinde binlerce uygulama olduğunu göreceksiniz. Peki bu uygulamalar içinde hangisi en iyi Binlerce uygulama içinden sizler için en iyilerini seçtik.

Telefon kameraları daha da gelişti ve Instagram gibi platformlar sıradan insanlara büyük bir izleyici kitlesi kazandırdığından, akıllı telefon fotoğrafçılığı aranan bir beceri ve bazı insanların kariyerleri için temel güç haline geldi. Ancak akıllı telefon kameraları hikayenin sadece yarısı. Fotoğraflarınızı gerçekten ön plana çıkarmak için doğru fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanmanız gerekir.

PC'den farklı olarak Android'de kaliteli bir fotoğraf düzenleme uygulaması bulmak gerçekten zordur. Piyasada hangi uygulamayı seçeceğinizden emin olamayacağınız çok sayıda uygulama var.

Peki en iyi Android fotoğraf düzenleme uygulaması hangisi?

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması: Snapseed

Çoğu kişi Adobe Photoshop gibi fotoğraf düzenleme uygulamasının listesinin başında olmasını beklerken, bu ödül Snapseed'e ait. Uygulama benim favori fotoğraf editörüm. Ayrıca, çoğu Android kullanıcısının bir numaralı fotoğraf düzenleme uygulaması Snapseed.

Snapseed, sadece görüntü üzerine filtreleme yapan bir uygulama kadar basit değildir. Aslında, filtreler uygulamanın en az etkileyici özelliğidir. Aksine, gücü, kullanıcıların fırça ve spot düzenleme kullanarak fotoğraflarına ince ayar yapabilme kabiliyetinde yatıyor.
Bu, tam olarak kontrastın arttırılacağını veya görüntünün hangi bölümünü düzenlemek istediğinizi belirtebileceğiniz anlamına gelir.

snapseed

Snapseed'in ne kadar çok fark yarattığını görmek için, yalnızca uygulamayı kullanarak düzenlediğim bir resme bakmanız yeterlidir.

Araçlar yalnızca ileri seviyede değil, kolay anlaşılır ve kullanılabilir. Ayrıca ücretsiz ve reklamsızdır.

Snapseed'in en iyi Android uygulamaları listemizde yer almasının bir nedeni var. Diğer uygulamaların öğrenme eğilimi çok zordur veya daha da kötüsü, reklamlar ve ödeme duvarları yüklenmiştir. Ancak Snapseed kullanımı basit, inanılmaz güçlü ve tamamen ücretsiz olmayı başarıyor.

İndir: Snapseed (Ücretsiz)

Ancak Snapseed, Android fotoğraf düzenleme uygulamalarının hepsi ve sonu olabilir mi? Genel olarak en iyisi olsa da, başka açılardan öne çıkan birkaç uygulama da var. Buna filtreler, hızlı düzeltmeler ve gelişmiş diğer işlevler dahildir.

En İyi Filtreler: Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express kesinlikle en iyi Android fotoğraf düzenleme uygulaması adı için bir listede yer alsada, nokta düzenleme ve fırça eksikliği, birçok fotoğrafçının ihtiyaç duyduğu nüanslı düzenlemeye sahip olmadığı anlamına geliyor. Ancak, fotoğraf filtreleri söz konusu olduğunda uygulama kesinlikle mükemmel.

Çoğu fotoğraf düzenleme uygulaması bir filtre kullanırken, Photoshop Express, çeşitli diğer uygulamalarda görülen aynı filtrelere yeniden filtre uygulayarak aslında filtreleri ciddiye alıyor gibi görünüyor. Bunun nedeni, fotoğraf düzenleme uygulamalarında genelde gördüğünüz tonal hazır ayarları değil, ancak Duo Tone filtreleri (görüntüyü iki renk tonuna dönüştüren) ve bir dizi B & W filtresi gibi benzersiz yaklaşımlara da sahiptir.

Adobe Photoshop Express

Ayrıca, uygulamanın bu yönünü geliştiren çeşitli diğer özellikler de bulunur. Snapseed kullanmayan insanlar için Photoshop Express iyi bir alternatif olabilir. Ayrıca, size ayrı bir kolaj uygulaması indirmek zorunda bırakmayacak bir kolaj özelliği de vardır.

Temel dezavantajı, Google Play Store'da Photoshop Mix ve Photoshop Sketch gibi birkaç farklı resmi Photoshop uygulaması olmasıdır. Bu, tüm özelliklere sahip kapsamlı bir uygulama olması yerine belirli özelliklerin belirli uygulamalarla birlikte geldiği anlamına geliyor.

İndirin: Adobe Photoshop Express (Ücretsiz)

Deneyimli kullanıcılar için en iyisi: Adobe Photoshop Lightroom

Adından da anlaşılacağı üzere Photoshop Express, daha hızlı ve daha kolay düzenleme deneyimi isteyen kullanıcılar için hizmet verirken, Adobe Photoshop Lightroom profesyonel kullanıcılar için en iyi seçenektir.

Sadece Instagram filtreleri kullanan birisi, uygulamayı biraz yıldırıcı bulacaktır. Ton eğrisi düzeylerini, parlaklığı ve diğer nüanslı özellikleri ayarlamayı biliyorsanız - bu sizin için mükemmel bir fotoğraf düzenleme uygulaması olabilir.

Filtrelere odaklanmak yerine, Lightroom resminizin belirli yönlerini vurgulayan hazır ayarlara sahiptir (ör. Yüksek kontrast, yüksek netlik, vb.). Fotoğraflarınızdaki doygunluk ve parlaklık gibi olağan ayarları da düzenleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, diğer Android fotoğraf düzenleme uygulamalarında sıklıkla görmediğiniz kullanabileceğiniz birkaç ek düzenleme bulunmaktadır. Bu, resimlerinizdeki renklerin parlaklığını ayarlamayı ve fotoğrafın beyaz dengesini değiştirmeyi içerir.

lightroom

Bu, deneyimli kullanıcıların istedikleri kontrolü sağlarken akıllı telefon uygulamaları ile birlikte kullanım kolaylığını korur. Ancak yeni başlayan fotoğraf editörleri için, bu, başlamak isteyeceğiniz tecrübede değil.

İndirin: Adobe Photoshop Lightroom (Ücretsiz)

Hızlı Düzeltmeler İçin En İyisi: Google Fotoğraflar

Google Fotoğraflar birkaç nedenden ötürü Android kullanıcıları için bir dayanak noktasıdır: çoğu zaman önceden yüklenmiş olarak gelir,
fotoğraflarınızı buluta otomatik olarak yedekler ve bazı harika yerel düzenleme araçları bulunur. Fotoğraflar bir fotoğrafın muhteşem bir şeye dönüştürülmesine çalışıyorsanız kullanmanız gereken bir uygulama değil, resmi daha çekici hale getiren hızlı düzeltmeler için mükemmeldir.

Aslında, Pop kaydırıcıyı kullanarak resimlerinize genellikle canlılık için ekstra bir bit verebilirsiniz. Uygulama, Google Foto Yardımcısı sayesinde sizin için otomatik olarak stilize fotoğraflar, kolajlar ve GIF'ler üretir. Yardımcının oluşturduğu resmi beğendiyseniz, galerisine kaydedebilirsiniz.

google fotoğraflar

Düzenleme açısından, Snapseed veya Photoshop gibi uygulamalarda gördüğünüz bir düzenleme özelliğini bulamazsınız. Ancak, resimleri hızlı bir şekilde düzenleme işine gelince, Google Fotoğraflarda fotoğraflarınızı dönüştürmek yalnızca bir dakikanızı alır.

İndirin: Google Fotoğraflar (Ücretsiz)

Daha Eğlenceli: Photo Lab

Photo Lab profesyonel derecede fotoğraf düzenlemeye odaklanmak yerine, fotoğraflarıyla eğlenmek isteyenler içindir. Uygulama, yalnızca renk tonu veya kontrast varyasyonu eklemenin ötesinde sanatsal filtreler uygulayabilir. Bu filtreler bir görüntüyü tamamen farklı bir sanat stiline dönüştürebilir. Yeni profil resminize merhaba deyin.

Bununla birlikte, eğlence uygulamanın çeşitli selfie yer paylaşımları ve filtreler ile birlikte gelir. Yüz tanıma özelliğiyle, uygulama, galerideki bir yüzü içeren tüm fotoğrafları toplar. Stok önizlemesine dayanarak uygulamak istediğiniz filtreyi seçmeniz yeterlidir. Ardından kullanmak istediğiniz fotoğrafı seçin.

Photo Lab'ın filtreleri sadece birkaç köpek kulağı veya bir bıyık değil, daha da derinlere iniyor; bu yüzden kullanmak eğlencelidir. Bu uygulama ile kısa bir oturumda kendimi ölümsüzler, Jedi, Daenerys Targaryen, yıldız bir kadın, palyaço Pennywise ve çeşitli gülünç karakterler haline getirdim.

Eğlenceli olmasına rağmen Photo Lab, aynı zamanda komik resimlerden ziyade sanatsal düzenlemeler isteyenler için daha ciddi bir yanı var. Çift pozlama ve termal görüntüleme gibi geniş bir fotografik efekt filtresi yelpazesine sahiptir.

photo lab

Uygulamanın önemli bir dezavantajı reklamlardır. Görüntüleri işlerken, genellikle bir reklam görürsünüz.
Bunları, bir uygulama içi satın alma yoluyla önleyebilirsiniz. Ücretsiz sürümü kullanıyorsanız, uygulama ayrıca resminize bir filigran ekler. Bu filigranları bir reklamı tıklayarak veya izleyerek kaldırabilirsiniz.

Ara sıra çıkan reklamları takmıyorsanız, bu uygulama bir ton eğlence barındırıyor.

İndirin: Photo Lab (Uygulama içi satın alma - ücretsiz)

Bazen, birden fazla fotoğraf düzenleme uygulaması kullanarak istediğiniz mükemmel görüntüyü elde edebilirsiniz. Aslında, fotoğraf düzenleme işleminin tamamen farklı yönlerine (yüzleri güzelleştirmek gibi) odaklanan başka Android uygulamaları da vardır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 634 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Android için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Vuubi Kadın