Android için En İyi Strateji Oyunları

 Android için En İyi Strateji Oyunları

Android'de strateji oyunları yıllar içinde daha etkileyici ve karmaşık hale gelmiştir. Eğer düşmanları alt edecek stratejiye sahipsen, dünyanın Fethi, avucunuzun içinde duruyor. Taktik zekanızı test etmek için Play Store'daki en iyi strateji oyunlarını seçtik.

Planar Conquest

 • Uygulama içi satın alma içeriyor

Planar Conquest, orkların, elflerin, ölümsüzlerin vb. fantezi krakterlerini yükselten güçlü bir büyücünün rolünü üstlendiğiniz ve farklı arazi türleri ve etkileri olan birçok dünyayı fethedecek büyük bir medeniyet tarzı strateji oyunudur.

Microprose'un klasik Master of Magic'i temel alır ve Heroes of Might and Magic veya Age of Wonders'in hayranları da bu konuda çok şey bulacaklar. Bu durumda, ekonominizi yönetmek, keşif yapmak, şehir üretimi yapmak ve rakipler ile çatıştığınızda ortaya çıkan sıra tabanlı savaşlarda taktik seçimler yapmak zorunda kalacağınız için çok fazla derinlik var.

Yönetilmesi gereken çok şey var, oyun daha küçük ekranlarda bunaltıcı olabilir ama neyse ki, oyun boyunca alacağınız tüm farklı menülere ve eylemlere alışmak için kapsamlı bir öğretici var. Planar Conquest içerik tonları ile çekici ve ödüllendirici bir oyundur.

Warhammer Age of Sigmar: Realm War

 • Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

2015 yılında, Pixel Toys, popüler Warhammer 40,000 strateji oyununa dayanan en iyi mobil oyunlardan biri haline gelmiş olan eğlenceli bir oyun olan Freeblade'i piyasaya sürdü. Şimdi, Warhammer serisine geri dönüyor ve Warhammer'ı geri getiriyorlar.

Age of Sigmar, Games Workshop'tan, Total War ve Vermintide oyunları biçiminde video oyununa sahip olan popüler fantazi franchise sisteminin yeniden başlatılması olan nispeten yeni bir oyun.

Başka oyunculara karşı savaşacakları orduları oluşturmak için kartları toplarsınız. Sonuç, Games Workshop karakterlerinin bir karışımıdır ve Supercell'in popüler Clash of Clans'ı anımsatan bir formatla hareket eder ve burada ünitelerinizi bir zafer için bir düşman kulesini yok etmeye gönderirsiniz.

Battlevoid: Harbinger

 • Ücretli

Battlevoid sizi, insanlığın galaksiler arası uzay yolculuğuna hakim olduğu çok uzak olmayan bir geleceğe götürür. Önce bir uzay gemisini, daha sonra tüm bir filoyu yönetirsin. Amaç, insanlığı düşmanca davranan yabancı uygarlıklardan korumak.

Uzay savaşları gerçek zamanlı. Görevler, filonuzu artırmak için size kaynak getirir. Oyunda değişik yönler var: alanlar her seferinde farklı keşifler yapmak için rasgele öğelerle prosedürel olarak üretilir, bu da çok fazla tekrarlanabilirlik sağlar, ancak şansınız olmadığında işleri daha da zorlaştırabilir.

Plague Inc.

 • Ücretli

Plague Inc., birkaç yıldır yayında, ancak çekiciliğini kaybetmedi. Gerçek şu ki, Plague Inc., oyuncuya insanlara veba hastalığını getirmek için birçok taktiksel seçenek sunan mükemmel bir strateji oyunu.

Sisteme, 12 farklı hastalık türü ile 50'den fazla farklı ülkeye bulaşmaya çalışacağınız kapsamlı bir eğitici tarafından gireceksiniz. Tam yayılma yolunda, daha hızlı yayılmak için tekrar tekrar karar vermelisiniz. Bu heyecan verici, zor ve çok eğlenceli.

XCOM: Enemy Within

 • Reklam İçeriyor

XCOM: Enemy Within, birkaç yıl önce Android'e taşınan ve en iyi grafikler ve içerikleriyle etkileyici bir PC strateji oyunudur. Dünyadaki bir uzaylı istilasına direnmek için bir avcı savaşçısını kontrol et. XCOM serisi, sizi sıklıkla çok fazla baskı altında bırakan affetmez düşman AI ile ünlüdür.

XCOM'da insanlığı savun. XCOM ekibinizle çok daha fazla taktiksel savaşlar boyunca çok eğlendiğinizi göreceksiniz, çünkü daha iyi ekipman ve beceriler topladıkça, oyun devam ederken bireysel askerlere yatırım yapmaya devam edin. Çok oyunculu mod da çok iyidir.

Sonuç olarak, XCOM: Enemy Within, Android'deki en eksiksiz video oyun deneyimlerinden biridir. 1GB'ın üzerinde alan kaplar.

The Battle of Polytopia

 • Uygulama içi satın alma içeriyor

The Battle of Polytopia, yeni toprakları keşfetme ve fethetme arayışında bir aşiret liderinin rolünü üstlenecek çekici bir strateji ve macera kombinasyonudur. Doğal olarak, dünyada üstünlüğünüze meydan okuyacak rakip kabileler var. Sevimli, bloklu grafikler çekici ama aynı zamanda bu oyunun çoğu cihazda sorunsuz çalışmasına yardımcı olan iddiasız bir özellik.

Kabile seçimi, oyunun başlangıcında başladığınız maceraperest türünü belirler, ancak yeni yetenekler ve üniteler yol boyunca araştırılabilir, böylece stratejinizi geliştirmek için çok fazla esnekliğe sahipsiniz.

Procedically oluşturulan haritalar ve çeşitli kabileler ve ortamlar oyunun taze kalmasına yardımcı olur. The Battle of Polytopia'da hiç reklamı yok, ancak oynayabileceğiniz ek kabilelerin kilidini açmak için uygulama içi satın almalar var. Bununla birlikte, ücretsiz içerik bile yeterli eğlence sağlar.

RedSun RTS

 • Ücretli

Command and Conquer gerçek zamanlı strateji oyunlarını hatırlıyor musunuz? Bakış açınıza bağlı olarak, bu oyun komuta ve fethetmek için güzel bir oyun. Geliştirici ayrıca Expanse, klasik Dune strateji oyunundan ilham alan başka bir RTS sunuyor.

Her iki oyun da klasik RTS formatını izler: üssünüzü inşa edin, kaynaklarınızı toplayın ve ordunuzu toplayıp düşman üssünü yok etmek için her zamankinden daha güçlü birimleri eğitin.

İlk başta oldukça dik bir öğrenme eğrisi var: kontrolleri veya birimleri açıklamak için eğitici yok, öğreticiler sadece düşmanın etrafında oynayıp kendi başınıza öğrenmenize izin verecek kadar pasif olan haritalar. Bazı şeyler hala belirsiz gibi görünebilir, örneğin bazı birimlerin sadece iki kez dokunarak öğrenebileceğiniz alternatif formlara dönüşmesi gibi.

Birimlerin ince mikro yönetimi dokunmatik ekranda zor olsa da, oyunlar elle aynı anda belirli bir birlik tipi (piyade, zırh, hava) tümünü seçmenize izin veren düğmelere sahiptir ve hareket halindeyken bireyler veya küçük grupları da kontrol edebilen hantal bir ordu elde etmenizi sağlar.

RedSun, ücretsiz (reklam destekli) ve ücretli sürümlerde kullanılabilir. UES'lerin bazı özel üniteleri satın almaları da mümkündür. Eğer botlar ile oynamak istemezseniz, Wi-Fi üzerinden çok oyunculu eşleşmelerde gerçek insanlarla karşılaşmak da mümkündür.

Templar Battleforce RPG

 • Ücretli

Bu oyunda rol oynayan unsurlar ve harika bir hikaye olsa da, Templar Battleforce'un içeriği kadro tabanlı taktik strateji savaşında. RedSun'un Command and Conquer: Red Alert'ın knockoff'una benzer bir şekilde, Templar Battleforce, Games Workshop'un klasik masaüstü oyunu Space Hulk tarafından 'esinlenilmiştir'.

Tapınakçılar olarak bilinen elit birlikleri kontrol edip, zırh silahları ve ağır ateş gücü kullanarak vahşi uzaylıların tüm ordularını temizlemek için yeterince zor olan zırh takımlarına kaplanmış uzman askerler.

Konsept tam olarak orijinal olmasa da, fantastik, iyi hazırlanmış haritalar ve taktik için bir meydan okuma sunan senaryolar ile geliyor.

uciana

 • Ücretli

Android için bir uzay 4X oyunu. Endless Space 2 ve PC'de Stellaris üzerinde yeterince zaman harcamıyormuş gibi, şimdi hareket halindeyken bir galaktik uzay imparatoru olabilirim. Aldığınız şey, etkili bir şekilde, bilim-kurgu medeniyet torunlarının bir oyunudur.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı mesafe uygarlığı var.

Hedef, keşifler, genişleme, ekonomik büyüme, teknolojik araştırmalar ve elbette rakiplerinize çarpmaya başladığınızda diplomasi ve savaş yoluyla elde edilen galaktik fetihtir.

Sıra tabanlı sistem, kontrolleri mobil cihazlarda yeterince kolaylaştırmasına rağmen, bu rahat bir oyun değildir. Uciana, 4X türünden hiçbir şey ifade etmiyor ve ilk başta tüm kaynaklarınızı ve istatistiklerinizi takip etmek için ve tam olarak ne anlama geldiği konusunda mücadele edersiniz. YouTube'daki geliştiricilerden birkaç tane eğitici video olmasına rağmen, çoğunlukla oyunda deneme ve yanılma yoluyla öğreniyor olacaksınız.

Kategoriler Halinde En iyi Android Oyunları
İlginizi Çekebilir

Kategoriler Halinde En iyi Android Oyunları

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile