Android için En İyi Yedekleme Uygulamaları

Android için En İyi Yedekleme Uygulamaları

/ / Okuma süresi: 6 dk, 19 sn / Yorum (0)
A A A

Android cihazınızdaki her şeyin bir yedeğini almanız önemlidir. Takviminizi, kişilerinizi, fotoğraflarınızı ve diğer verilerinizi Google Hesabınızla veya USB kablosuyla otomatik olarak yedekleyebilirsiniz. Ancak uygulama verilerinizi kolayca nasıl yedekleyebilirsiniz? Bu yedekleme uygulamaları burada devreye giriyor. Seçim yapabileceğiniz çok şey var, ama en iyi olanları burada.

İlginizi Çekebilir
Android Cihazınızı PC'nize Yedeklemek için 4 Araç

Android Cihazınızı PC'nize Yedeklemek için 4 Araç

Android cihazınızı düşürdüyseniz ve artık açılmıyor durumunu düşünün. Telefonunuzdaki her şeyi kaybettiyseniz ne yapardınız? Android'inizi PC'nize yedeklediğinizden emin olarak bu kabustan kurtulabilirsiniz.

Neden yedekleme uygulamalarına ihtiyacımız var?
Android'de yıllardır kusursuz bir yedekleme çözümü bulunmuyor. Sadece root erişimi ile tam bir yedekleme oluşturmak mümkün oluyor, bu da iPhone stili bir anahtarı zorlayıcı bir şekilde karmaşık hale getiriyor. Açıkçası, iPhone'larını yükseltebilen iOS kullanıcıları tek bir girişle, tüm eski verileri ve ayarları sihirli bir şekilde geri yükleyebilir. Android kullanıcıları, uygulama verilerini bu şekilde kolayca değiştiremediğinden, bunun yerine yedekleme uygulamalarını kullanır.

Aşağıdaki yedekleme çözümleri, uygulama verilerinizi yedeklemenize yardımcı olur, ancak genellikle uygulamanın dosya sisteminin ilgili bölümlerine erişim için root ayrıcalıkları gerekir.

SMS mesajlarınızı, takviminizi, rehberinizi ve arama kayıtlarınızı kaydetmek ister misiniz?  Kısa mesajlar haricinde, bu veriler Google hesabınızda saklanır ve eski cihazınızdan otomatik olarak yeni cihazınıza taşınır. Metin mesajlarının nasıl yedekleneceği ve kurtarılacağı ile ilgili makalemizde bunu daha ayrıntılı olarak anlatıyoruz.

Fotoğraf ve müzik dosyalarını yedeklemek ister misiniz?  Bunlar bir USB kablosu kullanarak bilgisayara kolayca kopyalanabilir ve bu nedenle özel bir yedekleme uygulaması gerektirmez.

SMS Backup+

Mesajlarınızı yönetmek ve güvenceye almak için, SMS kutunuzu otomatik olarak senkronize eden bir uygulama olan SMS Backup+'ı, posta kutunuzda özel bir klasör oluşturarak doğrudan seçilen bir Gmail hesabına kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile SMS, MMS ve arama kayıtlarının otomatik olarak yedeklenmesini veya SMS'leri düzenli aralıklarla veya belirli bir süre sonra kaydetmeye ayarlayabilirsiniz.

Uygulamanın düzgün çalışması için, gelen kutunuzdaki IMAP seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir. Bunu Gmail'de yapmak için hesap ayarlarınıza gidin ve Yönlendirme ve POP / IMAP> Erişim IMAP'ı seçin. Şimdi IMAP girişini etkinleştirin. Artık uygulamayı akıllı telefonunuzda başlatmanız ve giriş bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Uygulama tüm iletilerinizi gelen kutunuza aktarmaya başlayacaktır.

Titanium Backup ★ root gereklidir

Root erişiminiz olduğunu varsayarsak, başka bir yedekleme uygulaması Titanium Yedekleme'ye yaklaşamaz. Bu kapsamlı uygulama ile hemen hemen her şeyi yedekleyebilirsiniz: uygulamalar, uygulama verileri, mesajlar, sistem ayarları, arka planlar, widget'lar.

Kurtarma hizmetleri yalnızca stok cihazlarında değil, çoğu donanım, Android sürümü ve özel ROM'larda da çalışır. Deneyimli bir Android kullanıcısı iszeniz Titanium Backup'ı beğeneceksiniz.

 • Kapsamlı yedekleme seçenekleri
 • Sistem uygulamalarına erişim
 • İnce ayar ile sunulan neredeyse tam kontrol     
 • Uygulama yönetimi     
 • Bloatware ve eski verilerin kaldırılması     

Helium

Helium (eskiden Carbon) ClockworkMod üreticilerinden geliyor ve sadece işlevselliği ile değil, aynı zamanda çekici tasarımıyla da ilgi çeken bir performansa imza atan birkaç yedekleme uygulamasından biri. Root ayrıcalıkları olmadan bile, sadece uygulamalarınızı değil, mesajlarınızı, Wi-Fi şifrelerinizi ve uygulama verilerinizi de yedeklemek için Helium kullanmak mümkündür. Fotoğraf, müzik ve video gibi medya dosyalarının yedekleri Helium ile mümkün değildir.

Ücretli sürüm, bir yedekleme programı, bulut bağlantısı ve tüm reklamların kaldırılmasını sağlar. 

 • Basit bir yedekleme uygulaması
 • Kök erişimi gerektirmez
 • Tam bulut bağlantısı     
 • Otomatik yedeklemeler mümkün     

Cep Telefonunuzu Yedekleyin

Mobile Yedekleme root ve benzeri olmayan cihazlar için kullanışlı olan ücretsiz bir yedekleme aracıdır. Bununla birlikte, SMS, MMS ve arama kayıtları, kişiler, sözlük ve daha fazlası gibi çeşitli verileri yedekleyebilirsiniz. Kullanıcı uygulamaları ve bazı sistem ayarları da yedeklenebilir. Rootlu bir kullanıcıysanız, uygulama verileri ve WiFi şifreleri gibi güvenli sistem ayarlarını yedeklemenizi de sağlar. Yedeklemeler otomatik olarak planlanabilir ve yerel olarak depolanabilir veya Google Drive, Dropbox veya OneDrive'a yüklenebilir.

 • SMS ve arama kayıtları dahil 
 • Bulut uyumluluğu
 • Yedeklemelerin otomatik zamanlaması     

Süper Yedekleme: SMS & Kişiler

Süper Yedekleme sadece mesajları ve kişileri değil, uygulamaları, çağrı günlüklerini, yer imlerini ve takviminizi yedekler. Süper kullanıcı ayrıcalıkları sadece ayarları ve uygulama verilerini yedeklemek için gereklidir. Oluşturduğunuz tüm yedeklemelerin bir kopyasını Gmail adresinize otomatik olarak gönderecek şekilde ayarlayabilir ve şimdi Google Drive ile aynı şeyi destekler. Super Backup Pro ile tüm medya formatlarını yedekleyemezsiniz, ancak desteklediği dosyalar için işlem kendiliğinden açıklayıcı ve basittir. Pro sürümünde reklam yoktur.

 • Yedekleme oluşturmak kolay
 • Yedekleri otomatik olarak Gmail'e gönderebilme
 • Root erişim gerekli değil     
 • En iyi yedekleme uygulamaları süper yedekleme

MyPhoneExplorer

MyPhoneExplorer bilgisayarınızda yerel olarak tam bir yedek oluşturmanıza izin verir. Sadece Windows programı üzerinden Wi-Fi, Bluetooth veya USB kablosu ile PC'nize bağlayın ve hazırsınız. Araç sadece verileri yedeklemekle kalmaz, aynı zamanda PC ve uygulama yönetimi yoluyla SMS mesajları göndermek gibi ek işlevler de sağlar (başlatma, kaldırma).

 • Tüm veriler çevrimdışı kullanılabilir
 • Tüm dosya türlerini yedekler     

MyBackup

MyBackup'un hedef grubu yeni başlayanlar. Basit bir arayüz ve kasıtlı olarak sınırlı yedekleme seçenekleri uygulamayı çok ulaşılabilir kılar. Ayrıca uygulama ayarlarını, verileri ve APK'ları yedeklemek için root gerektiren seçenekler içerir.

Normal kullanıcılar, programlarının, mesajlarının, sistem ayarlarının, APN'lerin ve kişilerin ve çağrı listelerinin yedeklerini oluşturabilirler. Bulut depolama 100 MB ile sınırlıdır. Daha fazla yer isterseniz, bunun için ödeme yapmanız gerekecektir.

 • Kaydolmaya gerek yok 
 • Yerel yedeklemeler sunar
 • Basit arayüzü     
 • Root erişim gerekli değil     

Sonuç
Dropbox veya Google+ 'dan fotoğrafların otomatik olarak yedeklenmesi ve diğer bulut depolama çözümleriyle yapılan müzikler sayesinde, akıllı telefonların veya tabletlerin tam olarak yedeklenmesine gerek kalmaz. Ancak, yedekleme uygulamalarının en önemli kullanımlarından biri, uygulama verilerini ve ayarlarını yedeklemek içindir, böylece bunları kolayca yeni bir cihaza aktarabilirsiniz.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 418 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android için En İyi Yedekleme Uygulamaları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android için En İyi Yedekleme Uygulamaları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için En İyi Yedekleme Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.