Android için iMessage: Nasıl Yüklenir Ve Kullanılır

Android için iMessage: Nasıl Yüklenir Ve Kullanılır

iPhone ve Android arasındaki en önemli farklardan biri, Android cihazların iMessage'ı kullanamamasıdır. Bu doğru, ancak doğru yazılım, doğru bilgisayar türü ve bazı teknik bilginiz ya da en azından deneyim için bir merakınız varsa, aslında Android telefonunuz için iMessage ayarlamak mümkündür.

Neden Normalde Android'de iMessage Kullanamıyorsunuz
Genellikle Android üzerinde iMessage kullanamazsınız, çünkü iMessage, Apple'ın sunucuları üzerinden gönderdiği cihazdan gelen mesajları ileten özel bir uçtan uca şifreleme sistemi kullanır. Mesajlar şifreli olduğundan iMessage ağı yalnızca mesajların şifresini nasıl çözeceğini bilen cihazlar tarafından kullanılabilir.

Apple iMessage ve iMessage uygulamaları da dahil olmak üzere tüm harika efektlerini ve özelliklerini, kullanıcıları iOS ürünlerini satın almaya yönlendirmek için MacOS'u kullanıyor. Bu yüzden, Google Play mağazasında Android için iMessage yok.

Bununla birlikte, Apple'ın iMessage üzerindeki kontrolünün etrafından dolaşabilceğiniz bir yol var: WeMessage adlı bir program.

Kullanmanız Gerekenler weMessage
WeMessage'ı kullanabilmek için aşağıdakilere ihtiyacınız var:

 • Bir iMessage hesabı: Bu muhtemelen mevcut Apple kimliğinizdir.
 • MacOS 10 (Yosemite) veya üstü çalıştıran bir Mac: weMessage'ın kullanılması Mac'inizde bir program çalıştırmayı gerektirir.
 • Mac'inizde yüklü Java 7 veya üstü.
 • Android OS 5.0 (Lollipop) veya üstü çalışan bir Android telefon.
 • Android telefonunuzda yüklü WeMessage uygulaması.

WeMessage, Android'de iMessage'ı Kullanmanıza Nasıl Yardımcı Oluyor?
iMessage, Android cihazlarda çalışamazken iMessage hem iOS hem de macOS'ta çalışır. Bu, burada en önemli olan Mac uyumluluğudır. weMessage, Mac için iMessage ağı üzerinden iletileri yönlendiren bir programdır. Bu, tüm metinlerinizin weMessage'a gönderildiği, daha sonra Apple'ın şifrelemesini kullanırken macOS, iOS ve Android cihazlarına gönderileceği için iMessage'a iletildiği anlamına gelir.

Android'de iMessage Kullanmak için weMessage Nasıl Kurulur
weMessage, Apple'ın iMessage güvenliği ile uğraşmak için oldukça akıllı bir çözümdür, ancak bunu ayarlamak teknik olarak acemi olanlar için değildir. Burada birçok adım var ve çoğu programdan daha karmaşık bir yapılandırma gerektirir. Fakat, Android'de iMessage'ı kullanmayı gerçekten istiyorsanız, tek seçeneğiniz bu. İşte yapman gerekenler.

Mac'te weMessage'ı yapılandırma

 1. Mac'te çalışan weMessage uygulaması. WeMessage'ı kullanmak için Mac'inize yüklenmiş olan Java'ya ihtiyacınız var. Uygulamalar> Yardımcı Programlar'a gidip daha sonra Terminal uygulamasını başlatarak kontrol edin. Java yazın, sonra geri dönün.
 2. Bir hata alırsanız, Java’nız yoktur. Hatayı görmüyorsanız, sıkıntı yok. Buradan indirerek en son sürüme sahip olduğunuzdan emin olun.
 3. Ardından, weMessage programını indirin.
 4. WeMessage klasöründe, weMessage'ı başlatmak için run.command dosyasını çift tıklayın. Programın kimliği belirsiz bir geliştiriciden olduğundan çalıştırılamayacağını bildiren bir hata alırsanız, ekranın sol üst köşesindeki Apple menüsünde bulunan Sistem Tercihlerini açın. Güvenlik ve Gizlilik> Genel sekmesini ve ardından Yine Aç'ı tıklayın.
 5. Daha sonra, Mac'inizin bazı Erişilebilirlik özelliklerini etkinleştirmeniz gerekecek.
 6. Sistem Tercihleri> Güvenlik ve Gizlilik ekranında, Gizlilik sekmesini ve ardından Erişilebilirlik'i tıklayın.
 7. Ayarlarınızın kilidini açmak için sol alttaki kilit simgesini tıklayın. İstenirse, Mac'inize giriş yapmak için kullandığınız şifreyi girin.
 8. + Simgesini tıklayın, ardından sabit sürücünüzde Uygulamalar> Yardımcı Programlar'a gidin. Terminal'i ve ardından Aç'ı tıklayın.
 9. Programı başlatmak için tekrar run.command öğesini çift tıklayın. Bu bir Terminal penceresi açacak.
 10. iMessage ile kullandığınız e-posta adresini girin.
 11. Ardından bir şifre girin.

İpucu: Şifreniz, iMessage şifrenizle eşleşmek zorunda değildir ve Apple ID'niz pek çok şey için kullanıldığından, bunu yapmayın.

Android'de WeMessage'ı Ayarlayın

 1. Android'de çalışan weMessage uygulaması.
 2. Android cihazınızda Google Play Store'a gidin ve weMessage uygulamasını yükleyin.
 3. Android'inizde WeMessage'ı başlatın. Devam'a dokunun. Metinlerinize erişmek için izin isteyen açılır pencerelerde İzin Ver'e dokunun. Ayrıca, sistem ayarlarını değiştirmeye Açık için kaydırıcıyı da taşımanız gerekebilir.
 4. Mac'inizdeki weMessage'ın Android'deki uygulama ile entegre çalışması için Mac'inizin IP adresine ihtiyacınız var. Bulmak için Sistem Tercihleri> Ağ> Gelişmiş> TCP / IP'ye gidin. IP adresiniz IPv4 Adresi alanında.
 5. WeMessage Android uygulamasında, bu alana IP adresini girin.
 6. Son bölümün 11. adımında iMessage e-posta adresinizi ve eklediğiniz şifrenizi girin.
 7. Oturum Aç'a dokunun.
 8. Her şeyin düzgün bir şekilde yapılandırıldığını varsayarsak, Görüşmeler ekranını görürsünüz.
 9. Buradan, standart bir şekilde bir metin mesajı gönderebilirsiniz. Test etmek için iPhone'lu birine mesaj atın. Mesajınızı mavi iMessage balonunda görürlerse, çalışıyor demektir.

Henüz Bitmedi!
Şu ana kadarki talimatlar yalnızca Android telefonunuz Mac'inizle aynı Wi-Fi ağında olduğunda çalışır. Bu yararlı, ancak Android'in nerede olursanız olun iMessage'ı kullanmasını istiyorsunuz. Bunu yapmak için, Bağlantı Noktası İletme'yi ayarlamanız gerekir.

Port yönlendirme dışarıdan bağlantılara izin veren ev Wi-Fi Ağı nasıl yapılandırır? Android cihazınız Mac'inizdeki herhangi bir yerden WeMessage uygulamasına nasıl bağlanır?

Port Yönlendirmeyi ayarlamanın yolu hemen hemen her yönlendirici veya modem için farklıdır. Bu nedenle sağlanabilecek tek bir talimat seti yoktur. Bunu öğrenmenin en iyi yolu, weMessage web sitesindeki talimatları kullanmaktır.

Port Yönlendirmeyi kurduktan sonra, Android cihazınızda Wi-Fi'yi kapatarak ve iMessage'ı kullanarak birine metin göndererek kurulumu test edin.

Eğlenceli Yazışmalar için 15 iMessage Sticker Paketi
İlginizi Çekebilir

Eğlenceli Yazışmalar için 15 iMessage Sticker Paketi

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile