Android için Piyano Uygulamaları

Android için Piyano Uygulamaları

Piyano, akıllı telefonda pratik yapabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz müzik enstrümanlarından biridir. Gitar, davul ve keman gibi diğer enstrümanlar için birçok şaşırtıcı uygulama olsa da, piyano tuşlarına basmak telefon ekranında çok daha kolaydır. Android'inizde piyano çalmayı öğrenmek her yerde ve her zaman antrenman yapabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz anlamına gelir.

Piyano ve piyano notalarını öğrenmek için en iyi Android uygulamalarından bazılarına göz atalım. Hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için uygulamaları keşfedeceğiz.

1. Simply Piano
Simply Piano yeni başlayanlar, çocuklar ve profesyoneller için geliştirilen güzel tasarlanmış bir piyano uygulaması. Uygulamayı ilk kez başlattığınızda, üç seçenekten birini seçmenizi istenecektir.

Scratch yeni başlayanlar için yeni bir hobidir. Simply Piano bir piyano erişimi olup olmadığını soracaktır. Evet ise, parmaklarınızı ekranda yönlendirilmiş metinle nereye yerleştireceğinizi gösterecektir. Değilse, ekranda interaktif bir piyano göreceksiniz..

Pratik yapmak için uygulamada mevcut bir dizi kurs ve popüler şarkı var. Adım adım kılavuzları olan yeni dersler ilerledikçe açılır. Uygulamanın ücretsiz bir modelde çalıştığını, ancak hiç reklam olmadığını unutmayın.

2. Musescore
Bir piyano çalmayı öğretecek uygulamalar olsa da, piyano notalarını öğrenmenize yardımcı olacak bir uygulamaya da ihtiyacınız var. Bu yüzden MuseScore var. Uygulama, belirli parçaları oynatmanıza veya arzu ettiğiniz şekilde tablonun temposunu (gerçek zamanlı olarak değiştirilebilir) değiştirmenize izin verecektir.

MuseScore'da herhangi bir reklam bulunmamaktadır. Veritabanı aranabilir ve kendi puanlarınızı kullanarak, uygulama puanlarını yerel olarak ve metronom uyumluluğunu kullanarak bulut depolama gibi ek işlevler için satın alabileceğiniz bir pro sürümü var.

3. Yousician
Yousician, sadece piyano çalmanın yanı sıra gitar, bas ve ukulele gibi diğer enstrümanları öğretecek güçlü bir uygulamadır. Piyanoya el pozisyonu, duruş ve parmak hareketleri gibi temel öğelerle başlar. Daha sonra müzikal alfabe öğrenmek ve pro seviyesinde devam edecektir.
Piyano ve piyano notalarını öğrenmenize yardımcı olacak yüzlerce eğitici video ve alıştırma vardır. Yousician 7 günlük deneme sürümü sunuyor. Play Store'daki en iyi piyano öğrenme uygulamalarından biri.

4. Piano - Play & Learn
Çoğumuz, en sevdiğimiz şarkıları gün içinde, ne kadar uzak ve zor olacağını farketmeden çalmak istiyoruz. Piano by Yokee sevdiğin şarkıları bulmana yardım edecek ve oynatacak!

Bir şarkı yüzlerce nota ve akorları ile birlikte geliyor. Uygulamanın kullanımı kolaydır ve reklamlar ve uygulama içi satın almalarla gelir. Her gün daha fazla oyuna, şarkıya ve zorluğa erişmenizi sağlayacak bir abonelik modeli var.

5. Perfect Ear
Piyano ve piyano notalarını öğrenmek için gerçekten bir Android uygulaması arıyorsanız, Perfect Ear'ı kurmanız gerekir. Neden? Çünkü anlamlı ve duygusal müzik çalmak için önce müzik kulağınızı geliştirmelisiniz.

Müzik sayfasına bakmadan akorları ve melodileri tanıma sanatını öğrenmeniz gerekiyor. Uygulamaya boş zamanlarınızda, ancak bir ücret karşılığında pratik yapabileceğiniz çok sayıda öğretici ile geliyor. Perfect Ear indirmek için ücretsizdir ancak ek materyallerin kilidini açmak için uygulama içi satın alımlarla birlikte gelir.

6. Perfect Piano
Perfect Piano sadece bir piyano çalmayı öğrenmek için bir Android uygulaması değildir, piyano çalanlara hitap eden bir sosyal medya (Piano Circle denir) uygulamasıdır. Her hafta yüzlerce ve binlerce kullanıcı işlerini yapıyor. Sesleri / videoları takip edebileceğiniz, güncelleyebileceğiniz ve yayınlayabileceğiniz Twitter gibi çalışır. Uygulama bazı popüler şarkılar ve ninniler ile önceden yüklenmiş olarak geliyor. Ayırca popüler ezgileri arayabileceğiniz bir çevrimiçi kütüphane var. Yerel sabit diskinizde MIDI dosyalarınız varsa bunları kolayca uygulamaya ekleyebilirsiniz. Tam USB MIDI klavye desteği de var.

Uygulama, uygulama içi satın alma işlemleriyle birlikte ücretsiz olarak indirilebilir ve reklamsızdır. Herhangi bir piyano öğrencisine kesin bir değer ilavesi.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile