Android için Root Gerektiren En İyi 5 Pil Tasarruf Uygulamaları

Android için Root Gerektiren En İyi 5 Pil Tasarruf Uygulamaları

Pil tasarrufu, değişken ve yarım çözümler ağıdır. Çoğu pil tasarrufu ölçüsü manuel olduğundan, ekranınızdaki parlaklığını düşürmek, uygulamaların verileri senkronize etme sıklığını düşürmek ve diğer denenmiş ve gerçek yöntemler dahil olmak üzere manuel olarak pil tasarrufu sağlayan bir uygulama bulmak gerçekten zordur. Ancak, bu konuda yardımcı olabilecek birkaç uygulama var.

Android için en iyi pil tasarrufu uygulamalarına göz atalım.

Amplify Battery Extender - Root

Fiyat: Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Amplify, bazı iyi özelliklere sahip bir rootlu uygulamadır. Ana işlevi ekran uyanıklığını tanımlamak ve durdurmaktır. Bir uyandırma, bir uygulamanın telefonunuzun uyku moduna geçmesini önlediği zamandır. Bu uygulama, hepsinin durmasına yardımcı olur. Pilinizi boşaltabilen uygulamaları, alarmları ve diğer hizmetleri kontrol edebilirsiniz. İyi görünüyor ve kullanımı kolaydır. Bunu bedavaya alabilirsin. Daha fazla özellik ekleyen bir pro sürümü de var. Kesinlikle en iyi pil tasarrufu uygulamalarından biri.

Greenify - Root veya Rootsuz

Fiyat: Ücretsiz · İsteğe bağlı bağış sürümü

Greenify, en popüler pil tasarrufu uygulamalarından biridir. Telefonunuzu sık uyandıran uygulamaları tanımlar. Ayrıca bunların sık sık cihazı uyandırmasını engellemeye yardımcı olabilir. Uygulama ayrıca Android Nougat ve ötesinde Aggressive Doze ve Doze modları ile modern özelliklere sahiptir. Bu uygulama hem root hem de root olmayan cihazlar için kullanışlıdır. Ancak, root ile daha fazla işlevsellik ve güç elde edersiniz. Tüm özellikler ücretsizdir. Gelişimi desteklemek istiyorsanız, isteğe bağlı bir bağış sürümü vardır.

GSam Battery Monitor - Root veya Rootsuz

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor

GSam Battery Monitor başka bir popüler pil tasarrufu uygulamasıdır. Pil ömrünü uzatmak için kendi başına hiçbir şey yapmaz. Ancak, pilinizi tüketen uygulamalar hakkında size bilgi verebilir. Cihazın pil ömrünü geliştirmek için bu bilgileri kullanabilirsiniz. Wakelocks, uyandırma zamanı ve hatta CPU ve sensör verilerinin ayrıntılarını gösterebilir. Android'in son sürümlerinde bazı zorluklarla karşılaşıyor. Ancak, root bilginiz varsa ek bilgi sunabilen bir root özelliği vardır.

Servicely - Root

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Servicely daha iyi rootlu pil tasarrufu uygulamalarından biridir. Arka planda çalışan hizmetleri durdurarak çalışır. Hileli uygulamaların açılmasını engellemeye yardımcı olur ve bunların her zaman senkronize edilmesini önler. Bu durumda, bildirimler gibi özelliklerde bir gecikme olabilir, bu yüzden bu aracı dikkatli bir şekilde kullanın. Bu uygulama güçlü wakelock dedektörleri ile iyi çalışır. Nasıl çalışmasını istediğiniz seçeneklerle yapılandırılabilir.

Wakelock Detector - Root

Fiyat: Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Wakelock Detector en iyi pil tasarrufu uygulamalarından biridir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama wakelocks tespiti için yardımcı olur. Hem kısmi hem de tam uyanıklıkları tespit edebilir. Buna neden olan tüm uygulamaların bir listesini de alabilirsiniz. Buradan, uygulamaları kaldırmak, değiştirmeleri bulmak veya Greenify veya Servicely gibi başka bir uygulamayı kullanarak buna bir son vermek için adımlar atabilirsiniz.

Diğer pil tasarruf yöntemleri

Google, erişilebilirlik, geliştirici araçları ve benzerleri söz konusu olduğunda Android'deki kapıları yavaşça kapatıyor. Böylece, gerçekten iyi pil tasarrufu uygulamaları sadece rootlu kullanıcılar içindir. Neyse ki, hangi cihazı kullanırsanız kullanın, pil ömrünü uzatan bazı küçük püf noktaları vardır. İşte gerçekten işe yarayan bazı hızlı, basit püf noktaları:

Kullanmadığınız uygulamaları kaldırın - Bu şekilde arka planda çalışmazlar ve pil ömründen tasarruf edersiniz. Bu ayrıca depolama alanınızı da artırır.

Ekran parlaklığını azaltın - Bu bazen doğrudan güneş ışığı gibi belirli durumlarda kaçınılmazdır. Ancak, ekran parlaklığınızın azalması, ekranınızın kullandığı daha az enerjidir. Ekranınız genellikle pil tüketiminin en üst kaynağıdır. Bu aynı zamanda LCD ekranlarda çalışan tek batarya tasarrufudır.

OLED ekranlarda siyah temalar, duvar kağıtları vb. kullanın - Samsung, Google (Pixel 2 XL ve Pixel 3 XL ile), LG (V30 ve V40 ile birlikte) ve bazı cihazlar bir çeşit OLED, POLED veya AMOLED ekran kullanır. OLED ekranlar, ekrandaki tek tek pikselleri kapatarak siyah görüntüler. Böylece, karartılmış temalar, duvar kağıtları ve diğer öğeler kullanılarak ekranın bölümlerinin her zaman kapalı kalmasına izin verilir. Bundan sonra, basit matematik. Telefonunuzun sahip olduğu daha az piksel, ekranınızın kullandığı daha az enerji. Uygulamalarda AMOLED dostu karanlık modları bulmak biraz zor. Ancak, giderek daha fazla geliştiriciyle yetişmeye başlıyor.

Oyun oynamayın - Mobil oyunlar, pil için kötüdür. Pil ömrünü uzatmak isteyenler daha az oyun oynayabilir.

Mümkün olduğunda WiFi kullanın - Hücresel bağlantı genellikle pili WiFi'den daha hızlı tüketir. Daha az sıklıkla hücresel şebekenizdeyseniz, daha iyidir.

Kullanmadığınız bağlantıları kapatın - Bluetooth, WiFi vb. gibi şeyler kullanımda değilken bile pilleri boşaltırlar.

Telefonunuzdaki pil tasarrufu modlarını kullanın - Çoğu üretici, uygulamaların kopyalayamadığı pil tasarrufu modlarını içerir. Yine de genellikle işlevselliği bozarlar. Genellikle senkronizasyonu kapatır, ekran parlaklığını azaltır ve bazı aygıtlarda daha iyi pil tasarrufu için CPU saat hızını azaltan pil modları vardır.

Titreşim veya dokunsal geri bildirim kullanmayın - Bunların ikisini de açmak ve titreşime neden olmak için titreşim motoru gerektirir. Motor aküyü boşaltır. Onlarsız yaşayabiliyorsanız ya da en azından idareli olarak kullanırsanız ikisini de kapatın. Çok fazla görünmüyor, ancak çok fazla bildirim alıyorsanız veya çok fazla yazıyorsanız, motorun günde yüzlerce kez çalışmasını istiyorsunuz demektir.

Güçlendirici uygulamaları kullanmayın - Pil tüketebilecek işlemleri öldürmeye çalışarak çalışırlar. Ancak, Android'in çalışma şekliyle, bu süreçler kapatıldıktan kısa bir süre sonra tekrar açılır. Böylece, yeniden açılacak arka planda çalışan uygulamaları kapatmaya çalışan bir uygulamanız var. Bu aslında birçok durumda daha fazla pil boşalmasına neden olur. Bunları kullanmayın.

Android Telefonlar İçin En İyi 5 Batarya Tasarruf Uygulaması
İlginizi Çekebilir

Android Telefonlar İçin En İyi 5 Batarya Tasarruf Uygulaması

Android Telefonun Bataryasını Sömüren 10 Uygulama
İlginizi Çekebilir

Android Telefonun Bataryasını Sömüren 10 Uygulama

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile