Android için Tor Tarayıcı Resmi Sürümü Yayınlandı

Android için Tor Tarayıcı Resmi Sürümü Yayınlandı

Gizliliğiniz ve verilerinizi çevrimiçi olarak korumakla ilgili endişeleriniz varsa, Google Chrome'u beğenmeyebilirsiniz. Masaüstüne gelindiğinde seçim yapmak için tonlarca web tarayıcısı var, ancak mobil cihazlarda çok fazla seçenek yok. Tor, izlenmeksizin internette gezinmek isteyenler için popüler bir tarayıcıdır ve artık Android'de kullanılabilmektedir.

Tor’un şöhreti, kullanıcıların web’i anonim olarak taramasına izin vermesinden gelmektedir. Faaliyetin izlenmesini önlemek için trafiği bir röle ağı üzerinden yönlendirir. Bunun Android üzerinde çalışması için kullanıcılar bir proxy uygulaması olan Orbot'u indirmelidir. Tor ağına bağlanmak için Tor Tarayıcı ile birlikte çalışır.

Bunun bir alfa sürümü olduğunu belirtmek gerekir. Tor, gelecekte ayrı Orbot uygulamasına ihtiyaç duymayacağını umuyor. Ayrıca, Tor ağını kullanan bir tarayıcı olan Orfox'u kullanıyorsanız, resmi Tor tarayıcısı lehine güncellenecektir. Kararlı sürüm 2019 içinde yayınlanması bekleniyor.

İşte ilk sürümdeki özellikler:

İzleyicileri engelleme
Tor Browser, ziyaret ettiğiniz her siteyi üçüncü taraf izleyicilerden ayırır ve reklamlar sizi takip edemez. Göz atmayı tamamladığınızda çerezler otomatik olarak silinir.

İzlenmeye karşı savunma
Bağlantınızı izleyen kişilerin, hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi bilmesini önleyin. Tarama alışkanlıklarınızı izleyen herkesin görebileceği, Tor kullanıyor olmanızdır.

Parmak izi bırakmayın
Tor, tüm kullanıcıların aynı görünmesini sağlamayı amaçlamaktadır, bu nedenle Android için Tor Browser, tarayıcınıza ve cihazınıza bağlı olarak parmak izi almanızı zorlaştırır.

Çok katmanlı şifreleme
Android için Tor Tarayıcısını kullandığınızda, trafiğiniz aktarılır ve Tor ağından geçtikçe üç kez şifrelenir. Ağ, Tor röleleri olarak bilinen binlerce gönüllü sunucudan oluşuyor.

Serbestçe sörf yapın
Android için Tor Tarayıcı ile yerel internet servis sağlayıcınızın engellemiş olabileceği sitelere erişmek ücretsizdir.

Güçlü Jest Desteği ile En İyi 5 Android Tarayıcısı
İlginizi Çekebilir

Güçlü Jest Desteği ile En İyi 5 Android Tarayıcısı

Hızlı Performans için En İyi 7 Hafif Android Tarayıcısı
İlginizi Çekebilir

Hızlı Performans için En İyi 7 Hafif Android Tarayıcısı

Dosyayı İndir
Daha önce 4 kez indirildi.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile