Android'de Instagram Hikayeleri'ne Hareketli Yazı Ekleme

Android'de Instagram Hikayeleri'ne Hareketli Yazı Ekleme

/ / Okuma süresi: 5 dk, 41 sn / Yorum (0)
A A A

Eğer hevesli bir Instagram kullanıcısı iseniz, benzersiz olma ihtiyacı her zaman mevcuttur. Çıkartmalar, GIF, yüz filtreleri ve diğerleri gibi birçok yerleşik araç benzersiz Instagram hikayeleri oluşturmanıza izin verir. Basit şeyleri biraz daha farklı yapmak ister misin? Örneğin, Instagram, hikayelere ve yayınlara hareketli metin eklemek.

Instagram, hikayelere ve yayınlara hareketli metin eklemenize izin vermez. Ayrıca, metni geliştirmek için birden fazla yazı tipi uygulaması kullanmanız gerekecektir. Play Store'da bunun için bol miktarda uygulama bulunur ve bunların bir kısmı, Instagram gibi öykülere ve fotoğraflara kolayca metin ekleyebilmenizi sağlar. Haydi başlayalım!

1. Hype Text

Instagram için hareketli metinler yapmak söz konusu olduğunda, Hype Text en iyi uygulamadır. Sadece çok sayıda animasyon efektine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda animasyonunuzun hızını da kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, Instagram hikayelerinize bir kenar vermek için oldukça güzel bir font koleksiyonuna sahiptir .

Hype Text'in bol miktarda animasyon etkisi var. Uygulama arayüzü başlangıçta biraz kafa karıştırıcı gibi görünebilir. Ama bir kez bunu aşarsanız, oldukça yumuşak bir öğrenme eğrisi var. Tüm animasyonlar, stiller ve textbox renkleri kolayca erişilebilir. Sadece yatay olarak kaydırın ve birçok stile merhaba deyin.

Bu uygulamayı kullanmak için bir görüntü seçin ve ardından en boy oranını seçin. Gönderinizde hangi metni istediğinizi seçerek başlayın. Tamamlandığında, yazı tipi stillerini seçmek için ilk simgeye dokunun. Hızı ayarlamak için Saat simgesine basın.

Şimdi kritik kısım geliyor - animasyonu seçiyor. Üçüncü simgeye dokunun ve sola hızlıca kaydırın. İşiniz bittiğinde, işinizi kaydetmek için Tick simgesine dokunun. Hype Text harika bir uygulama olsa da, küçük bir uyarısı var. Videolarınıza bir filigran ekler.

2. Hype TexT - Animasyonlu Metin Videosu Yapma

Bu bir önceki uygulama değil, çünkü cerdilla'nın Hype Text uygulamasıyla aynı adı taşıyor. Neyse ki, benzerlikler sadece isimde. Arayüz bu konuda daha iyi ve animasyonlar da öyle. Ayrıca, önünüzdeki çeşitli geçişler arasında gezinmek çok kolay.

Uygulama özellikleri söz konusu olduğunda, arka plan rengini değiştirme, özel bir resim arka planı, video boyutu ve biçimi (manzara veya kare) ekleme seçeneği vardır. Ayrıca, klibi bir GIF veya bir video olarak kaydedebilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanmak basittir. Sadece telefonunuzun galerisinden görüntüyü seçin. Ayrıca renkli bir arka plan tercih edebilirsiniz. Tamamlandığında metni girin ve merkezdeki Oynat simgesine dokunun. Yayınınızı en iyi şekilde tanımlayan bir geçiş efekti seçin.

3. Adobe Spark Post

Diğer iki uygulamaya kıyasla, Adobe Spark Post'un animasyon efektleri sınırlı. Ancak, bu efektlerin düz yazılarınızı inanılmaz ve şık bir şeye dönüştürebileceğinden emin olabilirsiniz. Spark Posts'in avantajı, hem metni hem de arka plan resmini canlandırabilmenizdir. 

Bir resmi şablon olarak seçin ve simgesine dokunarak gerekli metni ekleyin. Efektler üzerine dokunun ve mevcut üç geçiş seçeneğinden birini seçin - Fade, Slide, Grow. En iyi şey, etkileri rastgele hale getirebilmenizdir.

Diğer uygulamaların aksine, geçişler ince ve kelimeleri yüzünüze fırlatmıyor. Resmi canlandırmak için, Görüntü sekmesine gidin ve seçeneklerden birini seçin.

Grafiği beğeninize göre ayarladıktan sonra, Kaydet> Video'ya dokunun ve söz konusu dosya telefon galerinize kaydedilecektir.   

4. Text Animation DP GIF

Yukarıdaki uygulamalar ile karşılaştırıldığında, Text Animation DP GIF basittir. Gereksinimlerinize göre özelleştirebileceğiniz sınırlı sayıda GIF şablonları vardır. 

Gerekli metni girdikten sonra, boyutunu, rengini ve yazı tipi stilini değiştirebilirsiniz.

GIF'i doğrudan Instagram'a (feed veya hikayeler) paylaşmanızı veya onları telefonunuzun galerisine kaydetmenizi sağlar. Grafikleri kaydetmenizi ve hikayeyi ayrı ayrı göndermenizi öneririz. Bu ücretsiz bir uygulama, ancak bu GIF'leri kaydetmeye devam ettiğinizde reklamları bulacaksınız.

5. PicsArt Animator: Gif ve Video

PicsArt Animator bir animasyon yaratıcısı olsa da, Instagram yayınlarınız için bir dizi hareketli animasyonlu klip oluşturmak için kullanabilirsiniz. Başlangıçta arayüz biraz karmaşık gözükse de, görüntüyü içeriğine göre özelleştirebileceğinizden emin olabilirsiniz. Geleneksel bir animasyon yapımcısı olduğundan, etki çerçevenizi çerçeve içine eklemeniz gerekir. 

Resmi içeriğine göre özelleştirebileceksiniz.

Ayrıca, yukarıdaki uygulamaların aksine, hazır yazı tipleri yoktur ve metni dokunma hareketleriyle manuel olarak girmeniz gerekir.

Bir animasyon yapmak için, alttaki Artı simgesine dokunun ve Galeri seçeneği ile bir görüntü seçin. Fırça simgesine dokunun ve küçük bir kelime yazın. Bittiğinde, çerçeve eklemek için alttaki Artı simgesine basın. 

Animasyonları yavaşlatmak için metinler arasına boş bir çerçeve yerleştirin. Ve bir sürü komik eleman eklemek istiyorsanız, PicsArt Animator'daki çıkartmaları hayal kırıklığına uğratmaz. Tüm çerçeveleri yaptıktan sonra kaydetmek için Tick simgesine dokunun. PicsArt Animator hakkında en iyi şey, daha sonra işinizi kaydedip devam ettirebilmenizdir.

Sonuç
Yukarıdakiler dışında, geçiş efektleriyle metin oluşturmak için Quik gibi video yapım uygulamalarından bazılarını deneyebilirsiniz . Bu benzersiz uygulamaları ne kadar çok keşfedersiniz, sayfanız daha iyi gözükecektir. Yani, tek ihtiyacınız olan içsel yaratıcılığınızın uçmasına ve Instagram'ı ateşe vermesine izin vermektir! 

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 1
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1614 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android'de Instagram Hikayeleri'ne Hareketli Yazı Ekleme konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android'de Instagram Hikayeleri'ne Hareketli Yazı Ekleme ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android'de Instagram Hikayeleri'ne Hareketli Yazı Ekleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.