Android

Android için En İyi 10 Kamera Uygulaması

Android için En İyi 10 Kamera Uygulaması (Güncel Liste)

03 Ocak 2020 3233 6 dk, 49 sn
Android için En İyi 10 Kamera Uygulaması
Photo by SHTTEFAN on Unsplash
Abone Ol 
Telefonunuzda yüklü olarak gelen kamera uygulaması muhtemelen oldukça iyi, ancak bu geliştirilemeyeceği anlamına gelmiyor. Android, daha da iyi fotoğraflar çekmenize yardımcı olabilecek çok çeşitli 3. parti kamera uygulamalarına sahiptir. Yeni başlayanlar için eğlenceli efektleri olan, deneyimli fotoğrafçılar için araçlar içeren kamera uygulamaları.

 İşte en iyi Android kamera uygulamalarından bazılarının bir listesi.

1. Google Camera (Gcam)

 • Fiyat: Ücretsiz

google kamera gcam

Muhtemelen Pixel telefonların en iyi özelliği kameralarıdır. Ancak bu sadece donanımla ilgili değildir. Google'ın kamera yazılımı bunun en önemli nedenidir. Android kullanıcıları, bu uygulamayla diğer cihazlarda da kamera çekiminin kalitesini artırabilirler. Çeşitli cihazlar için port edilmiş Google Kamera uygulamasının bir listesini linkten görebilir ve uygun model için .apk dosyasını indirip telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Yalnızca bir lensi olan Pixel cihazları için yapılmış olan GCAM uygulaması birden fazla lensi olan akıllı telefonlarda bazen sıkıntı çıkarabilmetedir. Ayrıca, uygulamanın çalışması için telefonunuz için uygun olan doğru GCAM sürümünü yüklemeniz gerekir.

2. A Better Camera

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

A Better Camera

A Better Camera, yüksek kaliteli fotoğraflar çekmek için çok amaçlı bir kamera uygulamasıdır. Bu kamera uygulaması, HDR, HD panorama, multishot ve gece kamerası gibi tüm gelişmiş kamera işlevlerini tek bir uygulamada birleştiriyor.

Ayrıca, bir dizi fotoğraf çekiminden sonra en iyi fotoğrafı otomatik olarak tanımladığı bir 'En İyi Çekim' modu bulunur. Fotoğraf meraklılarının tercih edeceği birçok gelişmiş ve benzersiz özellik barındırıyor.

Bu uygulama aynı zamanda bir HDR modu içerir. Her durum için manuel kontrollerle uğraşmak istemiyorsanız, bu uygulama kullanışlıdır.

3. Camera FV-5

 • Ücretsiz

Camera FV-5

Camera FV-5, Android için en iyi DSLR kamera uygulamalarından biridir. Neredeyse tüm DSLR manuel fotoğrafçılık kontrollerini Android'e getiriyor. Android uygulaması, öncelikle fotoğraf meraklıları ve profesyoneller için tasarlanmıştır. ISO, ışık ölçüm odağı, beyaz dengesi, enstantane vb. üzerinde tam kontrol sağlar.

Uygulamanın yüksek özellikli ve kullanımı çok kolay olan sezgisel bir arayüz ile birlikte geliyor.

FV-5 fotoğraf makinesinin birçok manuel kontrolü var. Bu netleme, pozlama, beyaz dengesi ve hatta enstantane hızını içerir. Her şeyi çevirdikten sonra, fotoğrafları RAW, kayıpsız PNG ve RGB histogramında çekebilirsiniz.

4. Camera MX

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Camera MX

Camera MX, fotoğraf çekmek için birçok seçenek sunan tam özellikli bir Android kamera uygulamasıdır. Net görüntüler için çözünürlük üzerinde tam kontrol sağlar. Camera MX ile animasyonlu fotoğraflar ve videolar oluşturabilir ve yaratıcı resim düzenlemeleri için tonlarca efekt, filtre, çerçeve vb. ekleyebilirsiniz.

Android cihazınızdaki stok kamera uygulamasını değiştirmek istiyorsanız, bu en iyi seçenek olabilir.

Camera MX nispeten eski bir uygulama, ancak sürekli olarak güncelleniyor. Arayüz basit ve kullanımı kolaydır. En güzel özelliklerinden biri GIF yapabilme yeteneğidir. Aynı zamanda yerleşik bir fotoğraf düzenleyiciye sahiptir. Böylece düzenleme yapmak diğer uygulamalara gerek kalmaz.

5. DSLR Camera Pro

 • Fiyat: Ücretli

DSLR Camera Pro

DSLR Camera Pro mümkün olduğu kadar iyi bir DSLR taklit etmek üzere tasarlanmış profesyonel bir kamera uygulamasıdır. Ergonomik, güçlü ve kullanımı kolaydır. Çoğu ayara sadece tek bir dokunuşla ulaşılabilir.

Birçok özelliğin cihazınızın donanımına bağlı olduğunu unutmayınız. Bu da cihazınız bunları desteklemiyorsa kullanılabilir olmayacak demektir.

Bu uygulama çoğunlukla beyaz dengesi, ISO, pozlama ve RGB histogram desteği için manuel kontroller sağlar. Gerçek kameralardaki fiziksel iki aşamalı deklanşör düğmesini özlüyorsanız, bu uygulama iki aşamalı deklanşör dokunuşunu taklit eder.

İlginizi
çekebilir
Android için En İyi 5 Bölünmüş Ekran Kamera Uygulamaları

6. Manual Camera

 • Ücretli

Manual Camera

Manuel Kamera, Camera2 API'sinden yararlanan ilk uygulamalardan biriydi. Arayüz tanıdık ve gerçek bir kamerayı andırıyor. Odak, enstantane hızı, beyaz dengesi, ISO ve daha fazlası için manuel kontrollere sahiptir. RAW ile de çekim yapabilirsiniz.

Cihazınızın manuel kamera ayarlarını destekleyip desteklemediğini görmek için, ilk önce bu uyumluluk testini çalıştırın:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl. vipek.camera2_compatibility_test

7. Open Camera

 • Ücretsiz

Open Camera

Adından da anlaşılacağı gibi, Open Camera ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir kamera uygulamasıdır. Özelliklerden bazıları otomatik dengeleme ve beyaz dengesi, ISO ve pozlama için manuel kontrolleri içerir. Aynı zamanda kullanışlı uzaktan çekim özelliklerine sahiptir, böylece telefonunuza dokunmadan fotoğraf çekebilirsiniz. Veya ses seviyesi tuşlarını deklanşör düğmeleri olacak şekilde yapılandırın. Güçlü ve özelleştirilebilir bir kamera uygulaması.

8. ProShot

 • Ücretli

ProShot, ilk olarak Windows Phone'da başlatılan sonrasında Android'e gelen uygulamalardan biridir. En boy oranlarını, sıkıştırma ve çekimi RAW olarak manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, hızlandırılmış videolar, zamanlayıcı ile grup çekimleri ve aksiyon çekimleri için seri çekim yapabilme özelliğine de sahiptir.

9. Snap Camera HDR

 • Ücretli

Snap Camera HDR

Snap Camera HDR, ciddi fotoğrafçılık araçlarını eğlenceli amatör efektlerle birleştirir. ISO, pozlama, beyaz dengesi, HDR için manuel kontrollere sahiptir ve RAW ile çekim yapabilir. Ama aynı zamanda etkileri, sınırları ve canlı filtreleri var. Fotoğrafını çekmek isteyebileceğiniz her durum için bir şey var.

İlginizi
çekebilir
Android için En İyi 7 Manuel Kamera Uygulaması

10. Candy Camera

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

Candy Camera, daha iyi selfie çekmek için yardımcı olan ücretsiz Android kamera uygulamalarından biridir. Makyaj araçları, yüz zayıflama efektleri, çıkartmalar vb. içeren bir çok filtre ve güzellik fonksiyonuyla gelir.

Ayrıca fotoğraflardan kolajlar oluşturabilirsiniz. Profesyonel bir fotoğrafçı için aranan bir uygulama değildir. Ücretsiz olarak kullanılabilir ve reklamlar içerir.

11. Cymera Camera

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Cymera Camera

Dünya çapındaki 300 milyon kullanıcıyla Cymera, güçlü bir düzenleyici ve hepsi bir arada en iyi Android kamera uygulamalarından biridir. Yedi farklı büyüleyici kamera lensi, kamera sabitleyici, zamanlayıcı ve herhangi bir resmi sessizce çekmenizi sağlayan sessiz bir mod ile kullanıcılarını şaşırtıyor.

Cymera çok özellikli ve birden fazla filtre, fotoğraf düzenleme aracı, vücut yeniden şekillendirme, akıllı galeri vb. gibi kullanıcının arayabileceği her şeyi içeriyor.

Yine, profesyonel fotoğrafçılık uygulaması arıyorsanız, bu uygulama ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir.Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için, İletişim sayfası aracılığıyla site yöneticisiyle irtibat kurabilirsiniz.


Günlük yeni bloglar için abone olun!


İlginizi Çekebilir


Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

Yukarı kaydır