Ogznet.com
Android’de Kilit Ekranı Şifresi veya Deseni Unutulan Akıllı Telefon Nasıl Açılır? Paylaş:

Android’de Kilit Ekranı Şifresi veya Deseni Unutulan Akıllı Telefon Nasıl Açılır?

Android’de Kilit Ekranı Şifresi veya Deseni Unutulan Akıllı Telefon Nasıl Açılır?

Android’de unutulan kilit ekranı şifresi nasıl kaldırılır?

Desen kilidinizi unuttuğunuzda Android akıllı telefonunuzu açmanın birkaç yöntemi vardır, ancak bazıları yalnızca Android’in daha yeni veya daha eski sürümlerinde çalışır.

En iyi yöntem: Cihazımı Bul (Android 2.3 ve üstü için) ile Unutulan Kilit Ekranı Şifresini Bulma

Bu, kilit ekranı şifrenizi unuttuktan sonra cihazınıza tekrar erişim kazanmanın en basit ve en iyi yoludur. Telefonunuzda Google Hesabınızla giriş yaptığınız sürece, bu yöntem çalışır.

Cihazımı Bul

Bilgisayarınızdan, Google'ın daha önce Android Cihaz Yöneticisi olarak bilinen Find My Device hizmetine giriş yapın ve hesabınızla ilişkili cihazlar listesinden ilgili cihazı seçin. "Kilitle" ye dokunun. Telefonunuzu yeni bir kodla kilitledikten sonra, unuttuğunuz diğer kod geçersiz olur. Ardından, yeni oluşturduğunuz kodla telefonunuza tekrar erişebilirsiniz.

Smart Lock (Android 5.0 ve üstü) ile Unutulan Kilit Ekranı Şifresini Bulma

Android telefonunuzun, ev Wi-Fi ağına bağlanması gibi belirli koşullar altında otomatik olarak kilidini açmanızı sağlayan Smart Lock özelliği vardır. Bu durumda, kilit ekranı desenini veya PIN'inizi unuttuğunuzda, telefonunuzun kilidini açmak için eve dönmeniz yeterlidir.

Üçüncü taraf güvenlik seçenekleri ile şifresi unutulan Android telefonları açma

Bazı akıllı telefon üreticileri (Samsung'un Find My Mobile gibi) genellikle kendi güvenlik yazılımlarını bir cihaza ekler. Bu tür özellikler kilit ekranını geçmek için yararlı olabilir, ancak bunu önceden ayarlamış olmanız gerekir.

Samsung Find My Mobile

Bu ayarları daha önce yaptıysanız, başka bir cihazdan veya bilgisayardan ilgili web sitesini ziyaret edin ve oradan telefonunuzun kilidini açın. Deseninizi, şifrenizi veya PIN'inizi unutmanız durumunda cihazınızın kilidini açmak için kullanabilirsiniz. Bu servisi kullanmak için cihazınızda Samsung account oturumu açmanız gerekir.

Android unutulan kilit ekranı şifresi için son çare: fabrika ayarlarına sıfırlama

Son çare fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Ancak dikkat edin, çünkü bu, Android cihazınızdaki tüm verileri silecektir, bu yüzden bunu sadece yukarıdaki seçeneklerin tümünü gerçekten denediyseniz yapın.

Kilitli bir telefonu fabrika ayarlarına getirmenin en kolay yolu, Google'ın Cihazımı Bul sitesine giriş yapmaktır. Buradan Cihazı sil seçeneği ile fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğiniz vardır.

Google Cihazımı Bul 

Herhangi bir nedenle Android Cihaz Yöneticisi'ne erişemiyorsanız veya kilitli kalan cihazda Google Hesabınızla oturum açmadıysanız, cihazınızın sıfırlamak için kurtarma moduna manuel olarak girilmesi gerekir.

Fabrika ayarlarına getirme işlemi her cihaza göre değişir, ancak genellikle aygıtınız kapalıyken güç ve ses düğmelerini basılı tutarsanız fabrika ayarlarına getirme menüsüne girebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!