Ogznet.com

Android’de Kilit Ekranı Şifresi veya Deseni Unutulan Akıllı Telefon Nasıl Açılır?

Photo by Nicolas Hirajeta on Unsplash

Desen kilidinizi unuttuğunuzda Android akıllı telefonunuzu açmanın birkaç yöntemi vardır, ancak bazıları yalnızca Android’in daha yeni veya daha eski sürümlerinde çalışır.

Bu yazının içeriği:

Göster
  Gizle

  En iyi yöntem: Cihazımı Bul (Android 2.3 ve üstü için) ile Unutulan Kilit Ekranı Şifresini Bulma

  Bu, kilit ekranı kodunuzu unuttuktan sonra cihazınıza tekrar erişim kazanmanın en basit ve en iyi yoludur. Telefonunuzda Google Hesabınızla giriş yaptığınız sürece, bu yöntem çalışır.

  Cihazımı Bul

  Bilgisayarınızdan, Google'ın daha önce Android Cihaz Yöneticisi olarak bilinen Cihazımı Bul hizmetine giriş yapın ve hesabınızla ilişkili cihazlar listesinden ilgili cihazı seçin. "Kilitle" ye dokunun. Telefonunuzu yeni bir kodla kilitledikten sonra, unuttuğunuz diğer kod geçersiz olur. Ardından, yeni oluşturduğunuz kodla telefonunuza tekrar erişebilirsiniz.

  Smart Lock (Android 5.0 ve üstü) ile Unutulan Kilit Ekranı Şifresini Bulma

  Android telefonunuzun, ev Wi-Fi ağına bağlanması gibi belirli koşullar altında otomatik olarak kilidini açmanızı sağlayan Smart Lock özelliği vardır. Bu durumda, kilit ekranı desenini veya PIN'inizi unuttuğunuzda, telefonunuzun kilidini açmak için eve dönmeniz yeterlidir.

  Üçüncü taraf güvenlik seçenekleri

  Bazı akıllı telefon üreticileri (Samsung'un Find My Mobile gibi) genellikle kendi güvenlik yazılımlarını bir cihaza ekler. Bu tür özellikler kilit ekranını geçmek için yararlı olabilir, ancak bunu önceden ayarlamış olmanız gerekir.

  Samsung Find My Mobile

  Bu ayarları daha önce yaptıysanız, başka bir cihazdan veya bilgisayardan ilgili web sitesini ziyaret edin ve oradan telefonunuzun kilidini açın.

  Son çare: fabrika ayarlarına sıfırlama
  Son çare fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Ancak dikkat edin, çünkü bu Android cihazınızdaki tüm verileri silecektir, bu yüzden bunu sadece yukarıdaki seçeneklerin tümünü gerçekten denediyseniz yapın.

  Kilitli bir telefonu fabrika ayarlarına getirmenin en kolay yolu, Google'ın Cihazımı Bul sitesine giriş yapmaktır. Buradan Cihazı sil seçeneği ile fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğiniz vardır.

  Google Cihazımı Bul 

  Herhangi bir nedenle Android Cihaz Yöneticisi'ne erişemiyorsanız veya kilitli kalan cihazda Google Hesabınızla oturum açmadıysanız, cihazınızın sıfırlamak için kurtarma moduna manuel olarak girilmesi gerekir.

  Fabrika ayarlarına getirme işlemi her cihaza göre değişir, ancak genellikle aygıtınız kapalıyken güç ve ses düğmelerini basılı tutarsanız fabrika ayarlarına getirme menüsüne girebilirsiniz.

  Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz