Ogznet.com
Android’i Mac ile Senkronize Etmek İçin En İyi 5 Uygulama Paylaş:

Android’i Mac ile Senkronize Etmek İçin En İyi 5 Uygulama

Android’i Mac ile Senkronize Etmek İçin En İyi 5 Uygulama

Android’den Mac’e Dosya Aktarımı

Dosyaları Android’den Mac’e aktarmayı hiç denediniz mi? Mac’lerin güçlü donanım ve uzun ömürlü kullanım yapısına, Android’in ise geniş seçenek listesine sahip olmasından dolayı bu iki sistemi aynı anda farklı cihazlarda kullanan bir çok insan var. Dolayısıyla, Android’den Mac’e fotoğraf veya dosya aktarmak gibi durumlar oluşabiliyor. İşte Android’i Mac ile senkronize etmek için en iyi beş uygulama.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Telefonunuzu dizüstü bilgisayarınızla senkronize etmeye başladıktan sonra üretkenlik açısından yapabileceğiniz bir çok şey olur. Bir MacBook ve Android telefona sahipseniz, ikisi farklı ekosistemler olduğu için dosya ve fotoğraf aktarmak zorlaşır.

Android'i Mac ile senkronize ettiğinizde tüm verilerinize dizüstü bilgisayarınızdan ulaşabilirsiniz. Bunun için burada listelediğimiz uygulamaları kullanabilirsiniz. Böylece elinizdeki herhangi bir cihazdaki verileriniz üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz. Daha fazla uzatmadan Android'den Mac'e dosya aktarmak için en iyi 5 uygulamayı görelim.

AirDroid - AirDroid, Android'den Mac'e dosya aktarımı yapmak için kullanabileceğiniz kullanıcı dostu ve kolay bir yoldur.

AirDroid, Android'den Mac'e dosya aktarımı yapmak için kullanabileceğiniz kullanıcı dostu ve kolay bir yoldur.

AirDroid ile Android telefon veya tabletinize Windows, Mac veya Web'den, kablosuz ve ücretsiz erişmenizi ve düzenlemenizi sağlıyor. Aramalar, SMSler ve izin verdiğiniz uygulama bildirimleri sizin odaklandığınız büyük ekranda gösterilir.

Android telefonunuza bir masaüstü istemcisi ve kullandığınız Mac bilgisayar içinde gerekli programı yükleyerek dosya transferi yapabilirsiniz. Ayrıca, uygulamayı telefonunuza indirip ve Mac'inizin web tarayıcısı üzerinden web istemcisi aracılığıyla da uygulamaya erişebilirsiniz.

2 cihaz senkronizasyonu için kadar ücretsiz bir uygulamadır. Dosyaları aktarmak, Android cihazınızı uzaktan kontrol etmek, ekranı ve bildirimleri yansıtmak ve telefonunuzu bulmak için ücretsiz sürümü kullanabilirsiniz.

Evernote

İlham geldiğinde fikirlerinizi kaydedin. Bilgileri hızlı bir şekilde bulun. Notları istediğiniz kişilerle paylaşın. Toplantılar ve projelerden web sayfaları ve yapılacaklar listelerine, Evernote ile her şeyi tek bir yerde tutun.

Evernote tüm cihazlarınızda senkronize olabildiği için, eylem gerektiren ögelerle hareket halindeyken de ilgilenebilirsiniz. Kullanımı kolay biçimlendirme seçenekleriyle kendinizi net bir şekilde ifade edin. Filtrelenmiş aramalar ve yazdığınız sırada beliren sonuçlar sayesinde ihtiyaç duyduklarınızı hızlı bir şekilde bulun.

Evernote, ücretsiz bir sürüm ve premium planlarla birlikte gelir. Bu, internet bağlantısı olmadan not alabileceğiniz ve online olduğunuzda notların senkronize edileceği anlamına gelir. Ücretsiz plan, 2 cihaza kadar senkronize etmenizi, web sayfalarını kırpmanızı, 60MB / ay yükleme limiti ile maksimum 25MB / not boyutunda notlar almanızı sağlar.

3. Google Fotoğraflar ve Google Drive

Google Fotoğraflar ve Google Drive

Apple ile yalnızca 5 GB ücretsiz iCloud hesabı verirken, Google, Google Drive'da 15 GB ücretsiz alan verir. Google Drive'ı kullanarak Android'i Mac ile senkronize etmenin bir başka avantajı, Google Fotoğraflar ile fotoğraflar ve videolar için ücretsiz yüksek kaliteli depolama alanı elde etmenizdir. Mac için Google Drive istemcisi Yedekle ve Senkronize Et olarak bilinir. İndirdikten sonra, Mac'inizdeki görev çubuğunda görünecektir.

  • Görev çubuğundaki bulut simgesine tıklayın, şimdi üç dikey noktaya tıklayın.
  • Tercihler'e gidin ve Google Drive'ınızda yedeklemek istediğiniz klasörleri seçin

Google Fotoğraflar uygulamasını kullanarak fotoğrafları Android'den Mac'e kolayca aktarabilirsiniz.

Google Takvim

Android kullanıyorsanız, Google Takvim'i zaten kullanıyorsunuzdur. Düzenli ve kullanıcı dostu bir takvimdir ve neyse ki, bazı işlevlerine Mac'inizde sahip olabilirsiniz. Apple'ın kendi takvimi de iyi olsa da, eşzamanlı olmayan iki takvime sahip olmanın bir anlamı yok.

Mac'in Android ve Google takvimini tanımasını sağlamak için, Google hesabınızı Mac'inize bağlamanız gerekir. Bunu birkaç basit adımda yapabilirsiniz.

  1. Mac'inizi açın ve ekranın sol üst köşesindeki Apple logosuna tıklayın.
  2. Sistem Tercihleri> İnternet Hesapları'na gidin ve seçeneklerden Google'ı seçin.
  3. Eklediğinizde, hesap İnternet Hesapları bölümünde görünecektir.
  4. Takvim simgesinin yanındaki kutuyu işaretlediğinizde Google takviminiz Mac'te olur.

Bununla birlikte, Android'den Mac'e mükemmel senkronizasyonu veya iki takvimin neredeyse mükemmele yakın senkronizasyonunu etkinleştirmek için birkaç ekstra adım vardır.

  1. Mac'te Takvim uygulamasını açın
  2. Görev çubuğundan Takvim'e tıklayın ve Tercihler'e gidin.
  3. "@" Sembolü olan Hesaplar'ı tıklayın, Google'a gidin ve tercihinize göre Takvimleri Yenile'yi ayarlayın.

Artık Mac'inizin takviminde bir güncelleme oluşturursanız, bu güncelleme Android telefonunuzda güncellenir ve bunun tersi de geçerlidir.

5. Microsoft Office

OneDrive

Mac'e tüm Android dosya aktarımını etkili bir şekilde etkinleştirmek ve senkronizasyona devam etmek istiyorsanız, üretkenlik uygulamaları da bunun bir parçasıdır. Kararlı güncellemeler, çapraz platform tutarlılığı ve ek çevrimiçi alan nedeniyle Microsoft Office en iyi tercihtir. Microsoft 365 ile 1 TB OneDrive depolama ile birlikte MS Office paketini alırsınız.

Ayrıca, OneDrive'ın Mac için yerel bir uygulaması vardır, bu da tüm sisteminizi pratik olarak buluta yedekleyebileceğiniz anlamına gelir.

Yerel uygulamalar Mac için mevcut olmadığından bunlara bir web tarayıcısından erişmeniz gerekecek, ancak bir internet bağlantınız varsa ve Android'inizi Mac ile senkronize etmek istiyorsanız, bu Android'den Mac'e senkronizasyon için iyi bir alternatiftir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!