Ogznet.com
Android’de Mesaj (SMS) Engelleme Nasıl Yapılır? Paylaş:

Android’de Mesaj (SMS) Engelleme Nasıl Yapılır?

Android’de Mesaj (SMS) Engelleme Nasıl Yapılır?

Android’de İstenmeyen Mesajları Engellemenin En Kolay Yolları

Android’de spam sms mesajlarını engellemek için kullanabileceğiniz en iyi uygulamalar aşağıda listelenmiştir.

Truecaller uygulaması veritabanındaki kayıtlarla, Android telefonunuzda, gelen aramayı tanımlamanın yanı sıra, spam SMS mesajlarını da tanımlayabiliyor. Bu uygulama, istenmeyen spam kısa mesajları otomatik olarak engeller. Bu otomatik mesaj engelleme özelliği Truecaller'i Android için en iyi SMS spam engelleyicilerinden biri yapıyor.

İstenmeyen bir SMS mesajı aldığınızda veya herhangi bir konuşmanın sonunda o numara için Spam Bildir & Engelle'yi tıklayın. Ayarlardan, bir numara için SMS bildirimleri seçeneğini kapattıysanız, o kişiden gelen bildirimleri bir daha görmezsiniz.

Kısa mesaj bildiriminde hızlı işlem kısayollarını kullanarak da gönderen spam numaraları kolayca engelleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca bir listeden seçim yaparak birden fazla numarayı engellemeyi destekler.

Truecaller reklam gösterimi ile ücretsiz bir uygulamadır. Ancak rehberinizdeki tüm kişileri veritabanına ekler. Bu konuda hassassanız bu uygulamayı kullanmayı bir kez daha düşünün. Ayrıca uygulamaın indirme sayfasına Türkiye üzerinden ulaşamazsınız. Bunun için bir VPN kullanabilirsiniz veya direkt olarak kendi sitesinden apk dosyasını indirip telefonunuza dışarıdan yükleyebilirsiniz.

Numaranızı uygulamanın veritabanından kaldırmak için Unlist sayfasını ziyaret edebilirsiniz, ancak bunu yaparsanız, numaranızı kullanarak bu servisi kullanamazsınız.

Android'in varsayılan sms mesajlar uygulamasına için güzel bir alternatif. Android için ödüllü ve en güçlü spam mesaj engelleyici uygulama. Numarası olmayan ve bilinmeyen gönderenlerden gelen istenmeyen iletileri otomatik olarak engeller. Makine öğrenimi AI tabanlı teknolojisi ile spam mesajları daha iyi engellediğini iddia ediyor.

Uygulamayı yüklediğinizde, otomatik olarak gelen kutunuzu tarar ve spam mesajları belirler. Daha sonra bu mesajları gelen kutunuzdan gizler. Normal bir sms mesajını spam olarak işaretlerse, spam mesajları bölümüne gidebilir ve bu mesajı gönderen kişiyi beyaz listeye ekleyebilirsiniz.

Key Messages, reklam gösterimi ve uygulama içi satın alma ile ücretsiz bir uygulamadır. Pro sürümünü aylık, yıllık veya ömür boyu abonelik olarak satın alabilirsiniz.

Engellenen mesajları otomatik olarak silecek veya tek bir dokunuşla silecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Pro versiyon, uygulamaya parola koruması eklemenize ve ayarlarınızı yedeklemenize / geri yüklemenize olanak sağlar.

Ayrıca istenmeyen mesajlar için ayrı bir SMS tonu da seçebilirsiniz. Bir spam SMS gönderisi aldığınızda isterseniz bu numaralara otomatik yanıtlar bile ayarlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Android için Alternatif SMS Uygulamaları

Android cihazınızda varsayılan metin mesajlaşma uygulamasını beğenmiyorsanız, değiştirilmesi çok kolay! Çok sayıda harika alternatif var ve Android'in özelleşti..

3. AntiNuisance - Numara ve SMS mesaj engelleme

AntiNuisance, istenmeyen numaralardan, tele pazarlamacılardan veya reklam ajanslarından gelen otomatik çağrı ve reklam mesajlarını engeller. Tek yapmanız gereken bu numaraları kara listeye eklemek. Uygulama otomatik olarak bu numaralardan gelen çağrı ve istenmeyen mesajları engelleyecektir. Uygulama bir çağrıyı engellediği zaman veya istenmeyen bir mesajı engellediği zaman, bilgiler kayıt altına alınır.

Aynı zamanda uygulama günün belirli saatlerinde gelen tüm çağrı ve mesajları engelleyebilir.

Uygulama, reklam içerdiği için sekmeleri değiştirirken reklamlar sık ​​sık gösteriliyor, ancak uygulama içi satın alma ile bunları kaldırabilirsiniz.

Android Spam Mesaj Engelleme

Bu uygulamalar, istenmeyen sms mesajlarını ve hatta sesli aramaları engellemenize yardımcı olabilir. Ancak zaman zaman engellenen mesajları kontrol etmeniz gerekir. Uygulamalar algoritmaları gereği bazen normal sms mesajlarını da engelleyebilir. Bu yüzden önemli mesajları kaçırmamak için ara sıra engellenen mesajları kontrol edin.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!