Android Nougat çift haneli kullanıma ulaştı

Android Nougat çift haneli kullanıma ulaştı

Google'ın Android mobil işletim sisteminin en son istikrarlı sürümünü oluşturan Nougat, Android Geliştirici Gösterge Panosu'ndaki en son bilgilere göre cihazların yüzde 10'dan fazlasına yüklendi.

Veri, 6 Temmuz 2017'de sona eren yedi günlük süre boyunca Google Play Store'u ziyaret eden cihazların yüzde 10.6'sında Android Nougat 7.0 çalıştırırken cihazların yüzde 0.9'u Nougat 7.1'in yüklü olduğunu ortaya koyuyor. Bu, Nougat'ın toplam dağıtımını bir ay önce sadece yüzde 9.5 olan yüzde 11.5'e çıkarıyor.

Android 6.0 Marshmallow %31.8 pazar payıyla en popüler sürümü olmayı sürdürürken, %30.1 Lollipop ve %17.1 KitKat izliyor. Başka hiçbir sürüm çift basamaklı dağıtıma sahip değildir.

Google geçen ay Android 2.1 Eclipse ve önceki sürümleri çalıştıran cihazlar için Google Play'den daha önceki uygulama mağazası olan Android Market'e olan desteği kaldırdı.

En azından Android Nougat'ın benimsenmesi yavaş oldu. OS, 22 Ağustos 2016'da genel kullanıma sunuldu ve şimdi sadece yeni çift haneli rakamlara gelebildi. Buna kıyasla, Apple, iOS 10'u 13 Eylül 2016'da başlattı ve 5 Temmuz 2017'den itibaren, iDevices'in yüzde 86'sında çalışıyor.

Android'in sunduğu en yeni ve en kapsamlı özelliklere erişememesinin yanı sıra Android'in eski tarihli sürümlerini kullanan kullanıcılar güvenlik tehditlerine karşı daha savunmasızdır. Maalesef, üreticiler ve taşıyıcılar üzerilerindeki sorumluluktan kaçmak ve güncellemeleri zamanında yaymaktan büyük ölçüde sorumlu olduğu için bu güncelleme sorunu Google'ın elinde değil.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 543 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Android Nougat çift haneli kullanıma ulaştı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android Nougat çift haneli kullanıma ulaştı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Nougat çift haneli kullanıma ulaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "