Android için En İyi Numara Engelleme Uygulamaları

Android için En İyi Numara Engelleme Uygulamaları
Image from pexels.com

Android için en iyi numara ve mesaj engelleme uygulamaları. Bunlar kullanıcılar tarafından en çok indirilen numara engelleme uygulamalarıdır.

Her gün bilinen veya bilinmeyen numaralardan birçok telefon geliyor. Bilinen numaralar bir yere kadar tamam ama bilinmeyen numaralar çok can sıkıcı ve bizi rahatsız etmeye devam ediyor. Buradaki uygulamalar ile bu rahatsız edici numaraları engelleyin.

1. Calls Blacklist - Numara engelleme

 • Ücretsiz • Reklam İçeriyor • Uygulama içi satın alma içeriyor

Calls Blacklist - Numara engelleme

Calls Blacklist, hem numara hem de SMS engellemesi için kullanabilirsiniz. Uygulama, istenmeyen, özel (gizli, isimsiz) veya bilinmeyen numaralardan gelen çağrı ve mesajları kolayca engelleyebilir.

Sizi rahatsız eden tüm numaraları engelleyin. Sinir bozucu çağrı veya mesajlardan, telefonda pazarlama, spam ve robot çağrılardan bıktıysan bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Kolay bir kullanıma sahip güçlü bir numara engelleyicidir. Tek yapmanız gereken istenmeyen numaraları kara listeye eklemektir.

2. Call Blocker - Çağrı Engelleyici

 • Ücretsiz • Reklam İçeriyor

Android için bir başka popüler numara engelleme uygulaması. Tüm istenmeyen aramaları tek bir tıklama ile engelleyin. Çağrı Engelleyici (Call Blocker) istenmeyen çağrıları otomatik olarak reddedebilir. Sadece dokun ve numarayı kara listeye ekle. Sonrasında engellenen numaraları doğrudan görün ve kolayca erişin.

Seçeneklerinize göre engelleyebilmeniz için burada farklı blok modları da mevcuttur. Tüm numaraları engellemek için en iyi uygulama.

Herhangi bir satıcıdan gelen aramayı veya herhangi bir kişiden gelecek aramaları reddetmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken telefon numarasını kara listeye eklemek ve Çağrı Engelleyicinin (Call Blocker) geri kalanını sizin için halletmesine izin vermek.

3. Call Blocker

 • Ücretsiz • Reklam İçeriyor • Uygulama içi satın alma içeriyor

Call Blocker

Yukarıdaki uygulama ile aynı ada sahip numara engelleme harika bir uygulama. Call Blocker, istemediğiniz numaraların size ulaşmasını engeller. Sadece numarayı “Kara liste”ye ekleyin veya basit engelleme seçeneklerinden birini kullanın.

Gelen çağrı kayıtlarından veya kişiler listesinden herhangi bir numarayı “Kara liste”ye ekleyebilir veya numarayı manuel olarak girebilirsiniz. Ayrıca “Şununla başlıyor” seçeneğini kullanarak belirli rakamlar ile başlayan bir numara aralığını da engelleyebilirsiniz.

4. Truecaller: Arayan Kimliği, spam engeli, ses kaydı

 • Ücretsiz • Reklam İçeriyor • Uygulama içi satın alma içeriyor

Truecaller: Arayan Kimliği, spam engeli, ses kaydı

İster arayan numaranın kime ait olduğunun tespiti olsun, ister istenmeyen arama ve SMS'leri engelleme olsun; uygulama tüm bu görevleri çok kolay bir şekilde yerine getiriyor. İstenmeyen aramaları filtreleyerek sadece istediğiniz kişilerle iletişime geçmenizi sağlar.

Truecaller, dünya çapındaki milyonlarca kullanıcı tarafından güncellenen topluluk bazlı spam listesiyle, iletişiminizi güvenli ve etkin hale getirmek için ihtiyacınız olan tek uygulamadır.

İstenmeyen mesajları ve tele pazarlama SMS'lerini otomatik engelleyin veya isme ve numara serisine göre engelleyin.

Dünyanın en iyi Arayan Kimliği tespit işlevi, sizi arayan herkesi tespit eder. Ayrıca spam aramaları ve tele pazarlamacıları engeller. Arama geçmişindeki bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu gösterir. Arama geçmişini, kişileri, mesajları ve ayarları Google Drive'a yedekleyebilirsiniz.

Uygulamaya Türkiye'den erişilemiyor. Bu yüzden .apk dosyasını indirip telefonunuza yüklemeniz gerekir. Ayrıca uygulamanın çalışma mantığı rehberinizdeki tüm kişileri içe aktarıp daha sonra bu kayıtlar üzerinden arayan kimliğini göstermedir. Bu yüzden gizlilik konusunda endişeleriniz varsa kullanmamanız daha iyi olabilir.

İlginizi
çekebilir
Numara Nasıl Engellenir

5. Call Blocker

 • Ücretsiz • Reklam İçeriyor

Call Blocker

Gereksiz aramaları ve mesajları önleyebilen başka bir ücretsiz SMS ve numara engelleme uygulamasıdır. Gizliliğiniz için bir Parola koruma moduna sahiptir. Arayan Kimliği ile bilinmeyen arayanların kimliğini kolayca tanımlayabilirsiniz.

Kişiler, Profiller ve Engellenen Oturum Açma için SD karta yedekleme ve geri yükleme seçeneği vardır. Numaraları Beyaz Liste veya Kara Listeye ekleyebilirsiniz. MMS, SMS mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Ayrıca tüm aramaları engelleyebillir veya yalnızca telefon rehberindeki kişilere çağrı yapma izni verebilirsiniz.

6. Call Blocker Free - Blacklist and Whitelist

 • Ücretsiz • Reklam İçeriyor • Uygulama içi satın alma içeriyor

Call Blocker Free - Blacklist and Whitelist

Call Blocker Free, istenmeyen aramaları engellemek için en etkili uygulamalardan biridir. Cevaplamak istemediğiniz numaraları engellemenize yardımcı olur. Bu uygulama hem istenmeyen Spam aramaları hem de SMS'leri önler. Bu uygulama daha az bellek ve CPU kullanır. Böylece daha az pil tüketimi sağlar. Bununla birlikte aşağıdaki bazı özelliklere sahiptir.

 • Kara Liste ve Beyaz Liste.
 • 4 Engelleme Modu: Tüm Aramaları Kabul Edin, Kara Listedeki Tüm Numaraları Engelleyin, Yalnızca Beyaz Listedeki Numalara İzin Verin, Yalnızca Beyaz Listedeki ve Rehbere Kayıtlı Kişileri Kabul Edin.
 • Mesajları engelle.
 • Engelleme bildirimleri
İlginizi
çekebilir
Android ve iOS İçin 13 Çağrı Engelleyici Uygulama

7. Avast Antivirüs 2020– Güvenlik, Virüs temizleyici

 • Ücretsiz • Reklam İçeriyor • Uygulama içi satın alma içeriyor

Avast Antivirüs 2020– Güvenlik, Virüs temizleyici

Avast Mobile Security bir Antivirus uygulaması ve daha fazlasıdır. Virüs güvenliği ile birlikte, birçok özellik sunuyor. Bunlardan biride Çağrı Engelleyici. Bu nedenle, Avast Mobile Security uygulamasının mevcut bir kullanıcısıysanız, başka bir Arama Engelleme uygulaması yüklemenize gerek yoktur.

Numaraları Kara Listeye ekleme gibi iyi bir seçenek vardır. Arama Engelleyici uygulaması ama biraz farklı çalışır. Avast Call Blocker, WildCard arama engelleme özelliğini destekler. Bu nedenle, çeşitli numaralardan çağrılar alıyorsanız, wildcard (*) yöntemini izleyerek kolayca numaralar engellenebilir: +91120* veya *120* ve belirtilen numaralardan oluşan bir çağrı aldığınızda bu numarayı engeller.

Ogznet.com