Android P: Her Zamankinden Daha Akıllı ve Daha Kolay

Android P: Her Zamankinden Daha Akıllı ve Daha Kolay

Android'in her zamankinden daha akıllı ve kullanımı daha kolay bir sonraki sürümü olan Android P'nin beta sürümü kullanıma sunuldu.

Çekirdekte makine öğrenimi ile daha akıllı bir akıllı telefon

Android P akıllı telefonunuzu daha akıllı hale getirir, öğrenmenize ve size uyum sağlamasına yardımcı olur. Mesela pil ömrünü ele alalım, sanırım hepimiz daha uzun süre gitmesini isteriz. Android P'de bataryadan en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olmak için pil gücünü yalnızca en fazla kullandığınız uygulamalar ve servisler için önceliklendiren Adaptif Pil oluşturmak için DeepMind ile ortaklık kuruldu. Ayrıca, ortam ayarlı parlaklık kaydırıcısını nasıl ayarlamak istediğinizi öğrenen Adaptif Parlaklık oluşturmak için makine öğrenimi kullanıldı.

android p pil ömrü
Telefonunuz gününüzü daha iyi kullanmanıza yardımcı olacak, bir sonraki işleminizi en iyi ve otomatik olarak yapmak için ne yapmak istediğinize bağlı olarak akıllı öneriler sunarak size yardımcı olacaktır. Örneğin, Uygulama Eylemleri, bir sonraki görevinize daha sonra ne yapmak istediğinizi tahmin ederek daha hızlı bir şekilde almanıza yardımcı olur. Kulaklıklarınızı cihazınıza bağladığınızı varsayalım
Android, favori Spotify çalma listenizi devam ettirmek için bir eylem gerçekleştirecektir. Eylemler, Android'de Başlatıcı, Akıllı Metin Seçimi, Google Play Store, Google Arama uygulaması ve Asistan gibi yerlerde görünür.

Eylemler, hızlı bir şekilde ihtiyacınız olanı almanıza yardımcı olmak için basit ama güçlü bir yoldur.

Tüm cihaz deneyiminin yalnızca işletim sistemi ile değil, daha akıllı olmasını isteyen Google, makine öğreniminin gücünü, uygulama geliştiricilerine, Firebase aracılığıyla kullanılabilen yeni bir dizi çapraz platform API'sı olan ML Kit'in lansmanıyla getiriyor. ML Kit, metin tanıma için geliştiricilere cihaz içi API'ler sunar. Bunula yüz tanıma, görüntü etiketleme ve daha fazlası sunulur. Örneğin bir beslenme takipçisi olan Lose It! gibi uygulamalar geliştiren mobil geliştiriciler, telefonunuzun kamerasıyla 200'den fazla farklı gıdayı otomatik olarak sınıflandırmak için beslenme tanıma modelimizi ve ML Kit'in özel model API'lerini kolayca tarayabilir.

Basit, daha ulaşılabilir bir Android
Android P ile sadeliğe özel bir önem veriliyor. Android'in görünümü ve hissi yepyeni bir sistem navigasyonu ile daha ulaşılabilir olacak. Android P'de, ana ekranınızdan gezinmeyi etkinleştirmek için jestler oluşturuldu. Bu, özellikle telefonların ekranlarının daha büyük olmasından ve tek elle telefonunuzda bir şeyler yapmanın zorlaşmasından dolayı yardımcı olur.
Tek, temiz bir ana düğme ile yeni tasarlanan Genel Bakış'ı, bir bakışta en son kullandığınız uygulamaların tam ekran önizlemelerini görmek için yukarı doğru hızlıca kaydırabilirsiniz. Sadece bunlardan birine geri dönmek için dokunun. Kendinizi sürekli uygulamalar arasında geçiş yapıyorsanız,
Akıllı Metin Seçimi (seçtiğiniz metnin anlamını tanıyan ve alakalı işlemler öneren) artık Genel Bakış'ta çalışır ve istediğiniz işlemi gerçekleştirmeyi kolaylaştırır.

android p yeni menü
Telefonunuzda nasıl gezineceğinizi değiştirmek çok önemli ancak küçük değişiklikler de büyük bir fark yaratabilir. Android P ayrıca yeniden tasarlanan Hızlı Ayarları, ekran görüntülerini almak ve düzenlemek için daha iyi bir yol ve basitleştirilmiş ses kontrolleri, bildirimleri yönetmenin daha kolay bir yolu ve daha fazlasını sunar.

Dijital refahınızın farkındalığı ve kontrolü

Teknoloji hayatınız boyunca size yardımcı olmalı, sizi bundan uzaklaştırmamalıdır. Bu nedenle, teknolojiyle istediğiniz dengeyi elde etmenize yardımcı olmak için doğrudan Android'e anahtar özellikler eklemek için çok çalışılıyor. Örneğin, yeni bir Gösterge Tablosu, uygulamalarda geçirilen süre, telefonunuzun kilidini kaç kez açtığınız ve aldığınız toplam bildirim dahil olmak üzere cihazınızda zaman geçirme şeklinizi gösterir. Uygulama Zamanlayıcısı, uygulamalarda zaman sınırlamaları belirlemenizi sağlar ve sınırınıza yaklaştığınızda sizi dürtecek ve ardından hedefinizi hatırlatmak için simgeyi griye çekeceksiniz. Yeni Rahatsız Etme modu sadece telefon görüşmelerini ve bildirimlerini değil, aynı zamanda ekranınızda görünen tüm görsel kesintileri de susturur. Kullanımı daha da kolaylaştırmak için yeni bir jest oluşturduk: eğer telefonunuzu masaya yatırırsanız, otomatik olarak Rahatsız Etmeyin'e girerek mevcut işinize odaklanabilirsiniz. Sonunda, karanlık olduğunda Gece Işığını yakar. Rahatsız Etmeyin ve istediğiniz saatte uyumayı hatırlamanıza yardımcı olması için ekranı seçtiğiniz yatak saatinde gri tonlamalı olarak açacaktır.

android p Dashboard, App Timer, Wind Down

Akıllıların, basitliğin ve dijital refahın ötesinde, Android P'de yüzlerce ek iyileştirme var. TLS, şifrelenmiş yedeklemeler, Korumalı Onaylar ve daha fazlası gibi güvenlik ve gizlilik iyileştirmeleri dahil.

Android P Beta, bugün Google Pixel'de kullanılabilir. Ayrıca, Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21, OnePlus 6 ve Essential PH‑1 dahil olmak üzere kendi cihazlarında Android P Beta'yı kullanıma sunuyor.

Android P, sizden öğrenen, size uyum sağlayan ve günlük işlerde size yardımcı olan bir işletim sistemi ile makine öğrenimini herkese getirmek için önemli bir adımdır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 346 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Android P: Her Zamankinden Daha Akıllı ve Daha Kolay konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android P: Her Zamankinden Daha Akıllı ve Daha Kolay ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android P: Her Zamankinden Daha Akıllı ve Daha Kolay ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "