Android P'de Her Zaman Açık Ekran Duvar Kağıdını Özelleştirebilirsiniz

Android P'de Her Zaman Açık Ekran Duvar Kağıdını Özelleştirebilirsiniz

Android P geliştirici önizlemesindeki kod, kullanıcıların her zaman açık olan ekran duvar kağıdını özelleştirmesine olanak tanıyan yeni bir özellik getiriyor.

Şu anda, ekranlarda duvar kağıdı yok, beyaz yazı ile sadece siyah bir ekran görünüyor. Bu Kod ile, her zaman açık bir ekran duvar kağıdı özelliği önermekle birlikte, kesin olarak bu özelliğin geleceği belli değildir.
Mart ayı başında, Google, Android P geliştirici önizlemesini yayınladı ve Android işletim sisteminin sonraki yinelemesinde ilk görüntüyü bize verdi. Bir ay sonra, şu anda bile, geliştiriciler hala yeni özelliklerin varlığını gösteren kodda küçük ipuçları ve sırlar buluyorlar.

XDA Geliştiricilerinden Mishaal Rahman, Android P'nin kullanıcıların Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL'de her zaman açık olan ekran duvar kağıdını kişiselleştirmelerini sağlayacak güçlü bir olasılık olduğunu keşfetti.

Samsung, Samsung Galaxy S7 cep telefonunun piyasaya sürülmesiyle her zaman açık bir ekran konseptini popüler hale getirdi.
Bu, kullanıcıların cihazlarına dokunmak zorunda kalmadan zamanı kontrol etme ve bildirimleri görme olanağı verdi. Google, bu trendin üzerine atladı ve bu özelliği, özelliği Pixel 2 ve Pixel 2 XL'ye taşıdı. Bu özellik, özel ROM meraklıları için bu özelliği AOSP'a da getirdi.

Bununla birlikte, her zaman açık ekran, göze çarpan veya eğlenceli olan beyaz yazıya sahip siyah bir ekrandır. Ancak Rahman, SystemUI APK'sını Android P çalıştıran Google Pixel 2 XL'den çıkardı ve kullanıcıların AOD'ye bir çeşit arka plan görüntüsü ekleyebileceğini gösteren bir kod buldular.
Rahman, koddan herhangi bir sonuç çıkaramadı. Bulgularını birkaç başka geliştirici tarafından çalıştırdı ve kodun gerçekte ne anlama geldiğine dair bir fikir birliği sağlanamadı. Statik bir duvar kağıdı özelliği olmak yerine, bir bildirim geldiğinde duvar kağıdı görüntüsünün gösterilmesi ve ardından tekrar siyaha dönmesi olabilir.
Biri, her hangi bir görüntüye sahip olmanın, basit bir siyah ekrandan daha fazla pil gücü çekeceğini düşünür, bu özellik gerçekten faydalı olabilecek bir özellik midir? AOD duvar kağıdı almak eğlenceli olurken, tüm yaptıkları gerekenden daha fazla pil ömrüne sahip olursa, boşa olurdu.

Öyle ya da böyle, geliştiricinin Android P'nin önizlemesi şudur: Bir önizleme. Geçerli kodun herhangi bir yönü, Android P'nin kararlı bir sürümü sonlandırılmadan önce değişebilir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 348 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Android P'de Her Zaman Açık Ekran Duvar Kağıdını Özelleştirebilirsiniz konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Android P'de Her Zaman Açık Ekran Duvar Kağıdını Özelleştirebilirsiniz ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android P'de Her Zaman Açık Ekran Duvar Kağıdını Özelleştirebilirsiniz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "