Ogznet.com
Ogznet.com
Image by mohamed Hassan from Pixabay

Android için En İyi QR Kod Tarama Uygulamaları

Bir QR kodu taramak istiyorsanız, cihazınıza bir QR kodu okuma uygulaması yüklemeniz gerekir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var, ancak zamandan kazanmanıza yardımcı olmak için Android için en iyi uygulamaları seçtik. Android akıllı telefon kullanıcıları için en iyi QR tarayıcı uygulamalarından bazılarını burada listeledik.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

1. QR Code Scanner / Joe North

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

QR Code Scanner / Joe North QR kod okuyucu uygulama

Bu uygulama, QR kodunu taramanıza ve okumanıza olanak tanır. Ayrıca bir QR kodu da oluşturabilirsiniz. Kullanıcı arayüzü temiz ve özellikleri kavramak ve kullanmak çok kolaydır. Sadece uygulamayı başlatın, kamerayı QR koduna çevirin ve uygulama bilgileri açsın.

Bu QR kod okuma uygulaması var olan tüm QR kodlarını destekler. Bir URL QR kodu, Wi-Fi ağ bilgileri, iletişim bilgileri, adres / konum / GPS koordinatları, e-posta adresi veya yalnızca düz metni depolamak için kullanılan QR kodlar olsun tümünü destekler. Bir QR kodunun taşıdığı bilgiler ne olursa olsun, bu uygulama onu okuyacaktır.

Uygulama ayrıca tarama geçmişinizi kaydeder, böylece etkinliğinizi istediğiniz zaman görebilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, diğer kişilerin taraması için kişisel bilgilerden bir QR kodu oluşturmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bu QR tarayıcı uygulaması tamamen ücretsizdir ve uygulama içi satın alma yoktur. Bununla birlikte, kullanım sırasında uygulamaların bazı bölümlerinde bir veya iki reklam görebilirsiniz.

 

Kaspersky Lab, web güvenlik ürünleri ve hizmetleriyle büyük ölçüde adı duyulmasına rağmen, Moskova merkezli şirket aynı zamanda yardımcı uygulamalar da geliştirmektedir. Mobil güvenlik konusunda bilinçli iseniz, Kaspersky'nin bu QR kod tarayıcısı ilk tercihiniz olmalıdır.

Uygulama, bir dizi güvenlik odaklı özellik ile doludur. Bir QR kodu taradığınızda, Kaspersky tarayıcı size veya cihazınıza zarar verebilecek kötü amaçlı bağlantılar içeriyorsa sizi uyaracaktır. Sadece bağlantılar değil, aynı zamanda metinler, görüntüler veya herhangi bir QR kodunda kodlanan bilgiler dahil.

Kaspersky tarayıcı ayrıca referans amacıyla taradığınız önceki QR kodlarının geçmişini tutar.

 

Avira Insight, sizi kötü niyetli içerik barındıran QR kodlarını yanlışlıkla açmaya karşı koruma görevini yerine getiren güvenlik odaklı başka bir QR kod okuma uygulamasıdır. Bunu, Avira'nın tescilli URL bulut teknolojisini kullanarak bağlantıları ve web sitelerini gerçek zamanlı olarak tarayarak yapar.

QR kodunu karanlık ortamlarda da sorunsuz bir şekilde taramanızı sağlayan el fenerini desteklediğinden, uygulama düşük ışık dostudur. Avira Insight, alışveriş yaparken ürünlerin fiyatlarını kontrol etmek ve karşılaştırmak için kullanabileceğiniz bir barkod tarama uygulaması olarak da çalışır.

Avira Insight QR kod tarama uygulaması Google Play Store'da reklamsız ve ücretsiz olarak mevcuttur.

4. QR kod okuyucusu / BACHA Soft

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor

QR kod okuyucusu

Temel özelliklere sahip QR kod okuyucu: Qr kodunu okuyun, barkodu tarayın ve metin, URL, ISBN, telefon numarası, sms, kişi, takvim, e-posta, konum dahil QR kodunu çözün veya oluşturun.

Sadece telefonunuzla, kare barkod / QRcode'un arkasındaki bilgileri birkaç saniye içinde hızlıca okuyabilirsiniz.

QRcode okuyucu uygulamasını kullanmak gerçekten çok kolay. Uygulamayı açın, Tara'ya dokunun ve kamerayı taramak istediğiniz QR koduna veya barkoda doğrultun, QRcode okuyucu herhangi bir QR kodunu otomatik olarak tanır.

QR'yi tararken, kod bir URL içeriyorsa, tarayıcı düğmesine basarak siteyi bir tarayıcıda açabilirsiniz. Kod yalnızca metin içeriyorsa, anında görebilirsiniz.

QR kod üreteci özelliği: QR kodu oluşturabilir ve kaydettiğiniz, yeni oluşturduğunuz kodu paylaşmanıza izin verir.

5. Yıldırım QR kod Tarayıcı: kartvizit üreteci

  • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor

Yıldırım QR kod Tarayıcı: kartvizit üreteci

QR kodlarını taramaya ek olarak, barkodları taramak, kişiselleştirilmiş QR kodları oluşturmak ve ayrıca özel kartvizit QR kodları ve barkodlar oluşturmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Uygulama, tüm QR kod biçimlerini tarar ve bunları Geçmiş bölümüne kaydeder; bunları her zaman referans amacıyla alabilirsiniz. Uygulamayı başlatın, tarama simgesine dokunun, kamerayı QR koduna yönlendirin ve uygulama otomatik olarak kodunu çözer.

Uygulama ayrıca, çevrimiçi ürün aramasını kullanmanıza ve fiyatları doğrudan uygulama içinde karşılaştırmanıza olanak tanıyan yerleşik bir tarayıcı ile birlikte gelir.

Bu uygulama, Wi-Fi için de özelleştirilmiş QR kodları oluşturmanıza izin verir. Bunu ev Wi-Fi ağınız için bir QR kodu oluşturmak ve misafirlerinizin bağlanmasını sağlamak için kullanabilirsiniz.

Bir başka güzel özelliği, uygulamanın telefonunuzun galerisindeki resimlerden QR kodlarını ve barkodları taramanıza izin vermesidir.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz